هدر موبایل
1397/03/27 18:20:40
سرویس اقتصادی
افضلی:

حذف لابی گری گام نخست صدور بارنامه های مکانیزه/کنار گذاشتن خودروهای فرسوده باری یک باره ممکن نیست

عضو کمیسیون عمران مجلس، گفت: حذف بارنامه های کاغذی و مکانیزه شدن سیستم صدور بارنامه در ناوگان حمل و نقل می تواند تحولی از حیث رعایت عدالت، حذف لابی گری و صرفه جویی در وقت و همچنین هزینه ایجاد کند.
حذف لابی گری گام نخست صدور بارنامه های مکانیزه/کنار گذاشتن خودروهای فرسوده باری یک باره ممکن نیست عضو کمیسیون عمران مجلس، گفت: حذف بارنامه های کاغذی و مکانیزه شدن سیستم صدور بارنامه در ناوگان حمل و نقل می تواند تحولی از حیث رعایت عدالت، حذف لابی گری و صرفه جویی در وقت و همچنین هزینه ایجاد کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803107354700714.jpg حذف,لابی,گری,گام,نخست,صدور,بارنامه,های,مکانیزه/کنار,گذاشتن,خودروهای,فرسوده,باری,یک,باره,ممکن,نیست Icana

سیدحسین افضلی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به حذف بارنامه های کاغذی، گفت: مکانیزه شدن سیستم صدور بارنامه در ناوگان حمل و نقل می تواند تحولی از حیث رعایت عدالت و صرفه جویی در وقت و همچنین هزینه ایجاد کند.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با مکانیزه شدن صدور بارنامه و حذف نوع کاغذی آن برنامه ریزی برای ناوگان باری کشور با سرعت بیشتری صورت می گیرد، افزود: با حذف بارنامه های کاغذی اطلاعات دقیقی از نحوه عملکرد شرکت های باربری صورت گرفته و در نهایت که نحوه مدیریت در این حوزه تسهیل می شود.

حذف بارنامه های کاغذی تبعاتی نیز برای برخی رانندگان داشت

وی با تاکید بر اینکه حذف بارنامه های کاغذی تبعاتی نیز برای برخی رانندگان خواهد داشت، تصریح کرد: یکی از عمده انتقاداتی که به این شیوه از سوی برخی رانندگان مطرح است عدم ارایه بار به رانندگان دارای خودرو با سن بالا است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه با حذف بارنامه های کاغذی نباید ارایه بار به خودروهای قدیمی متوقف شود، گفت: برای کوتاه مدت باید با برنامه ریزی منسجم ارایه بار به این نوع رانندگان صورت بگیرد تا در این میان زمینه نوسازی این ناوگان با ارایه تسهیلات کافی فراهم شود.

بسیاری از رانندگان با محدودیت های مالی بسیار مواجه اند

افضلی با تاکید بر اینکه اتخاذ تدابیر لازم و پیش بینی های مورد نیاز برای رفع مشکلات پیش روی کامیون داران لازم است، افزود: متاسفانه رانندگانی که در سیستم جدید بارگیری دچار محدودیت شده اند با مشکلات شدید مالی مواجه بوده و درآمد اندک خود را نیز صرف نگهداری و تعمیر خودروی خود می کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: ارایه تسهیلات ارزان برای نوسازی ناوگان باری کشور یکی از ضرورت هایی است که بی توجهی به آن صنعت حمل و نقل را تهدید می کند.

افضلی با بیان اینکه بی قانونی و لابی گری در ارایه بارنامه های الکترونیکی دیده نخواهد شد، گفت: در این نوع صدور بارنامه چون اطلاعات در جایی نگهداری می شود با پردازش آن ها مسئولان می توانند برنامه ریزی کرده و از این جهت کمک بزرگی به مباحث مدیریتی خواهد کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: با تاکید بر اینکه نوسازی ناوگان باری کشور نیازمند حمایت های کارساز دولت است، افزود: اکثر افرادی که ماشین های فرسوده دارند توان مالی کمی نیز داشته از این رو بخش عمده ای از درآمد آن ها برای تعمیر ماشین هزینه می شود به همین علت دولت ارایه تسهیلات ارزان به این اقشار را باید تسریع کند./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet