هدر موبایل
1397/03/24 20:32:25
سرویس استان ها
کاتب:

طرح ارتباطات روستایی استان سمنان دارای عقب‌ماندگی‌های بسیاری است

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس بابیان اینکه طرح ارتباطات روستایی استان سمنان دارای عقب‌ماندگی‌های بسیاری است، گفت: مشکلات احصاء و برای رفع آن چاره‌اندیشی شود.
طرح ارتباطات روستایی استان سمنان دارای عقب‌ماندگی‌های بسیاری است نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس بابیان اینکه طرح ارتباطات روستایی استان سمنان دارای عقب‌ماندگی‌های بسیاری است، گفت: مشکلات احصاء و برای رفع آن چاره‌اندیشی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607102956350675.jpg طرح,ارتباطات,روستایی,استان,سمنان,دارای,عقب‌ماندگی‌های,بسیاری,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، غلامرضا کاتب در دیدار با مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان سمنان به میزبانی دفتر خود بابیان اینکه طرح ارتباطات روستایی استان سمنان دارای عقب‌ماندگی‌های بسیاری است، ابراز داشت: علیرغم ضریب نفوذ اینترنت بالا در کشور ولی هنوز نتوانستیم در بهره‌برداری از این امکانات به نقطه قابل قبولی دست پیدا کنیم.

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی، بابیان اینکه باید برای ارتقا شاخص‌های ارتباطات روستایی بیش از پیش تلاش شود، افزود: امکانات و زیرساخت‌های خوبی در این حوزه وجود داد که هنوز نتوانستیم به معنای واقعی از آن بهره لازم را ببریم لذا باید این مشکلات احصاء و برای رفع آن چاره‌اندیشی شود.

عضو خانه ملت با بیان اینکه مجلس از طرح‌های توسعه تجارت الکترونیکی در کشور حمایت می‌کند، ابراز داشت: عدم بهره‌برداری تجاری از زیرساخت‌های موجود یکی دیگر از چالش‌های جدی حوزه ارتباطات محسوب می‌شود که با توجه به فراهم بودن زیرساخت‌ها در استان می‌توان این طرح را به صورت پایلوت از این خطه آغاز و در صورت موفقیت به‌کل کشور تعمیم دهیم.

کاتب در ادامه تصریح کرد: چین در ردیف ۱۰ کشور اول دنیا در حوزه استفاده تجاری از زیرساخت‌ها است بنابراین می‌توان از تجربه موفق آن‌ها به نفع اقتصاد کشور خودمان بهره برد لذا با فرهنگ‌سازی استفاده تجاری از زیرساخت‌ها در ایران و از جمله در استان می‌توان زمینه اقدامات بزرگ را فراهم کرد.

وی افزود: دانشگاه‌های بسیاری در حوزه آی. تی و آی. سی. تی از جمله در گرمسار فعالیت دارند لذا استفاده از علم در کنار فناوری‌های روز دنیا می‌تواند به تحول عظیم در حوزه الکترونیک تبدیل شود بنابراین توجه به پایان نامه‌ها و برگزاری استارت آپ‌ها و سوق دادن جامعه به سمت کار حوزه فناوری اطلاعات می‌تواند کشور را از نظر تکنولوژی‌های نوین در آینده تامین کند.

به گزارش مهر، کاتب اضافه کرد: مجلس در تحقق شعار دولت الکترونیک تلاش می‌کند و توسعه آن طی برنامه سوم، چهارم، پنجم و ششم در دستور کار قرار دارد که خوشبختانه از این نظر استان سمنان پیشتاز و طرح دولت الکترونیک هم اکنون در این خطه اجرا می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet