پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/03/26 16:29:08
سرویس فرهنگی
مازنی خبر داد:

کمیسیون فرهنگی مجلس به دنبال پخش بازی‌های تیم ملی فوتبال از ورزشگاه 100هزار یا 12 هزار نفره آزادی

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس از پیگیری کمیسیون متبوعش برای پخش بازی های آتی تیم ملی در جام جهانی در یک فضای عمومی همانند استادیوم ۱۰۰ هزار نفری یا ورزشگاه ۱۲ هزار نفره آزادی خبر داد.
کمیسیون فرهنگی مجلس به دنبال پخش بازی‌های تیم ملی فوتبال از ورزشگاه 100هزار یا 12 هزار نفره آزادی رییس کمیسیون فرهنگی مجلس از پیگیری کمیسیون متبوعش برای پخش بازی های آتی تیم ملی در جام جهانی در یک فضای عمومی همانند استادیوم 100 هزار نفری یا ورزشگاه 12 هزار نفره آزادی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611109929241650.jpg کمیسیون,فرهنگی,مجلس,به,دنبال,پخش,بازی‌های,تیم,ملی,فوتبال,از,ورزشگاه,100هزار,یا,12,هزار,نفره,آزادی Icana

احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به حضور خانوادگی مردم در فضاهای عمومی و سینماها برای تماشای بازی فوتبال ایران و مراکش، گفت: وزارت ورزش و جوانان، شهرداری ها و مسئولان انتظامی و امنیتی کشور باید به عنوان مسئول شرایطی را فراهم کنند که خانواده ها بتوانند فوتبال را در بوستان ها و مراکز عمومی تماشا کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، افزود: صرف اینکه ممکن است در فضای باز و بسته برای تماشای بازی فوتبال مفسده ای رخ داده و مشکلی ایجاد شود، دلیل مناسبی برای برای سلب این امکان از مردم نیست؛ لذا با توجه به اشراف نیروی انتظامی و امنیتی و مسئولان اجتماعی می توان از رفتار عده ای قلیل اخلالگر پیشگیری کرد و شرایط را برای شادی مردم در کنار یکدیگر فراهم کرد.

توضیحات مجری طرح پخش مسابقه فوتبال تیم ملی در استادیوم آزادی درباره لغو این موضوع

وی با اشاره به لغو پخش بازی فوتبال ایران و مراکش در ورزشگاه آزادی، ادامه داد: مسئول یکی از موسساتی که مجری طرح پخش فوتبال در استادیوم آزادی است با بنده تماس گرفته و عنوان کرد که قصد داشته و دارد که در استادیوم 100 هزار نفری آزادی و یا استادیوم مسقف 12 هزار نفری شرایطی را فراهم کند که خانواده ها به صورت مشترک بر روی مانیتور بزرگ از یکی از شبکه های سیمای جمهوری اسلامی بازی های ایران در جام جهانی را تماشا کنند.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در تشریح دلایل لغو پخش بازی فوتبال ایران و مراکش در ورزشگاه آزادی، یادآور شد: براساس بررسی ها مشخص شد که مسئولان ذیربط دغدغه ها و نگرانی هایی درباره پخش مسابقه از این ورزشگاه دارند، لذا کمیسیون فرهنگی در حال پیگیری و رایزنی بوده که با رفع این دغدغه ها و نگرانی ها شرایطی فراهم شود تا خانواده ها در یک فضای جمعی همانند استادیوم آزادی بازی های آتی ایران را تماشا کنند، چراکه این موضوع می تواند شرایط شادی و نشاط بین مردم را فراهم کند.

نباید دو قطبی مذهبی و غیرمذهبی میان مردم ایجاد کرد

وی افزود: اتفاقات پس از برد شب گذشته ایران در برابر مراکش در سطح شهر نشان داد که جوانان ایرانی چه میزان ظرفیت بالایی دارند و با یک اتفاق فوتبالی خوشحال شده و به صورت خودجوش وارد فضای شهر شده و با پرچم جمهوری اسلامی ایران شادی و نشاط خود را نشان می دهند.

مازنی با بیان اینکه جامعه ایران به صورت تاریخی از قبل از اسلام مذهبی بوده است، ادامه داد: در تمام برهه های حساس باورهای مذهبی سبب پیروزی ایرانیان شده است، لذا نباید مردم را از یکدیگر جدا کرده و دو قطبی مذهبی و غیرمذهبی ایجاد کرد.

وی اظهار داشت: اگر زمانی که موردی از وضعیت نامناسب پوشش خانم ها و یا آقایان در جشن و شادی های جمعی گزارش شده با تغافل برخورد شود این افراد بیشتر جذب ارزش ها و باورها می شوند.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان از بازیکنان و مربیان تیم ملی که شادی جشن عید فطر مردم ایران را مضاعف کردند، تشکر و قدردانی کرد. /

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet