هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
دکتر لاریجانی در پاسخ به تذکر سلیمی:

هیات رئیسه هر هفته 5 سوال نمایندگان را مورد بررسی قرار می دهد

سرویس صحن
رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده محلات گفت: با توجه به تعداد سوالات نمایندگان، هیات رییسه تصمیم گرفته است که در هفته 4 یا 5 سوال را در دستور کار قرار دهد.
سه‌شنبه 22 خرداد 1397 ساعت 12:26
هیات رئیسه هر هفته 5 سوال نمایندگان را مورد بررسی قرار می دهد رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده محلات گفت: با توجه به تعداد سوالات نمایندگان، هیات رییسه تصمیم گرفته است که در هفته 4 یا 5 سوال را در دستور کار قرار دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201802104245099964.jpg هیات,رئیسه,هر,هفته,5,سوال,نمایندگان,را,مورد,بررسی,قرار,می,دهد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز (سه شنبه 22 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در توضیح اخطار و تذکری گفت: بر اساس گزارش نظارتی معاون نظارت، ۲۴۳۶ تذکر کتبی در یک سال گذشته مطرح شده که نتیجه این تذکرات معلوم نیست، همچنین ۸۳۴ سوال مطرح شده که تنها ۳۹ سوال در صحن مطرح شده است، ۴۷ مورد تحقیق و تفحص در دستور کار قرار گرفته که تنها یک مورد به قوه قضاییه ارجاع شده است.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر قرار باشد نمایندگان اینطور به وظایف نمایندگی‌شان عمل کنند نمی‌توانند به وظایف نظارتی‌شان به خوبی عمل کنند. درخواست ما این است که مجلس در بحث نظارتی فعال‌تر باشد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین با بیان اینکه در موضوع برجام، گزارش وزارت خارجه به نمایندگان داده نشده است، گفت: رییس‌جمهور آمریکا  در ۱۸ اردیبهشت از برجام خارج شد، امروز ۲۲ خرداد است یعنی چهار هفته از این موضوع می‌گذرد یعنی در مورد آن تعیین تکلیف نشده است.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر علیرضا سلیمی در مورد تعداد سوال‌های در نوبت مانده نمایندگان، گفت:‌ این موضوع در هیات رییسه مطرح و قرار شد که 4 یا 5 سوال در هفته در دستور کار مجلس قرار گیرد، اما یک سری لوایح مهم از دولت همچون قانون مالیات بر ارزش افزوده یا بحث قاچاق کالا و ارز داریم که باید بررسی آن را در دستور کار قرار دهیم.

رئیس قوه مقننه کشورمان افزود: اگر بخواهیم سوالات و این موضوعات با سرعت بیشتری بررسی شود باید تعداد جلسات بیشتر شود ولی فعلا قرار است که چهار یا پنج سوال در دستور هفتگی مجلس قرار داده شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر