خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/03/22 12:53:24
سرویس صحن
ذوالنوری در نطق میان دستور؛

رئیس‌جمهور با حضور در مجلس به قانون اساسی تمکین کند/شعار ثابت نگه داشتن تورم بی صداقتی دولت است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه رئیس جمهور برای شفاف سازی سوالات نمایندگان باید در مجلس حاضر شود، گفت: رئیس جمهور با فشار، تهدید و با رودربایستی قرار دادن نمایندگان را بعضا وادار به انصراف از سوال خود کرد.
رئیس‌جمهور با حضور در مجلس به قانون اساسی تمکین کند/شعار ثابت نگه داشتن تورم بی صداقتی دولت است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه رئیس جمهور برای شفاف سازی سوالات نمایندگان باید در مجلس حاضر شود، گفت: رئیس جمهور با فشار، تهدید و با رودربایستی قرار دادن نمایندگان را بعضا وادار به انصراف از سوال خود کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201805106079446438.jpg رئیس‌جمهور,با,حضور,در,مجلس,به,قانون,اساسی,تمکین,کند/شعار,ثابت,نگه,داشتن,تورم,بی,صداقتی,دولت,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مجتبی ذوالنوری در نشست علنی امروز (سه شنبه 22 خرداد) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: پیش از هر چیز از مردم شریف، انقلابی، ولایت مدار و استکبار ستیز که در راهپیمایی روز قدس حماسه جدیدی را خلق کردند و تمام سردمداران نظام سلطه و رژیم صهیونیستی را متحیر و لرزان ساختند به ویژه از مردم شریف ام القرای اسلام، خیزشگاه انقلاب اسلامی، حریم اهل بیت قم مقدس تقدیر و تشکر ویژه دارم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مردم حق زیادی بر ما دارند، افزود: مردم همه ناملایمات و سختی ها را تحمل کرده، فشارها را بر خود هموار ساختند و در همه بزنگاه های حساس حضور حماسی خود را به رخ دنیا کشیدند از این رو این مردم شایسته خدمت هستند.

وی خطاب به روسای قوا، تصریح کرد: جناب آقای رئیس جمهور، رئیس مجلس و رئیس قوه قضاییه این مردم پای انقلاب ایستاده اند ولی عملکرد بد دستگاه ها باعث رنجش مردم شده فقر، فساد و تبعیض که مقام معظم رهبری بارها فریاد آن را سر دادند سران سه قوه را مامور به برخورد با آن کردند اگر امروز سران سه قوه بخواهند یک بیلان و گزارش کاری را به رهبری و مردم ارایه کنند آیا می توانیم با افتخار سرمان را بالا بگیریم که در جهت تحقق فرمایشات رهبری به وظیفه خودمان عمل کردیم؟آیا پرونده و روزمه رضایت بخشی در برخورد با فقر، فساد و تبعیض داریم؟ آیا توانسته ایم مرحمی بر دل زخم مردم در مقابله با این مشکلات باشیم؟

ذوالنوری ادامه داد: امروز ما نیاز به فعالیت جدی داریم آقای رئیس جمهور امور از دست شما خارج شده بازار خودرو، ارز، سکه، مشکل اشتغال و بیکاری، موضوع قاچاق بحث رکود، بقای تحریم ها و تشدید آن ها امروز مردم ما را در فشار سنگین قرار داده اگر برخورد با این مقوله ها وظیفه دولت و مجلس نیست پس چه کاری از این ها مهم تر است؟

وی گفت: آقای رئیس جمهور سوال در خصوص موسسات مالی را حاضر نشدید به قانون اساسی احترام بگذارید و به نظر نمایندگان مردم احترام بگذارید با فشار و تهدید با رودربایستی قرار دادن و انواع ترفندها نمایندگان را بعضا وادار به انصراف کردید، چرا نمی گذارید نمایندگان مردم به وظیفه خود عمل کنند ولی بدانید که 5 سوال دیگر به قوت خود باقی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، در بخش دیگری از نطق خود خطاب به رئیس جمهور، افزود: آقای رئیس جمهور شما شعار قانون اساسی و قانون سر دادید اکنون چند هفته از مهلت قانونی گذشته و در مقابل قانون تمکین نمی کنید و نمایندگان خود را به مجلس برای پاسخ به نمایندگان و صحبت با آن ها معرفی نمی کنید.

وی ادامه داد: امروز نیاز مردم در این 5 محور است اگرچه که بحث موسسات مالی گفته می شود که 6 میلیون نفر یا چند میلیون خانوار درگیر آن هستند ولی باید عرض کنم که همه کشور و 80 میلیون جمعیت کشور درگیر بحث موسسات مالی هستند آقای رئیس جمهور سوال ما فقط این نبود که چرا مشکل این افراد را حل نمی کنید؟ سوال ما این است که چرا در اثر سوء نظارت و عدم انجام وظایف دستگاه های نظارتی چنین گردابی برای مردم ایجاد شد که بقیه مردم کشور هم باید تاوان بدهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: اینکه از بانک مرکزی 20 هزار میلیارد تومان خط اعتبار داده می شود که پاسخگوی سوء مدیریت دستگاه های شما باشد این از جیب مردم فقیری است که در ماه رمضان سفره افطارشان خالی بود فکر نکنید مشکل حل شده،20هزار میلیارد تومان از جیب این مردم برای جبران خطای دستگاه های نظارتی ذی امر شده هزینه شده با بک یا الله شب قدر چنین گناهی قابل بخشش نیست.

ذوالنوری با بیان اینکه رئیس جمهور باید حداقل دل مردم را تسکین می داد و به قانون اساسی احترام می گذاشت، گفت: انتظار داشتیم رئیس جمهوربه مجلس آمده و شفاف سازی می کرد، آقای رئیس جمهور از چه می ترسید؟

وی ادامه داد: من به مردم عرض می کنم که 5 سوال قاچاق، رکود، بقای تحریم ها، بیکاری و همچنین قیمت ارزی که بیش از 90 درصد ارزش پول ملی را 2 ماهه پایین آورد و امروز فقط ارزش پول ملی نیست و در همه حوزه ها قیمت ها به شکلی بالا رفته که مسئولان هم فقط یک حرف دارند و می گویند حباب است متاسفانه این حباب هم با رنگ بنفش است و کلید رئیس جمهور اگر نوک تیز بود این حباب ها را از بین می برد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: متاسفانه در کنار این مشکلات چیزی که نمک بر زخم مردم است شعار ما توانسته ایم تورم را تک رقمی نگه داریم است این حرف که صداقت نیست مردم را می سوزاند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet