هدر موبایل
1397/03/22 22:48:11
سرویس سیاسی

برای مقابله با تهدیدات دشمنانمان باید دست به دست هم داده و از اختلافات کوتاه بیاییم

مسعود پزشکیان: اگر امروز جریان دلسوز انقلاب از بسیاری از مسائل کوتاه می آید، معنایش آن نیست که حق با طرف مقابل است، بلکه چون انقلاب و پاسداری از خون شهدا را وظیفه خود می دانیم، در مقابل بسیاری از مسائل کوتاه می آییم.
برای مقابله با تهدیدات دشمنانمان باید دست به دست هم داده و از اختلافات کوتاه بیاییم مسعود پزشکیان: اگر امروز جریان دلسوز انقلاب از بسیاری از مسائل کوتاه می آید، معنایش آن نیست که حق با طرف مقابل است، بلکه چون انقلاب و پاسداری از خون شهدا را وظیفه خود می دانیم، در مقابل بسیاری از مسائل کوتاه می آییم. https://cdn.icana.ir/d/019/201805109537875707.jpg برای,,مقابله,با,تهدیدات,دشمنانمان,,باید,دست,به,دست,هم,داده,و,از,اختلافات,کوتاه,بیاییم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مسعود پزشکیان سه‌شنبه شب (22 خرداد 97)در ضیافت افطاری شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان قم به همراه محسن علیجانی و ابوالفضل سروش نمایندگان تهران و فردین فرمند نماینده میانه شرکت کرد.

نایب رئیس مجلس در این مراسم که با حضور جمعی از مسئولان استانی و فعالان سیاسی این استان در سالن اجتماعات خانه معلم برگزار شد، به مباحث مطرح شده در مورد  FATF اشاره کرد و گفت: پیرو مصاحبه کوتاهی که با یکی از خبرگزاری ها در مورد FATF داشتم و گفتم باید این موضوع را از کارشناسان بپرسید و من نمی توانم به صورت علمی در مورد آن صحبت کنم، بزرگی در مشهد گفته بود که نایب رئیس مجلس گفته است که نمی داند FATF چیست، در حالی که او خودش نمی داند و من اطلاعات بیشتری در این مورد دارم، اما از آن جهت که کارشناس این موضوع نیستم برای آن نسخه نمی پیچم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اظهارنظرهای اصولی در مورد FATF باید از سوی کارشناسان این موضوع بیان شود، گفت: متاسفانه برخی که اصلا نمی توانند کلمه FATF را تلفظ کنند در این مورد اظهارنظر می کنند و یا اینکه متاسفانه تلویزیون ملی ما از مردم کوچه و بازار پیرامون این موضوع سوال می پرسد، حال آنکه باید پرسید این مردم تا چه میزان در مورد این قانون اطلاع دارند.

وی با بیان اینکه براساس آموزه های امام علی (ع) اگر چیزی را نمی دانیم اما در مورد آن اظهارنظر کنیم، مرتکب ظلم شده ایم، تصریح کرد: امروزه در دنیایی زندگی می کنیم که باید به نظرات کارشناسان احترام گذاشت تا به پیشرفت و ترقی برسیم و کارشناسی هم چیزی نیست که با زور به دست بیاید؛ من حتی به عنوان یک پزشک متخصص قلب که مدتی است به دلیل مشغله های دیگر از این حرفه دور بوده ام، نباید در مسائل حساس این موضوع وارد شوم، چرا که ممکن است عوارض بیشتری را برای بیمار ایجاد کنم.

پزشکیان بیان کرد: FATF یعنی اینکه پول چه زمانی متولد می شود، مسیر حرکت آن کجاست و در کجا عمر آن به پایان می رسید، البته هر چیزی که بزرگان در مورد این مسئله تصمیم بگیرند، لازم الاجراست، اما اگر ساختار نظارت پولی صحیحی داشتیم، این بلا امروز گریبانگیر اقتصاد ما نمی شد که برخی موسسات مالی ما پاسخگوی مردم نباشند؛ مگر می شود 10 هزار میلیارد تومان پول در این موسسات گم شود و بعد بگویم نمی دانیم این پول کجا رفته است؟

وی با بیان اینکه عدم آگاهی ما نسبت به پول های گم شده در این موسسات به دلیل عدم علم و دانش کافی ما است، گفت: برخی از مردم آمده اند و پولشان را در بانک ها و موسسات مالی که از همین نظام مجوز گرفته اند، سرمایه گذاری کرده اند و حالا می گویند ما نمی دانیم این پول ها کجاست؛ نمایندگان قوه قضائیه، مجلس شورای اسلامی و دولت در یک جلسه جمع می شوند، اما باز هم معلوم نیست و نمی دانیم که این پول ها چه شده!

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: در  FATF نمی شود گفت که پول مملکت گم شده است؛ مثلا در دوره دولت سابق 750 میلیارد دلار نفت این مملکت فروخته شد و در حالی که می شد با آن پول همه چیز این مملکت را دگرگون کرد امروز باید پرسید که آن پول ها کجا رفته است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگر به دنبال شفافیت هستیم، باید سیستم شفافیت مالی وجود داشته باشد و بتوانیم پول را رصد کنیم؛ حالا نمی خواهیم طبق طرح خارجی ها عمل کنیم، حداقل در داخل کاری بکنیم.

وی با بیان اینکه علم سلطان است و مملکت را باید با علم مدیریت کرد، گفت: اگر چیزی را بلد نیستیم باید بگوییم بلد نیستیم، اما متاسفانه خیلی از ما جسارت این را نداریم که اگر چیزی نمی دانیم، بگوییم نمی دانیم.

پزشکیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرمایشات امام علی (ع) درخصوص دل نبستن به دنیا گفت: آدمی که وابسته به پول و قدرت است، نمی تواند حرف حق بگوید و از سوی دیگر کسی می تواند حرف حق بگوید که گرفتار قید و بندهای دنیا و نگرانی از پست و مقام نباشد.

وی افزود: ما اکنون این گرفتاری را در جامعه خودمان داریم و حرف حق گفتن کار ساده ای نیست؛ برخی مثلا می گویند اگر فلان حرف درست را بزنیم به ما پست نمی دهند یا صندلی ما را می گیرند، در حالی که اگر وابسته نبودیم می توانیم آزادانه برای خدا و برای آسایش مردم سخن بگوییم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که آیا بعد از 40 سال از تاریخ انقلاب، در مسیر آموزه های امام علی (ع) حرکت کرده ایم؟ گفت: آیا شده یک بار شورای محترم نگهبان قانونی از مجلس شورای اسلامی را بخاطر آنکه مغایر با عدالت باشد، برگردانده باشد؟ در حالی که همه پیامبران برای گسترش عدالت عمل می کردند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در یکی از سخنرانی های خود فرمودند که ما برای اینکه عدالت به معنای کامل آن تحقق نیافته، شرمنده ایم، تصریح کرد: متاسفانه هر جای این مملکت را نگاه می کنیم از عدالت فاصله گرفته ایم و تبعیض، فساد و... دیده می شود؛ مثلا یک پزشک در این مملکت درآمد ماهانه ای نزدیک به یک میلیارد تومان و یا بیشتر از آن دارد و برخی هم هستند که ماهی 2 میلیون تومان درآمد ندارند و این فاصله طبقاتی و شکاف درآمدی بسیار وحشتناک است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه مدیر خوب مدیری است که از نوسانات و بی نظمی در جامعه جلوگیری کند، گفت: متاسفانه ما در مملکتمان نوسان همه چیز را داریم و اگر شب بخوابیم  صبح نمی دانیم چه اتفاقی خواهد افتاد.

پزشکیان با تاکید بر اینکه الان و در شرایط فعلی بیشتر  از هر موقع  به  وحدت ملی نیاز داریم، افزود: ما برای ایستادن در مقابل قلدری ها و زورگویی های ترامپ،  رئیس جمهوری  آمریکا فقط توان اول انقلاب و روحیه اول انقلاب را می خواهیم؛ ما با سرمایه های خود که سرجمع 2 هزار میلیارد دلار نمی شود، نمی توانیم با آمریکایی که درآمدهایش از 60 هزار میلیارد دلار بیشتر است، مقابله کنیم، اما با روحیه از خودگذشتگی که در اول انقلاب وجود داشت، می توانیم در مقابل زورگویی های آمریکا بایستیم.

وی یادآور شد: اوایل انقلاب اگر به نیروهای جهادی پولی داده می شد ناراحت می شدند و می گفتند مگر برای جهاد باید پول بگیریم، اما امروز متاسفانه وقتی اعلام می کنند که کسانی که نیاز به یارانه نقدی ندارند، اعلام کنند، بیشتر از 75 میلیون نفر می گویند که ما به 45 هزار تومان یارانه نیاز داریم.

نایب رئیس مجلس گفت: ما در سال های اول انقلاب و با آن روحیه و ازخودگذشتگی های بالا سفارت آمریکا را تسخیر کردیم و آنها هم جرأت نکردند با ما مقابله کنند، چون روحیه بزرگ ملت ایران را درک کرده و فهمیده بودند، اما متاسفانه الان هیچ چیزی هم نشده، اما انواع و اقسام تهدیدات و فشارها را اعمال می کنند؛ ما حقیقتاً به روحیه اول انقلاب نیاز داریم تا مشکلات را رفع کنیم.

پزشکیان با بیان اینکه نمی شود با حذف یا حصر یا ایجاد محدودیت برای فرد یا مجموعه ای مشکلات را برطرف کرد، گفت: برای رفع مشکلات فعلی کشور باید عقده ها را از دل بیرون کرد؛ برای اینکه مقابل تهدیدات دشمنانمان بایستیم باید دست به دست هم داده و از اختلافات کوتاه بیاییم.

نماینده مردم تبریز در پایان سخنان خود گفت: اگر امروز جریان دلسوز انقلاب از بسیاری از مسائل کوتاه می آید، معنایش آن نیست که حق با طرف مقابل است، بلکه چون انقلاب و پاسداری از خون شهدا را وظیفه خود می دانیم، در مقابل بسیاری از مسائل کوتاه می آییم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet