روز مجلس
1397/03/23 08:44:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
یادداشت/

گروه‌های خودسر چه کسانی هستند؟

جریان اطلاعات سیال است و افراد در جامعه با ذهنیت و افکار مختلف هستند بنابراین برداشت یکسانی از نیازهای کشور، کٌندکاری مسئولان، مطالبات رهبری و مردم و نوع اتخاذ رویکرد در قبال مسائل داخلی و خارجی ندارند.
گروه‌های خودسر چه کسانی هستند؟ جریان اطلاعات سیال است و افراد در جامعه با ذهنیت و افکار مختلف هستند بنابراین برداشت یکسانی از نیازهای کشور، کٌندکاری مسئولان، مطالبات رهبری و مردم و نوع اتخاذ رویکرد در قبال مسائل داخلی و خارجی ندارند. https://cdn.icana.ir/d/019/75569.jpg گروه‌های,خودسر,چه,کسانی,هستند؟ Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حسین سبحانی‌نیا فعال سیاسی اصولگرا در یادداشتی نوشت:

در راهپیمایی روز قدس شاهد هجمه برخی عناصر به علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی بودیم، هیچ کس این گونه حرکت های غیر منطقی را تأیید نمی کند.هر کاری یک راه منطقی و قانونی دارد و باید از طریق قانونی دنبال شود. دستیابی به خواسته از طریق فحش، بدوبیراه گفتن و تهمت زدن کار درستی نیست.

درباره رفتارهایی از این دست که در گذشته نیز رخ داده بود باید دو نکته مهم را مد نظر داشت؛

نخست آنکه نباید با این مسائل سیاسی برخورد کرد و گفت «فلان کس یا فلان مجموعه هدایت ها را انجام می دادند». هرچند در جریان اصولگرا همچون جریان اصلاح طلب، افراد افراطی و تند وجود دارند اما جریان اطلاعات سیال است و افراد در جامعه با ذهنیت و افکار مختلف هستند بنابراین برداشت یکسانی از نیازهای کشور، کٌندکاری مسئولان، مطالبات رهبری و مردم و نوع اتخاذ رویکرد در قبال مسائل داخلی و خارجی ندارند. در مجموع قبول ندارم که بیان شود «چنین گروه هایی آموزش و دوره می بینند تا در جاهای حرکت های تندی انجام دهند».

ثانیا دستگاه های نظارتی و امنیتی که اقدامات این افراد را می بینند، چرا همان موقع برخوردی نمی کنند؟ کسی دستگیر نمی شود؟ چرا نوع برخوردها را بازتاب نمی دهند و بعد مدتی به فراموشی می سپارند؟

دستگاه های مسئول باید روشن کنند گروه های خودسر چه کسانی هستند؟ چرا چنین کارهایی انجام می دهند؟ اقداماتشان از کجا نشأت می گیرد؟ وقتی این مسائل روشن نمی شود، در فضای مجازی دستگاه ها یا افرادی مورد اشاره قرار می گیرند که اصلا نقشی در اتفاقات نداشتند.

وقتی چنین حرکت هایی در فضای راهپیمایی انجام می شود،واقعا کسی از دستگاه های امنیتی و انتظامی نبود که ببیند، عاملان چه کسانی بودند تا بعد از آنها بازخواست شود. به عبارت دیگر پس از آن ماجرا همه یک دفعه غیب نشدند و درون زمین نرفتند.حتما همه همان جا بودند. وقتی چنین اتفاقی می افتد یکی دو نفر را بگیرند و ببیند از کجا هدایت شدند و حرفشان چیست؟

معتقدم دستگاه های امنیتی و انتظامی ضعیف عمل کردند،در حالی که باید به وظیفه شان خوب عمل کنند،به همین دلیل است که اینگونه مسائل حاشیه ای پیش می آید و تهمت و افتراهایی زده می شود که با واقعیت نزدیک نیست./

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet