هدر موبایل
1397/03/31 12:56:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جمالی:

با برگزاری هرگونه تجمع در خارج از مکان‌های تعیین شده باید برخورد شود

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: اگر مردم بتوانند در محیط آرام حرف‌هایشان را بزنند و بدانند که مسئولان این حرف‌ها را می‌شنوند قطعا دیگر شاهد موج سواری خیلی‌ها نخواهیم بود.
با برگزاری هرگونه تجمع در خارج از مکان‌های تعیین شده باید برخورد شود عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: اگر مردم بتوانند در محیط آرام حرف‌هایشان را بزنند و بدانند که مسئولان این حرف‌ها را می‌شنوند قطعا دیگر شاهد موج سواری خیلی‌ها نخواهیم بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201711103725676107.jpg با,برگزاری,هرگونه,تجمع,در,خارج,از,مکان‌های,تعیین,شده,باید,برخورد,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمدجواد جمالی تعیین محل‌هایی برای برگزاری تجمعات را اقدامی مثبت دانست و گفت: اینکه همه چیز قانونی، مشخص و معلوم باشد تا هر کسی که بخواهد تجمعی را برگزار کند تکلیف خود را بداند اقدام منطقی و خوبی است.

وی افزود: مکان‌های تعیین شده برای تجمع اکثرا ورزشی بوده تا مردم بتوانند با برگزاری تجمعات‌شان، مطالبات‌شان را به گوش مسئولان برسانند. قطعا اگر قرار باشد این بیان مطالبات خارج از چارچوب قانونی انجام شود تبدیل به وضعیت ساختارشکنی و ناهنجاری می‌شود و لازم است با آن برخورد صورت گیرد.

جمالی تاکید کرد: بر این اساس با توجه به تعیین شدن مکان‌های برگزاری تجمعات در تهران، برگزاری هرگونه تجمع در خارج از محیط‌های تعیین شده مستوجب برخورد است، این وضعیت در سایر کشورهای پیشرفته هم دیده می‌شود، اینطور نیست که هر کسی هر جایی بخواهد به اسم آزادی، تجمعی برگزار کند و قانون را رعایت نکند، قطعا باید با بی‌قانونی برخورد صورت گیرد.

این نماینده مجلس درباره دلیل تعیین نشدن مکان‌های برگزاری تجمع در سایر شهرها، گفت: این مکان‌ها بنابر درخواست شورای شهر و استانداری تهران تعیین شده است. شاید قرار است تهران به عنوان شهر پایلوت موقت باشد تا اگر تجربه موفقیت‌آمیز بود مکان‌هایی در سایر شهرها نیز در نظر گرفته شود.

وی درباره لزوم صدور مجوز برای برگزاری تجمعات در کنار اعلام مکان‌هایی از سوی دولت، گفت: قطعا باید مجوز داده شود و شورای تامین در جریان باشد تا در وهله اول امنیت تجمع‌کنندگان حفظ شود چون ممکن است کسانی بخواهند از این تجمعات سوء استفاده کنند، صدور مجوز به نفع تجمع‌کنندگان است.

به گزارش ایسنا،جمالی با تاکید بر اینکه تسریع در صدور مجوز برای برگزاری هرگونه تجمع، گفت: با توجه به اینکه دشمنان و بیگانگان به دنبال افزایش فشار به کشور با استفاده از ابزارهای گوناگون هستند باید مسئولان هوشیار باشند و در صورت درخواست مجوزی برای تجمعات قانونی آن را صادر کنند چون بیان حرف‌ها در محیط آرام باعث می‌شود که بسیاری از موج ‌سواری اجتناب کنند و حرف‌هایشان را به گوش مسئولان برسانند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet