هدر موبایل
1397/03/28 09:02:00
سرویس سیاسی
ابراهیمی پاسخ داد:

دلیل تنش بین دولت و کنگره آمریکا چیست؟/چرا نباید از آثار جنگ اقتصادی ترامپ غافل شد؟

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس اعتقاد دارد تنش بین دولت و کنگره آمریکا بیانگر تزلزل هیات حاکمه ایالات متحده است.
دلیل تنش بین دولت و کنگره آمریکا چیست؟/چرا نباید از آثار جنگ اقتصادی ترامپ غافل شد؟ نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس اعتقاد دارد تنش بین دولت و کنگره آمریکا بیانگر تزلزل هیات حاکمه ایالات متحده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108510716053.jpg دلیل,تنش,بین,دولت,و,کنگره,آمریکا,چیست؟/چرا,نباید,از,آثار,جنگ,اقتصادی,ترامپ,غافل,شد؟ Icana

علیرضا ابراهیمی  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص ارزیابی و تحلیل رفتار ترامپ و هیات حاکمه ایالات متحده آمریکا طی چند وقت گذشته، گفت: امروزه بسیاری از سیاستمداران دنیا دریافته اند که آمریکا صرفا بدنبال باج‌خواهی و تامین منافع خودش است.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشورهای دنیا در دیدگاه ترامپ دارای تاریخ مصرف هستند، اظهار کرد: به عنوان مثال چندی پیش رییس جمهور آمریکا عنوان کرد سعودی ها باید هزینه های حضورشان در منطقه را بپردازند و پس از این اظهارنظر قرارداد چندین میلیاردی خرید تسلیحات بین دو کشور انعقاد شد اما همگان می دانند که آمریکا تا زمانی که عربستان برایش سود دارد حامیش خواهد بود.

تنش بین دولت و کنگره آمریکا بیانگر تزلزل هیات حاکمه ایالات متحده است

وی ضمن اشاره به اینکه هیات حاکمه ایالات متحده آمریکا متزلزل شده و تغییرات در دولت ترامپ این مهم را نشان می دهد، ادامه داد: همچنین نباید فراموش کرد که چندی پیش کنگره این کشور اختیار اعلام جنگ و تخاصم از سوی ترامپ علیه کشورمان را از وی سلب کرد و این امر بیانگر تنش بین روابط هیات حاکمه ایالات متحده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه تنش بوجود آمده بین آمریکا و اتحادیه اروپا و همچنین چین می تواند فرصت خوبی برای مقابله با ایالات متحده باشد، تصریح کرد: در واقع می توان با فراهم کردن اجماع بین کشورهای مذکور قدرت اقتصادی جدیدی را شکل داد و منافع آمریکا را در معرض خطر قرار دهیم.

نباید از آثار جنگ اقتصادی آمریکا غافل شد

ابراهیمی ضمن تاکید بر اینکه نباید از آثار جنگ اقتصادی آمریکا غافل شد، افزود: شاید در نگاه نخست تنش اقتصادی بین چین، اروپا و آمریکا ارتباطی با کشورمان نداشته باشد اما با کمی تامل می توان دریافت که چرخه اقتصاد دنیا دچار چالش خواهد شد از این رو باید برای مقابله با این موضوع تدابیر ویژه ای اندیشیده شود.

ضرورت حرکت به سمت خودکفایی در کشور/کاهش سهم نفت در بودجه در گرو عزم ملی است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مسئولان کشورمان باید به سمت خودکفایی و خوداتکایی در زمینه های مختلف از جمله اقتصادی پیش بروند، خاطرنشان کرد: تبادل اقتصادی با دنیا امری انکارناپذیر است اما اقتصادی رقابت پذیر است که مزیت داشته باشد از این رو باید تکیه بر بودجه های نفتی کاهش یابد و به سمت تقویت تولید داخلی حرکت کنیم؛ البته این مسئله صرفا با اتحاد و انسجام داخلی محقق خواهد شد و نباید آن را به مسائل خارج از کشور مرتبط کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet