خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت امام رضا (ع)
1397/03/23 13:17:08
سرویس صحن
نورقلی پور در نطق میان دستور:

مسئولان از تصمیم گیری‌های هیجانی پرهیز کنند

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: انتظار می رود مجلس به عنوان نهاد قانونگذاری کشور دارای سازوکارهای واقعی عمل جمعی بوده و کارکردی مبتنی بر پشتوانه های علمی عملیاتی قوی داشته باشد.
مسئولان از تصمیم گیری‌های هیجانی پرهیز کنند عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: انتظار می رود مجلس به عنوان نهاد قانونگذاری کشور دارای سازوکارهای واقعی عمل جمعی بوده و کارکردی مبتنی بر پشتوانه های علمی عملیاتی قوی داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702106333006052.jpg مسئولان,از,تصمیم,گیری‌های,هیجانی,پرهیز,کنند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رامین نورقلی پور در نشست علنی امروز (چهارشنبه 23 خرداد) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم و تبریک پیشاپیش عید سعید فطر، گفت: با توجه به شرایط حال حاضر بین المللی و نیز شرایط کنونی کشور پرهیز از هر نوع رفتار هیجانی و تصمیم گیری و تصمیم سازی‌های منبعث از آن لازم است.

نماینده مردم بندر ترکمن در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: توسل به اصول منطقی و رفتارهای ناشی از محاسبات دقیق سود و زیان در حوزه منابع ملی در بین مسئولان نظام و به ویژه نهاد قانونگذاری کشور و نمایندگان ملت نه تنها موجب بهبود شرایط فعلی بلکه برای همیشه یکی از ضروریات مهم و اساسی کشور به شمار می رود.

وی افزود: نمونه ای از رفتارهای مورد نظر را ضمن احترام کامل به نظرات این عزیزان می توان در شرایط خروج آمریکا از برجام و وقایع صحن علنی مجلس و نیز شرایط مطرح شدن لوایح چهارگانه مرتبط با مبارزه پولشویی و مقابله با تامین مالی تروریسم در صحن علنی مجلس مشاهده کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: به نظر می رسد عملکردهای این چنینی در کنار پرداخت هزینه های بین الملی به بهای دور شدن از رفاه مورد انتظار آحاد مردم عزیز ایران در نتیجه تنگ تر کردن حلقه تحریم ها به واسطه رفتارهای خود موجبات انتقال آن به بطن جامعه و ایجاد اتحاد در حوزه های اقتصادی و اجتماعی و سلب آرامش روانی مردم می شود که دستیابی به رفاه و برخورداری اقتصادی، اجتماعی و عمومی از حقوق مسلم ایشان بوده و از وظایف ذاتی نمایندگان به شمار می رود.

وی ادامه داد: از سوی دیگر انتظار این وجود دارد تا مجلس به عنوان نهاد قانونگذاری کشور دارای سازوکارهای واقعی عمل جمعی بوده و کارکردی مبتنی بر پشتوانه های علمی عملیاتی قوی داشته باشد.

نورقلی پور افزود:علی رغم پیش بینی سازوکارهایی بر اساس قوانین  معمول متاسفانه خروجی های مجلس کمتر مبتنی بر کار جمعی واقعی و حاصل تشریک مساعی جدی تمامی نمایندگان مجلس می باشد.

وی با اشاره به مسائل حوزه انتخابیه اش، گفت: استان گلستان همانند بسیاری از استان های کشور متحمل دو چالش اصلی بیکاری و کم آبی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: علی رغم اینکه استان گلستان جز استان های شمالی و پرباران کشور به شمار می رود متاسفانه در سال های اخیر در سال های اخیر شاهد کمبود آب آشامیدنی روستایی و به ویژه در منطقه شمالی و نیز شرقی آن بوده ایم.

وی افزود: افت شدید سطح سفره‌های زیرزمینی در تمامی استان مشهود و باعث نگرانی در تامین آب شرب شهری و روستای در آینده نه چندان دور می‌شود.

قلی‌پور ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر تعداد زیادی از روستاهای استان و تعداد زیادی از روستاهای حوزه انتخابی بنده با استفاده از تانکر ‌آبرسانی می‌شود. یکی از راهکارهای اساسی جهت حل مشکل مذکور سرمایه‌گذاری و توسعه سریع‌تر سیستم های آب شیرین کن با استفاده از سفره‌های آب زیرزمینی کم عمق موجود در منطقه است که موجبات کاهش فشار بر سفره‌های آب زیرزمینی موجود در استان را فراهم می‌کند. از سوی دیگر در سال‌های اخیر شاهد عدم جاری شدن حق آبه زیست محیطی سدهای بالادستی رودخانه‌های گرگان رود و اترک در استان گلستان هستیم که موجبات خشک شدن رودخانه‌های در پایین دست شده‌است به گونه‌ای که شرایط زیست محیطی منطقه به طور کامل تغییر کرده است.

وی تصریح کرد: این تاثیر منفی بر روی سلامت، بهداشت، اقتصاد و اشتغال مردم منطقه داشته است و باعث ایجاد اختلال شدیدی در سیکل تولید مثل آب زیان دریا خزر شده و یکی از دلایل عمده کاهش شدید ذخایر آبزیان و به ویژه ماهیان خاویاری دریای خزر به شمار می رود.

نورقلی پورخاطر نشان کرد: این موضوع یک موضوع ملی و فرا ملی است که توجه مسئولان عالی کشور را  مطالبه می کند. متاسفانه معضل بیکاری و کمبود اشتغال نه تنها یکی از ابرچالش‌های کشور بلکه یکی از چالش‌های استان گلستان است که این موضوع در حوزه انتخابیه بنده بسیار جدی‌تر است. علی رغم وجود زمینه های مناسب برای اشتغال کمتر این زمینه‌ها مورد توجه قرار گرفته است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به این که بخش اعظمی از مردم حوزه انتخابی بنده از گذشته وابسته به دریا و منابع آبزیان آن بوده‌اند و از سوی دیگر بخشی وابسته به  جنگل بوده‌اند ممنوعیت بهره برداری از این دو منبع چالش‌های جدی را ایجاد کرده است که مضاعف بر مشکلات اشتغال و مسائل اجتماعی است. امیدواریم ضمن حمایت جدی از دریا و جنگل جهت حفاظت از آنها دولت با توجه جدی زمینه جدی مشاغل کوچک و صنایع بزرگ را در این منطقه فراهم  کند.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet