خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/03/26 17:17:00
سرویس سیاسی
ابطحی مطرح کرد:

ایالات متحده در صدد اعمال فشار به سپاه پاسداران از طریق اوتاوا

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس، موافقت دولت کانادا با طرح عدم احیای روابط با ایران را "شو سیاسی" دانست و افزود: ایالات متحده در صدد اعمال فشار به سپاه پاسداران از طریق اوتاوا است.
ایالات متحده در صدد اعمال فشار به سپاه پاسداران از طریق اوتاوا عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس، موافقت دولت کانادا با طرح عدم احیای روابط با ایران را "شو سیاسی" دانست و افزود: ایالات متحده در صدد اعمال فشار به سپاه پاسداران از طریق اوتاوا است. https://cdn.icana.ir/d/019/201712107094839948.jpg ایالات,متحده,در,صدد,اعمال,فشار,به,سپاه,پاسداران,از,طریق,اوتاوا Icana

محمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به موافقت دولت کانادا با طرح عدم احیای روابط با ایران، گفت: همه کارشناسان مسائل سیاسی اعتقاد دارند که صهیونیست‌ها در کشور کانادا نفوذ داشته و عمدتا در نهادهای تصمیم‌گیری آنها تاثیرگذار هستند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کانادایی‌ها به ایجاد روابط با ایران علاقه‌مند هستند، اظهار کرد: اما باید اذعان کرد که فشار لابی رژیم اشغالگر قدس اجازه تحقق این مهم را نمی‌دهد.

وی ادامه داد: با توجه به وجود جمعیت قابل توجه ایرانیان در کشور کانادا، این کشور می‌تواند روابط حسنه خوبی در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و غیره با ایران داشته باشد اما متاسفانه عوامل خارجی این مهم را بالعکس جلوه داده و آن را تهدید نشان می‌دهند از این رو شاهد هستیم روابط سیاسی دو کشور کاهش یافته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم در رابطه با احتمال تروریست دانستن سپاه پاسداران توسط کانادایی‌ها بر اساس طرح عدم احیای روابط با ایران، تصریح کرد: این موضوع نیز بر اساس خواسته آمریکایی‌ها بیان شده زیرا ایالات متحده در صدد اعمال فشار به سپاه پاسداران به عنوان طلایه‌دار مبارزه با تروریست در منطقه است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رای مثبت کابینه دولت کانادا به به طرح قانونگذاران این کشور مبتنی بر  عدم احیای روابط با ایران بیشتر شبیه شو سیاسی بود، خاطرنشان کرد: نباید فراموش کرد که این اقدام کانادا سبب منزوی شد این کشور خواهد شد و همچنین به نظر نمی‌رسد در مقام عمل محقق شود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، قانونگذاران کانادا با حمایت نخست‌وزیر این کشور طرحی را تصویب کردند که خواستار عدم احیای روابط اوتاوا با تهران می‌شود. این در حالی است که ترودو پیش از این از بهبود روابط دو کشور حمایت کرده بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet