هدر موبایل
1397/03/28 18:19:00
سرویس اقتصادی
نادری:

ساز وکار ارائه دسته چک به متقاضیان تغییر کند/ضرورت توجه به اعتبار مالی متقاضیان در ارائه نوع دسته چک

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از افزایش میزان چک های برگشتی تاکید کرد.
ساز وکار ارائه دسته چک به متقاضیان تغییر کند/ضرورت توجه به اعتبار مالی متقاضیان در ارائه نوع دسته چک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از افزایش میزان چک های برگشتی تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803100795761647.jpg ساز,وکار,ارائه,دسته,چک,به,متقاضیان,تغییر,کند/ضرورت,توجه,به,اعتبار,مالی,متقاضیان,در,ارائه,نوع,دسته,چک Icana

شهاب نادری در گفت ‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص آمار بالای میزان چک های برگشتی گفت: روند رشد چک های برگشتی در سال های گذشته متاثر از چند عامل بوده است.هرچند در سال های اخیر استفاده از سامانه‌ها و تجهیزات پرداخت الکترونیکی باعث شده اتکا به اسکناس و چک کم شود؛ اما همچنان به دلیل جایگاه اعتباری چک در مبادلات از آن استفاده می شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:باید بانک ها در ارائه دسته چک به متقاضیان دقت بیشتری داشته باشند چرا که بالا رفتن آمار چک های برگشتی تبعات مناسبی برای اقتصاد به همراه نخواهد داشت البته دقت بانک ها در ارائه دسته چک به معنی سخت گیری بانک ها در ارائه خدمات نیست.

نادری در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: اینکه بانک مرکزی برای کنترل چک‌های برگشتی، سامانه‌ های نظارتی مانند سامانه چک برگشتی یا سامانه مرکز کنترل و نظارت اعتباری و صیاد راه اندازی کرده، اقدام خوبی است چرا که  این اقدام در راستای نظارت بر مکانیزم صدور دسته چک است.

وی گفت:در سال های گذشته اقتصاد کشور با رکود روبرو شده و ارزش پولی ملی نیز با کاهش قابل توجهی روبرو شده بنابراین طبیعی است موضوعات مذکور باعث شود تا بخشی از فعالان اقتصادی ناخواسته نتوانند تهعدات مالی خود را اجرا کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:باید چند نوع دسته چک با تعیین سقف مالی از سوی بانک ها طراحی شود و براساس اعتبار مالی مشتریان دسته چک ارائه شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet