هدر موبایل
1397/03/22 12:22:57
سرویس صحن
با موافقت نمایندگان صورت گرفت؛

تصویب یک فوریت تفکیک وظایف تاکسیرانی وابسته به شهرداری‌ها و شرکت های تعاونی

نمایندگان مردم در خانه ملت با یک فوریت تفکیک وظایف تاکسیرانی وابسته به شهرداری ها و شرکت های تعاونی تاکسیرانی در سطح کشور موافقت کردند.
تصویب یک فوریت تفکیک وظایف تاکسیرانی وابسته به شهرداری‌ها و شرکت های تعاونی نمایندگان مردم در خانه ملت با یک فوریت تفکیک وظایف تاکسیرانی وابسته به شهرداری ها و شرکت های تعاونی تاکسیرانی در سطح کشور موافقت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201802104083427222.jpg تصویب,یک,فوریت,تفکیک,وظایف,تاکسیرانی,وابسته,به,شهرداری‌ها,و,شرکت,های,تعاونی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 22 خردادماه) مجلس شورای اسلامی  با یک فوریت طرح اصلاح قانون الحاق یک تبصره به ماده واحده قانون راجع به تمرکز امور مربوط به تاکسیرانی شهر تهران زیر نظر شهرداری تهران با 112 رأی موافق، 38 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع از مجموع 217 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

مهرداد بائوج لاهوتی به عنوان یکی از طراحان این طرح با بیان اینکه شهرداری ها نمی رسند که تمامی کارها را با یکدیگر انجام دهند، گفت: آیا شهرداری ها باید قطعات یدکی اتحادیه های تاکسیرانی را تامین کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شهرداری ها باید وظایف مربوط به سیاست گذاری و نظارت بر تاکسیرانی ها را انجام دهند و وظیفه همانند توزیع قطعات یدکی به اتحادیه ها سپرده شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، براساس مقدمه طرح با سیاست کلی سند چشم انداز تعاونی ها باید حداقل 25 درصد اشتغال کشور را برعهده داشته باشند و با توجه به تاکید قانون برنامه پنجم در ماده 124 جهت رسیدن به اهداف سند بالادستی تکالیفی را مشخص نمودند. همچنین قانون برنامه ششم و سیاست های ابلاغی اصل 44 قانون اساسی با عنایت به اینکه تداخل وظایف سازمان تاکسیرانی شهرداری ها و شرکت های تعاونی تاکسیرانی کشور منجر به تضییع حقوق تعاونی تاکسیرانی شده است که در صورت ادامه وضع کنونی و عدم چاره جویی قانونی موجب تعطیلی فعالیت تعاونی های تاکسیرانی خواهد شد لذا به منظور رفع بحران ناشی از اختلافات و تنش های روز افزون بین سازمان تاکسیرانی وابسته به شهرداری ها و شرکت های تعاونی تاکسیرانی در سطح کشور از طریق تفکیک و وظایف و اختیارات قانونی این طرح تهیه شده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet