شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/03/23 10:48:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت:

بازار داغ مصرف برنج هندی در سال حمایت از کالای ایرانی! / مطهری: باید از مذاکره‌کنندگان تجلیل شود/ توتال در حال مذاکره برای رفتن یا ماندن

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
بازار داغ مصرف برنج هندی در سال حمایت از کالای ایرانی! / مطهری: باید از مذاکره‌کنندگان تجلیل شود/ توتال در حال مذاکره برای رفتن یا ماندن اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612106599708155.jpg بازار,داغ,مصرف,برنج,هندی,در,سال,حمایت,از,کالای,ایرانی!,/,مطهری:,باید,از,مذاکره‌کنندگان,تجلیل,شود/,توتال,در,حال,مذاکره,برای,رفتن,یا,ماندن Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، در تازه ترین پست اینستاگرامی خود درباره وضعیت تولید برنج در استان گیلان،مطرح کرد:با توجه به موقعیت آب وهوایی استان گیلان تولید برنج در شمال کشور از نظر موقعیت تولید بسیار منحصر به فرد است؛اما برای رسیدن به خودکفایی برنج کشاورزان انگیزه لازم برای تولید برنج ندارند.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از مزارع رها شده برنج توسط کشاورز با خرید تضمینی دولت،آباد می‌شوند تا موجبات خوکفایی برنج در استان گیلان مهیا شود،تصریح کرد:کشاورزان برای عدم صرفه اقتصادی برنج انگیزه تولید کافی برای کشت را ندارند.

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه تولید برنج صنعتی نیست،تصریح کرد:هزینه تولید بالای برنج ایرانی در گیلان مانع رقابت با کالای مشابه خارجی است و این در حالی است که دولت باید دستگاه های دولتی را مجاب کند که در سال تولید داخلی تنها از برنج ایرانی استفاده کنند.

وی ادامه داد:پیش خرید برنج توسط دولت راهکاری اساسی برای افزایش انگیزه تولید برنج درراستای خوکفایی است و اما علی رغم حمایت از کالاهای ایرانی برخی از نهادها و ارگان‌ها برنج خارجی را مصرف می کنند,اما بنا بود در سال حمایت از تولید داخلی،برنج خارجی مصرف نکنند.

جعفرزاده ایمن آبادی افزود:باران رحمت الهی کسری منابع آبی برنج را برطرف کرد؛بنابراین نباید به بهانه خشکسالی برنج وارد کشور شود و این درحالی است که وزارت کشاورزی اقداماتی را که در راستایی خوکفایی گندم عملیاتی کرده است را اگر درباره برنج نیز تکرار کند،می توانیم به خودکفایی برنج نیز نایل شویم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه ومحاسبات مجلس با بیان اینکه خودکفایی برنج در شمال کشور نیازمند اختصاص مشوق‌های صادراتی و افزایش انگیزه کشاورز برای ماندگاری در تولید برنج است ، یادآورشد:خرید تصمینی برنج توسط دولت در سال حمایت از تولید داخلی ما را به خودکفایی برنج می رساند. 

 

 

وی همچنین از سخنانش در جلسه شورای اداری شهرستان رشت نوشت. جعفرزاده در این جلسه با بیان اینکه تخصیص اعتبار شهرستان رشت بسیار کم است و شاخص‌های این شهرستان از بقیه شهرستان ها عقبتر است، اظهار داشت: با تلاش صورت گرفته تخصیص اعتبار رشت را از ۱۵ درصد به ۲۷ درصد رسانیم اما هنوز به جایگاه مناسب نرسیدیم.

وی ادامه داد: مدیران شهرستان رشت از بهترین مدیران هستند اما متاسفانه فعالیت آنها دیده نمی‌شود، گفت: مسئولان کشوری در استانداری گیلان جلسه برگزار می‌کنند و همین موضوع سبب شده است که مدیران شهرستان رشت نشستی با هیچ وزیری نداشته باشند در حالی که این اتفاق در شهرستان‌های دیگر صورت می‌گیرد.

 

 

جعفرزاده با اشاره به گران شدن سکه اظهار داشت: دلایل مختلف ما را دچار نوسان بازار سکه و ارز کرد، سرگردانی نقدینگی بالا در جامعه، نبود برنامه برای جذب نقدینگی، تعطیلی واحدهای صنعتی و تولیدی، کساد بودن رونق کار و سود سرشاری که در این بازار نصیب دلالان می شود قیمت سکه را افزایش داد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمیع این جهات بر افزایش قیمت سکه اثر گذار است، گفت: انتظار می رفت که دولت برنامه ای در جهت مدیریت و کنترل بازار داشته باشد؛ اما بی توجه به فریادی که سال های متمادی می زدیم به سمت کنترل تورم رفت. نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: تمام تلاش دولت روی کنترل نرخ تورم بود، در صورتی که گفته می شد اقتصاد باید از رکود خارج شود، چرا که وقتی از رکود خارج شویم نقدینگی مسیر خود را درست پیدا می کند.

وی بیان داشت: اگر در اقتصاد رکود وجود داشته باشد و دولت تورم را به صورت دستوری ثابت نگه دارد، حتما یک جهش فنر مانند در اقتصاد مشاهده می شود، وقتی کنترل تورم از دست خارج شود پول سرگردان پشت آن مانند سیلاب در جامعه می ریزد و هیچکس نمی تواند آن را کنترل کند، چون نظام عرضه و تقاضا بهم می خورد.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، تاکید کرد:تنها راه دولت این است که به رونق اقتصادی توجه کند، اصرار بر کنترل تورم خوب است؛ اما خروج از رکود لازم و ملزوم کنترل تورم است این دو اتوبان دو طرفه هستند هم باید از رکود خارج شد و هم تورم را مدیریت کرد.

این نماینده مجلس گفت: اگر سوال کنید تورم مهمتر است یا رکود، می گویم تورم مانند سردرد و رکود مانند رگی است که بریده شده، آیا به جای قطع کردن خونریزی رگ سردرد را مداوا می کنید؟

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر به رکود توجه کند نقدینگی وارد بازار دلالی نمی شود، اظهار داشت: تلاطم های فضای سیاسی و آنچه که دشمن به عنوان آهنگ جنگ سر می دهد و نگرانی از آینده باعث می شود با توجه به افت کاهش پول ملی مردم به دنبال آن می روند ریال را به چیزی که قابلیت ارزش افزوده بالاتر دارد تبدیل کنند. 

 

 

نماینده رشت در پستی دیگر تصاویری از ملاقات عمومی اخیر خود به اشتراک گذاشت.

 

 

 مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، تصاویری از حضورش در اولین سالگرد بزرگداشت شهدای حمله‌ی تروریستی به مجلس شورای اسلامی در مدرسه عالی شهید مطهری، منتشر کرد.

 

 

علی مطهری نایب رئیس مجلس شوراى اسلامى، در اینستاگرام شخصی خود مطرح کرد: 

برخی گروه های سیاسی به جای آنکه آمریکا را برای خروج از برجام سرزنش کنند، به دولت و رییس جمهوری و وزیر امور خارجه حمله می کنند، در حالی که باید از گروه مذاکره کننده تجلیل شود چون برجام به ضرر ایالات متحده بود.

علی مطهری درباره بیانات رهبر معظم انقلاب درخصوص پرهیز دادن عناصر سیاسی، مدیریتی و مطبوعاتی از سرزنش یکدیگر درباره برجام و حفظ اتحاد و انسجام ملی اظهار داشت: گروه های سیاسی و نهادهای کشور به جای آن که سیاسی و انتخاباتی فکر و عمل کنند باید نسبت به مسائل کشور نگاه ملی داشته باشند و مصلحت و منافع کشور را در نظر بگیرند ولی ما امروز گاهی عکس این مطلب را می بینیم.
وی با اشاره به موضوع خروج آمریکا از برجام افزود: در این اقدام به جای آن که ایالات متحده را سرزنش کنند و رفتارش را مورد انتقاد قرار دهند، به دولت، رییس جمهوری و اعضای مذاکره کننده از جمله آقای دکتر ظریف حمله می شود.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید از گروه مذاکره کننده تجلیل شود چون خروج آمریکا از برجام نشان دهنده نفع ایران و ضرر ایالات متحده در این توافقنامه بوده است. 
وی با بیان اینکه عده ای می گویند چرا برجام را به گونه ای ننوشتید که آمریکا نتواند از آن خارج شود، گفت: حرفهایی زده می شود که اساسا با عقل جور در نمی آید.
مطهری به موضوع صلح حدیبیه در زمان پیامبر اشاره کرد و گفت: این منتقدان اگر در زمان پیامبر اسلام بودند می گفتند چرا این صلح را به گونه ای ننوشتید که کفار یک سال بعد نتوانند آن را نقض کنند.
وی ادامه داد: این سخنان غیر منطقی است و نشان می دهد عده ای به جای اینکه عقل و انصاف را ملاک قضاوت خود قرار دهند، به دنبال انتقامجویی و خارج کردن رقیب از میدان سیاست هستند.
نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد برجام گفت: این گونه رفتارها را باید اصلاح کنیم تا باعث ایجاد فضای دو قطبی در جامعه نشود.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی درباره نیاز به انسجام ملی در دوره حاضر گفت: قطعا ضرورت انسجام و اتحاد ملی امروز بیشتر از گذشته احساس می شود.
وی با بیان اینکه مردم ما نشان داده اند که در این مواقع متحدتر می شوند، خاطرنشان کرد: مشکل در برخی گروه های سیاسی و نهادهای جمهوری اسلامی است. این گروه ها از این فرصت ها برای انتقامجویی استفاده می کنند؛ اگر در داخل کشور اتحاد و همبستگی وجود داشته باشد، از خارج نمی توانند کاری انجام دهند.

 

 

بهروز نعمتی سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامى، با انتشار پستی اظهار داشت: 

توتال در حال مذاکره برای رفتن یا ماندن

بر اساس اطلاعاتی که دارم  توتال رسما ایران را ترک نکرده و مشغول مذاکره است.

بر اساس قرارداد، یک مهلت اجرایی در نظر گرفته شده است که در صورت ترک ایران، اگر تا آن مهلت مشخص برگردند کار از سر گرفته می‌شود، در غیر اینصورت باید خسارت پرداخت کنند. در ادامه در صورتی که تا مهلت مشخص برنگردند، هر میزان سرمایه‌گذاری که کرده باشند، طبق قرارداد به نفع ایران ضبط می‌شود.
البته شرکت‌های چینی اعلام آمادگی کرده‌اند که در صورت ترک پروژه توسط توتال، با ایران قرارداد بسته و به صورت مشترک با شرکت‌های ایرانی کار را انجام دهند.
 در خصوص نگرانی‌ برخی کارشناسان در رابطه با فروش اطلاعات میادین نفتی و گازی ایران توسط توتال پس از ترک قرارداد، باید عرض کنم که عمده فعالیت توتال در میادین مشترک بوده و صرفا اطلاعات میادین مشترک با قطر را دارند و این اطلاعات مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

 

 

غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران و باشت و رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس، در توضیح تصویر زیر نوشت: امشب مطابق سنوات گذشته افطاری در خدمت همشهریان عزیزم در تهران بودم.

 

 

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد واشترینان و رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، در صفحه خود تصاویری از دیدارش با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از پرسنل تخصصی کلینیک دندانپزشکی بروجرد، نشست کمیسیون امنیت ملی با حضور حسین جابری انصاری، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه، مراسم اولین سالگرد شهادت شهدای حادثه تروریستی مجلس و ویدیویی از مراسم رحلت آیت الله العظمی حاج سید عبدالعلی آیت اللهی به اشتراک گذاشت.

 

 

سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردمکاشان و آران و بیدگل در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، با ‌اشاره به اینکه گروه ویژه اقدام مالی(FATF) همسو با منافع آمریکا ایجاد شده است، اظهار کرد: FATF در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های سیاست خارجی ایالات متحده است همانگونه که با اوج‌گیری اختلافات دو کشور پاکستان و آمریکا، زمزمه‌هایی مبنی بر مذاکره آمریکا و متحدان اروپایی این کشور با گروه ویژه اقدام مالی برای قرار گرفتن پاکستان در لیست خاکستری این نهاد مطرح شد.
ایشان با ‌اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی که اخیرا فرمودند؛ اصلی‌ترین طراحی کنونی برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی جنگ اقتصادی است و وزارت خزانه‌داری آمریکا اتاق جنگ علیه ایران است، گفت: امروزه یکی از ابعاد اساسی تقابل ایران با آمریکا جنگ اقتصادی است که FATF ابزار پیشبرد جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران است.
ساداتی‌نژاد با یادآوری اینکه ایالات متحده از چند دهه قبل با ادعای واهی مبارزه با گروه‌های تروریستی اقدام به استفاده از ابزار پولی و بانکی کرد، افزود: اجرای FATF به منزله نصب دیده‌بان دشمن در خاک خودی است. ایالات متحده در راستای اهداف سوء خود با جمع‌آوری تراکنش‌های مالی و کلیه اطلاعات مبادلات اقتصادی در عرصه جهانی، تحریم‌های ثانویه خود را علیه‌اشخاص، گروه‌ها و کشورهایی که در تقابل با آمریکا هستنداستفاده کرده است.
وی با ابراز اینکه این اقدام آمریکا ساخت سلاح پولی است گفت: دستیابی وزارت خزانه‌داری آمریکا به تمامی اطلاعات بانک‌های مختلف باعث تسلط کامل این کشور بر نظام مالی بین‌المللی می‌شود. دولت همکاری‌های متعدد با FATF در راستای اجرای برنامه‌ها و توصیه‌های مختلف این گروه داشته است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با ابراز تعجب از اینکه برخی نمایندگان تصویب این لایحه را به نفع منافع ملی کشور می‌دانند تاکید کرد: اگر به صراحت اعتقاد دارید که تصویب این لایحه به سود منافع دراز مدت اقتصادی کشور است بنابراین چرا با علنی شدن رأی به FATF مخالف هستید.

 

 

فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک و رئیس کمیسیون انرژى مجلس، مطرح کرد:  پس از پایان ماه مبارک رمضان، این کمیسیون جلسه‌ای را با مدیران ۱۷ شرکت داخلی صاحب صلاحیت - که مورد تایید وزارت نفت و شرکت نفت است - برگزار می‌کند تا بتوانیم آن میادین موردنظر را به این شرکت‌ها واگذار کنیم و از سرمایه داخلی و هم تکنولوژی داخلی بهره‌مند شویم.

فریدون حسنوند در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به فروش نفت ایران پس از خروج امریکا از برجام گفت: قبل از خروج آمریکا از برجام، کمیسیون انرژی جلساتی را در ارتباط با خروج احتمالی آمریکا از برجام داشت و در این جلسات مسائل نفتی و موضوعات مرتبط با فروش نفت مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: پس از خروج امریکا از برجام، کمیسیون انرژی مجلس مجددا جلسات خود را با مجموعه‌های مختلف برگزار کرد تا به نوعی راهکار‌ها و تدابیر لازم اندیشیده شود.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: در حال حاضر شرکت‌ها و کشورهای مختلفی درخواست خرید نفت ایران را دارند و حاضر هستند به همان میزانی که به سایر کشور‌ها و شرکت‌ها نفت می‌فروشیم نفت از ما خریداری کنند. به همین منظور  کمیته‌ای مشترکی در دولت و مجلس تشکیل شد تا اهلیت خریداران و موضوع تبادل ارز را در این موضوع مورد بررسی قرار دهد.
این نماینده مجلس با اشاره به برخی مشکلات درباره فروش نفت ایران در گذشته و جلوگیری از سواستفاده‌گری از این بخش بیان داشت: حتی تمهیدات لازم در این رابطه هم پیش‌بینی شده است. بنده فکر می‌کنم خیلی جای نگرانی درباره فروش نفت نداریم.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر تا دیروز برخی از شرکت‌های خاص و یا پالایشگاه شناخته شده درخواست نفت می‌کردند امروز کسان دیگری هستند که این درخواست را دارند.

 

 

سید فرید موسوی نماینده مردم شریف تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم شورای اسلامی، بخشی از نطق پیش از دستور خود را در صفحه اش در اینستاگرام منتشر کرد: جناب آقای رییس جمهور! به توان جوانان در گذر دادن کشور از شرایط خطیر کنونی باور داشته باشید. 

 

 

على اصغر یوسف نژاد نماینده مردم سارى و میاندورود در مجلس، از سوالش از وزیر نیرو درخصوص احداث سد فینسک و پیگیری اش در خصوص تامین اعتبار برای تکمیل پروژه احداث کارخانه زباله‌سوز ساری خبر داد.

 

 

وی همچنین تصاویری از اولین سالگرد بزرگداشت شهدای حمله تروریستی مجلس منتشر کرد.

 

 

غلامرضا کاتب نماینده مردم شهرستان های گرمسار، آرادان و ایوانکی با انتشار پستی از انتخابش به عنوان رئیس کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس خبر داد.

 

 

محمد وحدتی نماینده مردم بستان آباد، تیکمه داش و حومه در مجلس شورای اسلامی، در صفحه شخصی خود  با اشاره به گرانی برخی کالاها و اقلام اساسی مورد نیاز مردم، خاطرنشان ساخت: بالاخره افزایش قیمت دلار در بسیاری از موارد مقداری تاثیر خواهد گذاشت، اما افزایش قیمت‌هایی که در تمامی موارد خصوصا حبوبات و لبنیات رخ داده ناشی از دخالت برخی افراد فرصت‌طلب می‌باشد و نمی‌توان رشد قیمت این اقلام را تنها در گرانی دلار دانست. وی ادامه داد: افزایش قیمت دلار نباید بر روی برخی از این اقلام این چنین تاثیر داشته باشد به همین دلیل گران شدن برخی از این اقلام اصلا متناسب نیستند زیرا بیشتر از آن اندازه‌ای که دلار گران شده این اقلام رشد قیمت داشته‌اند. نماینده‌ی مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این موضوع که مردم در اثر گرانی در رنج و عذاب به سر می‌برند، عنوان کرد: وضعیت موجود در جامعه قابل قبول نمی‌باشد، دولت و قوه‌ی قضائیه باید به وسیله‌ی یک تدبیر همه جانبه به این قضیه ورود کند و به افزایش قیمت‌هایی که نامناسب هستند و دولت اجازه‌ی آنها نداده رسیدگی کنند. وی تاکید داشت: نهادهای مسئول باید در مقابل آن دسته از افرادی که خودسرانه افزایش قیمت داده‌اند ایستادگی کرده و جلوی ادامه‌ی روند افزایش قیمت را بگیرند تا مردم بیش از این از گرانی‌های موجود در بازار رنج و عذاب نکشند. عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه مجلس در بودجه‌هایی که تعیین می‌کند قیمت‌های اقلام را مشخص می‌کند، توضیح داد: در بودجه‌ی سال 97 با توجه به این که در لایحه‌ی دولت به افزایش فراورده‌های نفتی اشاره شده بود ما برای این که در جامعه تورمی به چشم نیاید مخالفت خود را در خصوص افزایش قیمت فراورده‌های نفتی اعلام کردیم و اجازه‌ی این کار را ندادیم. وحدتی با بیان این که مجلس آن نقش اساسی که می‌توانست از خود نشان دهد را ایفا کرده و وظیفه‌ی خود را در این زمینه انجام داده است، اذعان داشت: اگر مثلا ما نرخ فراورده‌های نفتی را 10 درصد افزایش می‌دادیم انتظار داشتیم که قیمت اقلام نیز به همان مقدار افزایش یابد ولی چون اجازه‌ی این اتفاق داده نشده است پس از طرف مجلس حجت تمام بوده و مجلس تلاش خود را در راستای جلوگیری از این اتفاق انجام داده است. وی در پایان افزود: مطمعنا اگر در آینده باز هم نیاز باشد تا لایحه‌ای در خصوص کاهش قیمت‌ها به ثبت برسد مجلس همه جانبه آماده‌ی خدمت‌رسانی در این خصوص بوده و همکاری‌های لازم را انجام خواهد داد.

 

 

وی همچنین از حضورش در  جلسه فراکسیون مستقلین ولایی با رئیس بنیاد شهید و ایثارگران نوشت. در این جلسه وحدتی مبلغ 300میلیون تومان برای ساماندهی گلزار شهدای شهرستان درخواست نمود. 

 

 

پروانه مافی رییس کمیته کسب و کارهای الکترونیکی مجلس شورای اسلامی از حضورش در جلسه کمیسیون سخت افزار سازمان نظام صنفی و رایانه ای استان تهران نوشت.

در این نشست که صبح امروز برگزار شد، اعضای دائم کمیسیون سخت افزار نظام صنفی رایانه ای استان تهران که نمایندگان شرکت های فعال در این حوزه بودند، مسائل اساسی در حوزه صنعت سخت افزار را بیان کردند. ایشان با اشاره به انکه مهم ترین مسئله در این حوزه، تسهیل فضای کسب و کار است، بر استفاده از نظر اهالی فن در تصمیم گیری های متخده در مجلس شورای اسلامی و دیگر نهادهای تصمیم گیر، تاکید داشتند. پروانه مافی، نائب رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: اهمیت صنعت سخت افزار و نقش آن در اقتصاد کشور امروز بر کسی پوشیده نیست، اما صاحبان این صنایع و شرکت ها در کشور ما آنطور که باید و شاید نگاه استراتژیک برای توسعه بازار و فعالیت های خود نداشتند. مافی افزود: برای این منظور برخی اقدامات باید صورت گیرد. معرفی یک رابط پارلمانی از سوی سازمان نظام صنفی برای ارتباط گیری با نمایندگان مجلس به ویژه با کمیسیون صنایع و فراکسیون تولید و اشتغال، راهگشاست. رئیس کمیته کسب و کارهای الکترونیکی با تاکید بر اینکه حساس کردن تصمیم گیران توسط صاحبان صنایع و شرکت ها امروز در کشور ما یکی از مهم ترین راهکارهای حل مسئله است، افزود: حتی یک نطق اثرگذار از سوی نمایندگان مجلس نیز می تواند امروز در حل مسائل کشور و نشان دادن مسیر به دستگاه های اجرایی مربوط به مسئله راهگشا باشد. مافی خاطر نشان کرد: حل مسائل مبتلا به در حوزه کسب و کار به ویژه در صنعت فناوری اطلاعات، نیازمند همکاری همه دستگاه های ذی مدخل است. مجلس می تواند محوریت شکل دهی به این همکاری را با کمک شرکت های این حوزه، ایجاد کند. 

 

 

وی همچنین از انتخابش به عنوان عضو هیئت رئیسه کمیسیون امور داخلی و شوراها خبر داد.

 

 

مافی در پستی دیگر مطرح کرد:  مدتی است، فراکسیون زنان و خانواده در مجلس روی موضوع کودک آزاری کار می کند و لایحه جدید تحت عنوان حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان به تازگی به مجلس آماده است. این نماینده گفت: اما به دلیل کثرت لوایح و طرح های وارده به هیأت رئیسه لایحه در نوبت بررسی قرار گرفته است، اما با توجه به اتفاقات رخ داده در روزهای گذشته و بخصوص ماجرای خمینی شهر، خودم در خصوص این لایحه نامه ای به رئیس مجلس تنظیم کرده ام که بعد از تعطیلات خواستار اولویت دادن به لایحه شده است تا خارج از نوبت در مجلس بررسی گردد؛ البته از سوی دولت نیز این تقاضا صورت گرفته و امیدواریم که هیأت رئیسه در این خصوص اقدام عاجل کرد. نماینده مردم تهران گفت: بررسی این لایحه در مجلس شرایط ویژه و خاصی را ایجاب می کند، چرا که بسیاری از مشکلاتی که اکنون وجود دارد و یا ممکن است در آینده جرم تلقی نشود و حتی اظهارنظر همکار ما در این زمینه که یک اظهار نظر غیر حرفه ای بود نیز در این لایحه در نظر گرفته شده است و همپوشانی کاملی دارد. رئیس فراکسیون خانواده مجلس گفت: دو تفکر در خصوص این زمینه در کشور وجود دارد؛ تفکر اول معتقد است، با پنهانکاری نباید قوانین را مطرح کرد و باید مانع انتشار اخبار شد اما این به معنی آن نیست که با پوشش گذاشتن بر اخبار، ریشه مشکلات را خشکاند یا قوانین وضع نکرد که با ریشه ها سرکار نداشته باشد و آنها را از بین نبرد. وی افزود: متأسفانه چنین تفکری وجود دارد که طرفداران آن معتقدند این گونه مسائل نباید در سطح جامعه گفته شود. البته ممکن است در برخی زمینه ها و یا در تعالیم مذهبی مواردی باشد که اشاره می کند قبایح نباید علنی و جامعه از آن مطلع شود، چون باعث عادی سازی آن در جامعه می شود و برای همین، جامعه به نوعی مصونیت پیدا می کند و عمل قبیح زمانی که زیاد گفته می شود باعث می شود که دیگر کسی به آن توجه نکند. 

 

 

حسین نیازآذری نماینده مردم بابل در دوره نهم و دهم مجلس شورای اسلامی، از ابقای عضویت خود در کمیسیون عمران خبر داد.

 

 

سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم شهرستان فلاورجان در مجلس، در صفحه شخصی خود نوشت:  برای رفع بحران منابع آبی استان اصفهان، وزارت نیرو اعلام می کند ، منابع آبی را تخصیص داده است؛اما برداشت‌های بی رویه در بالادست مانع رسیدن منابع آبی به استان اصفهان می شود؛بنابراین اگر فکر چاره ای برای رفع بحران منابع آبی اصفهان نکند؛بطورحتم در چندماه آینده قریب به 5 میلیون نفر از آب آشامیدنی در استان اصفهان محروم خواهند شد،بنابراین وزارت نیرو با برداشت های بی رویه منابع آبی مقابله جدی بکند؛زیرا اولویت تامین آب آشامیدنی مردم است.
 بی آبی،کشت محصولات کشاورزی در فلاورجان را متوقف کرده است و این درحالی است که اکثرکشاورزان فلاورجان شغل خود را از دست داده اند و برخی از کشاورزان به کشت محصولات کشاورزی در دیگر شهرستان‌ها مشغول شدند و عده ای دیگر نیز به کشورهای همچون ارمنستان، تاجیکستان برای اجاره زمین جهت کشت رهسپار شدند.
کشاورزان فلاورجانی هیچ نوع درآمدی جز تولید محصولات کشاورزی ندارند؛بنابراین سزاوار نیست کشاورز را بدون ایجاد فرصت های اشتغال تنها بگذاریم و این درحالی است که کشاورزانی که روزگاری زکات می دادند هم اکنون محتاج نان شبشان هستند و این امر به هیج وجه زیبنده کشاورزان کشور نیست که با سختی روزگار بگذرانند،بنابراین مسئولین باید فکر اساسی برای اقتصاد کشاورزان بکنند.
بحران آب در استان اصفهان بسیار وخیم است؛بنابراین دولت باید با تمام قوا بحران منابع آبی در استان اصفهان را مرتفع کند.

 

 

وی در پستی دیگر تصویری از  حضورش در مراسم یکمین سالگرد شهدای حادثه تروریستی ۱۷ خرداد مجلس شورای اسلامی منتشر کرد.

 

 

محمّد محمودی شاه نشین نماینده مردم شهرستانهای ملارد ،شهریار و قدس در مجلس شورای اسلامی، درباره سیل در اخترآباد گفت: بارندگی‌های هفته گذشته که منجر به تخریب چند قنات و شکسته شدن آب بند‌های محلی شده است بیش از ۶۰ میلیارد ریال خسارت برجای گذاشته است.

وی افزود: در منطقه اخترآباد بیشترین خسارت مربوط به اراضی جو با ۴۰۰ هکتار بوده که این اراضی به طور کامل تخریب شده و ۱۲ میلیارد ریال خسارت برجای گذاشته است.

نماینده مردم ملارد در مجلس اظهار کرد: در سیل اخیر علاوه بر تخریب دیوار‌های چند واحد مسکونی در روستای حاجی آباد دهستان اخترآباد بیش از ۱۲۱ هکتار از اراضی پسته این منطقه خسارت دیده و در سال‌های آینده هم غیر قابل کاشت است و تا کنون در ارزیابی‌ها هم ۴۵ میلیارد ریال خسارت برآورد شده است.

وی بیان کرد: در پیگیری‌های روز گذشته با مسئولان استانی مقرر شد هزینه این خسارت از طریق بیمه محصولات کشاورزی، ستاد حوادث غیر مترقبه و اعتبارات استانی به کشاورزان پرداخت شود.

محمودی شاه نشین گفت: بخشداری صفادشت ملارد هم ملزم شده است از طریق اعتبارات خود نسبت به ترمیم آب بند‌های محلی و واحد‌های مسکونی خسارت دیده اقدام کند.

 

 

سیدصادق طباطبایی نژاد نماینده مردم شهرستان اردستان درمجلس شوراى اسلامى، با انتشار پستی نوشت:

مهمترین مشکل در شهرستان اردستان موضوع اشتغال است که در این راستا باید چند نکته را رعایت کنیم.

نماینده مردم اردستان حفظ اشتغال کنونی شهرستان را مهم ارزیابی کرد و گفت: مهمترین وظیفه‌ای که مسئولان شهرستان باید انجام دهند تسهیل و روان کردن کار صنعتگر در منطقه است.

طباطبایی نژاد با بیان اینکه حمایت از صنعتگر و سرمایه‌گذار باعث خدمت به جوانان اردستان می‌شود افزود: اگر بخواهیم جوانان منطقه، کار داشته باشد باید صنعتگر را حمایت کنیم. مسئولان باید توجه بیشتری به سرمایه گذار کنند.

وی با انتقاد از بعضی مدیران ادارات شهرستان اردستان گفت: مدیران شهرستان موضوعات و مشکلات منطقه را در شهرستان برطرف کنند و نگذارند به استان کشیده شود. مسئول اگر قرار باشد هر موضوعی را به استان بکشانند که دیگر مسئول نیستند.

همچنین حمیدرضا تاملی- فرماندار اردستان در ادامه گفت: در حال حاضر تولید کنندگان در شرایط سختی به‌سر می برند. انبارهای انباشته از تولید در کارخانه‌ها باعث تاسف است.

وی افزود: از نماینده مردم شهرستان در مجلس تقاضا دارم موضوع و مشکلات واحدهای صنعتی که درگیر یک سری مجوزها هستند را در سطح ملی پیگیری کنند.

 

 

قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم شهرستان های نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، تصاویری از سخنرانی اش در  جمع کانون سراسری پیمانکاران عمرانی ایران منتشر کرد.

 

 

مهدی سنایی نماینده پیشین مجلس و سفیر کنونی ایران در روسیه، در آخرین پست اینستاگرامی خود یادداشت کرد: وقتی از معماری دوران معاصر ایران صحبت می‌شود، چند بنای شاخص‌ در تهران و اطراف آن به ذهن متبادر می‌شود که به مدد پژوهش ها در میابیم یک معمار روس تبار ساخت این بناهایی که هویت معماری ایرانی را در خود نهفته دارند بر عهده داشته است.
نیکلای مارکف در سال 1261 از خانواده ای روس در تفلیس زاده شد. او که از بخش #فارسی شرق شناسی آکادمی هنرهای زیبای سن پترزبورگ فارغ التحصیل شده بود، بعدهای توانست در ارتش ایران خدمت کند و پس از انقلاب 1917 در روسیه در ایران باقی ماند. مارکف‌ اولین دفتر کارش را در خیابان استانبول دایر کرد و با استفاده بهینه از فرهنگ ومعماری ایرانی فعالیت هایش را آغاز کرد. وی پس از استخدام در شهرداری تهران بیش از بیست بنای ماندگار در تهران و ایران از خود به جای گذاشت.
از جمله آثار مهمی که از مارکوف در تهران و ایران برجای مانده می توان به عمارت‌هایی همچون دبیرستان البرز، ساختمان پست و تلگراف، مدرسه دارالفنون، کلیسای ارتدوکس، کارخانه قند ورامین، ورزشگاه شهید شیرودی (امجدیه)، زندان قصر، مسجد فخرالدوله، عمارت شهرداری تهران، دبیرستان انوشیروان دادگر، دبیرستان امام در همدان، عمارت مشیرالدوله و غیره اشاره نمود.
نیکلای مارکف با پیروی و توجه به مکتب‌ رایج آن عصر، یعنی آرت دکو و هماهنگی با اقلیم و فرهنگ ایرانی، ساختمان‌ها و عمارت هایی در تهران طراحی و اجرا کرد که ترکیبی از فرهنگ ایرانی و غربی در معماری را به نمایش می گذارند و می توان آنها را حلقه مستحکم میان معماری قدیم و جدید ایران اطلاق کرد.
مارکف شیوه‌های سنتی احداث بناهای ایرانی و مصالح محلی از قبیل آجر، سنگ، کاشی و گچ را در معماری اش بسیار به کار می برد تا جایی که آجرهای خشتی که وی به کار می گرفت به نام آجر مارکفی مشهور شد.
مارکوف پس از سال ها زندگی و فعالیت در ایران در سال 1357 در تهران درگذشت. 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet