هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
خدری در نطق میان دستور:

درآمدهای میلیاردی استان بوشهر صرف رونق سایر نقاط کشور می شود

سرویس صحن
نماینده مردم بوشهر در مجلس گفت: به رغم درآمدهای میلیاردی از صنایع متعدد پتروشیمی، نفت و گاز، بنادر و گمرکات همچنان مردم استان بوشهر نظاره‌گر رونق ناشی از اینگونه از درآمدها در نقاط دوردست هستند.
سه‌شنبه 22 خرداد 1397 ساعت 12:57
درآمدهای میلیاردی استان بوشهر صرف رونق سایر نقاط کشور می شود نماینده مردم بوشهر در مجلس گفت: به رغم درآمدهای میلیاردی از صنایع متعدد پتروشیمی، نفت و گاز، بنادر و گمرکات همچنان مردم استان بوشهر نظاره‌گر رونق ناشی از اینگونه از درآمدها در نقاط دوردست هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201806109554105144.jpg درآمدهای,میلیاردی,استان,بوشهر,صرف,رونق,سایر,نقاط,کشور,می,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عبدالحمید خدری در نشست علنی امروز (سه شنبه  22خردادماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن عید فطر، اظهار داشت: ملت ایران با حضور در روز قدس بار دیگر با آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری بیعت کردند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امروز می‌خواهم متفاوت بگویم و متفاوت از بوشهری بگویم که قلب تپنده اقتصاد کشور است، استانی در کنار آبهای نیلگون خلیج همیشه فارس، با نقش برجسته ثروت آفرینی برای اداره امور کشور است.

وی افزود: اما این استان که سابقه‌ای دیرین و استوار در حفظ امنیت و تمامیت ارضی کشور دارد، پایگاه شکاری و دریایی در طول 8 سال دفاع مقدس گرداننده اقتصاد کشور بود، نفت جریان داشت، بندر آن بجای بنادر جنگ زده خوزستان 8 سال بار همه مشکلات کشور را بر دوش کشید و مردم آن در خط مقدم نبرد بودند و جزیره خارک و مناطق نفت خیز آن هزاران بار بمباران شدند تا مردم ایران در امنیت باشند، این روزها حال و روز خوشی ندارد.

خدری با بیان اینکه متاسفانه مسئولین در کنج عافیت خود نشسته و به بوشهر صرفا به عنوان محل درآمد برای خرج کردن در دیگر مناطق کشور نگاه می‌کنند اما دریغ از توجه حداقلی به این استان، ادامه داد: متاسفانه مردم غیرتمند استان بوشهر اینگونه فکر می‌کنند که هیزم توسعه دیگر مناطق هستند ولی خود در مشکلات زیادی غوطه ور هستند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه به رغم درآمدهای میلیاردی از فعالیت صنایع متعدد پتروشیمی، نفت و گاز، بنادر و گمرکات مردم دیارم نظاره گر رونق ناشی از این درآمدها در نقاطی دور دست بوده‌اند و خود با تنگناهای معیشتی، اقتصادی و اشتغال دست و پنج نرم می‌کنند، بشکند دستانی که نمک می خورند ولی نمکدان می شکنند.

وی افزود: متاسفانه در کنار دریا نشسته‌ایم ولی در کمال شرمندگی منتظر رسیدن تانکرهای آب‌رسان برای تامین آب شرب هم استانی‌های نجیبم هستم.

خدری اظهار داشت: سخن گفتن از دردها، رنج ها و کمبودها و مشکلات در این روزها که دشمنان قسم خورده این نظام، همت خود را برای بدبینی به این نظام بسته اند شاید آسان باشد ولی چه کسانی برای برون رفتن از این چالش‌ها مشغول هستند و باید چاره اندیشی کنند.

نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آیا دولت می داند در استان بوشهر چه خبر است؟ استانی که علی رغم رشد صنایع، جوانان آن بیکار هستند یا باید به سمت و سوی مشاغلی بروند که قانون نویسان مرکز نشین، از همه جا بیخبر آن را خلاف قانون تلقی کرده و کسی نمی‌داند درد مردم چیست؟!

وی افزود: به نمایندگی از ملت ایران تقاضا دارم که طرحی را تصویب کنید که مردم مرز نشین که عمق استراتژیک کشور محسوب می‌شوند، زندگی آسوده ای داشته باشند.

خدری گفت: بیایید مصوب کنیم تا بخشی از طرح های توسعه‌ای به استان های بوشهر، خوزستان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان برسد و این مناطق به جای درد ته لنجی و خوابیدن لنج ها در خورها محصولات تولید شده را به بازارهای جهانی ببرند، بیایید همت کنیم تا در پیشگاه خدا شرمنده نباشیم./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر