شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/07 11:56:00
سرویس کمیسیون ها

اصلاح موادی از قانون مجازات اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت غیرمجاز دارند در کمیسیون قضایی بررسی شد

کمیسیون قضایی ایرادات شورای نگهبان بر روی طرح اصلاح موادی از قانون مجازات اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت غیرمجاز دارند را بررسی کرد

طرح اصلاح موادی از قانون مجازات اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت غیرمجاز می کنند و از سوی شورای نگهبان مورد ایراد قرار گرفته بود، روز گذشته مورد بررسی در کمیسیون قضایی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، عزت الله یوسفیان در این خصوص اظهار داشت: در این طرح برخی از مصادیق جرم در حکم جرایمی آمده بود که دارای حدود الهی است و نظر شورای نگهبان این بود که استفاده از اینگونه تعابیر صحیح نبوده و باید برای این جرایم حکم جداگانه ای به طور مستقل صادر شود.

وی افزود: به طور مثال ما برای انتشار سی دی های فحشا و منکرات، حکم زنای محصنه را در نظر گرفته بودیم، اما نظر شورای نگهبان این بود که زنا حکم خود را دارد و انتشار سی دی های همراه با فحشا و منکرات هم حکم خاص خود را دارد. لذا نباید این موضوع در حکم زنا باشد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی خاطرنشان کرد: در جلسه کمیسیون همچنین به بررسی طرح اصلاح موادی از قانون بازرسی کل کشور مطابق اصل 85 قانون اساسی پرداخته شد.

وی افزود: بحث مهم دیگری که در دستور کار کمیسیون قرار داشت طرح ممنوعیت حمل، نگهداری، خرید و فروش و عرضه چاقوی ضامن دار، قمه و پنجه بوکس و کلیه ادوات و آلات قتاله بود که به دلیل ضرورت حضور نماینده نیروی انتظامی در هنگام بحث بر سر این موضوع به جلسه روز سه شنبه موکول شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet