هدر موبایل
1397/03/27 15:15:31
سرویس اجتماعی
عابدی مطرح کرد:

سرگردانی بیماران دستاورد اعمال تبعیض در انعقاد قرارداد بیمه سلامت با داروخانه‌ها/راهکار صرفه‌جویی در منابع بیمه سلامت چیست؟

عضو کمیسیون بهداشت مجلس پیچیده‌تر شدن مشکلات بیماران را تنها دستاورد عدم ارائه خدمات بیمه سلامت به داروخانه‌های جدید تاسیس دانست.
سرگردانی بیماران دستاورد اعمال تبعیض در انعقاد قرارداد بیمه سلامت با داروخانه‌ها/راهکار صرفه‌جویی در منابع بیمه سلامت چیست؟ عضو کمیسیون بهداشت مجلس پیچیده‌تر شدن مشکلات بیماران را تنها دستاورد عدم ارائه خدمات بیمه سلامت به داروخانه‌های جدید تاسیس دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201701104104411974.jpg سرگردانی,بیماران,دستاورد,اعمال,تبعیض,در,انعقاد,قرارداد,بیمه,سلامت,با,داروخانه‌ها/راهکار,صرفه‌جویی,در,منابع,بیمه,سلامت,چیست؟ Icana

حیدرعلی عابدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به چالش جدید ایجاد شده در حوزه درمان ناشی از عدم انعقاد قرار داد سازمان بیمه سلامت با داروخانه‌های جدید التاسیس که یکی از بازرسان انجمن داروسازان تهران از آن خبر داده است گفت: بی‌تردید دادن یک سهمیه خاص از سوی سازمان‌های بیمه‌ای چه به بیمارستان‌ها و چه داروخانه‌ها کارگشا نخواهد بود، در نتیجه این اقدام تنها باعث پیچیده‌تر شدن مشکلات بیماران خواهد شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آنچه در این مورد اهمیت دارد این است که وزارت بهداشت و درمان و سازمان‌های بیمه ای باید در چارچوبی که بر اساس برنامه ششم توسعه به آنها ابلاغ شده بود، فعالیت کنند، که یکی از مهم‌ترین آنها الکترونیکی کردن پرونده بیماران است.

سازمان بیمه سلامت باید در ریل‌گذاری مجلس حرکت کند

وی در مورد پاسخ بیمه سلامت مبنی بر اینکه ادارات کل استان‌ها می‌توانند با توجه به بودجه و اعتبارات استانی، قرارداد جدید تنظیم کنند تصریح کرد: اگر پرونده بیماران الکترونیکی شود هر بیماری به داروهای مورد نیاز خود به راحتی دسترسی پیدا کرده و در چارچوب طرح تحول سلامت حق بیمه دریافت می‌کند، اما در شرایط کنونی به دلیل عدم تحقق این مهم سازمان بیمه سلامت نمی‌تواند هزینه‌های درمان بیماران را کنترل کند، بنابراین به یک سری راه‌حل‌هایی روی می‌آورند که به صورت پایلوت اجرا شده و نمی‌تواند روش اصلی باشد که نه تنها راهگشا نخواهد بود، بلکه در این میان فقط مردم آسیب می‌بینند.

عابدی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون باید چه سازمان بیمه سلامت و چه وزارت بهداشت در ریل‌گذاری صورت گرفته در برنامه ششم توسعه حرکت کنند که راهگشا خواهد بود، از سوی دیگر اگر طرح سطح‌بندی خدمات انجام شود تنها داروهای مورد نیاز بیماران تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته و افرادی که واقعا به این داروها نیاز دارند به داروخانه مراجعه کرده و دارو دریافت می‌کنند.

این نماینده مردم درمجلس دهم، با بیان اینکه نباید هر فردی بتواند بدون برنامه و نسخه به داروخانه مراجعه کند یادآورشد: ممکن است فردی در طول یک هفته به دفعات به داروخانه‌های متعدد مراجعه کرده و داروهای متنوع بگیرد، چرا که از خدمات بیمه استفاده می‌کند در صورتی که به این داروها نیاز هم ندارد، اما اگر ارائه خدمات داروخانه‌ها در چارچوب سطح‌بندی خدمات صورت بگیرد این امکان وجود ندارد که هر فردی بدون نیاز جدی از داروهای موجود در داروخانه‌ها استفاده کند، ضمن اینکه به دنبال آن در اعتبارات تخصیص‌یافته به حوزه سلامت هر استان هم صرفه‌جویی خواهد شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: قطعا تقسیم‌بندی داروخانه‌ها به جدیدالتاسیس یا قدیمی برای ارائه خدمات جواب نمی‌دهد و سودی هم برای بیمه سلامت نخواهد داشت و تنها اقدامی در جهت اعمال تبعیض بین داروخانه‌ها خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet