هدر موبایل
1397/03/28 15:08:01
سرویس سیاسی
کاتب در توضیح نشست کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی با معاونت‌ها مجلس:

اولویت‌های مجلس برای ارتقاء انضباط و اقتدار مجلس ظرف دو ماه تعیین می‌شود

رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس، گفت: ظرف دو ماه اولویت‌ها باید تعیین و بعد با فراکسیون‌ها و کمیسیون‌های تخصصی هماهنگی لازم را انجام و در نهایت جمع‌بندی را به صحن علنی ارایه خواهیم داد.
اولویت‌های مجلس برای ارتقاء انضباط و اقتدار مجلس ظرف دو ماه تعیین می‌شود رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس، گفت: ظرف دو ماه اولویت‌ها باید تعیین و بعد با فراکسیون‌ها و کمیسیون‌های تخصصی هماهنگی لازم را انجام و در نهایت جمع‌بندی را به صحن علنی ارایه خواهیم داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201806104882904270.jpg اولویت‌های,مجلس,برای,ارتقاء,انضباط,و,اقتدار,مجلس,ظرف,دو,ماه,تعیین,می‌شود Icana

غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح نشست امروز (دوشنبه 28 خرداد ماه) کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس در خصوص اقتدار و انضباط مجلس شورای اسلامی، گفت: جلسه‌ای با حضور معاونین مجلس و فراکسیون‌ها و تعدادی از نمایندگان تشکیل و تعیین اولویت‌های مجلس مورد توجه و نظر قرار گرفت.

جی تذکرات، سوالات و تحقیقات باید منجر به اتخاذ تصمیماتی درون نظام شود

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بر مبنای اولویت‌ها در حوزه نظارتی که بخش تذکرات کتبی، تذکرات شفاهی، سوال و تحقیق و تفحص را شامل می‌شو؛ پیشنهاداتی از سوی معاونت نظارت ارائه و با هماهنگی شورای نگهبان به جمع بندی خواهیم رسید تا خروجی تذکرات، سوالات و تحقیقات منجر به اتخاذ تصمیماتی درون نظام شود.

وی افزود: سیستم نباید بدون برون رفت به فعالیت خود بپردازد، از سوی دیگر در حوزه انضباط مجلس، برای حضور فعال نمایندگان در صحن علنی و نظارت بر روند اجرایی مجلس، مقرر شد تا مباحثی که در افکار عمومی نسبت به مجلس مطرح می‌شود، رفع گردد.

دیوان محاسبات پشتیبان واقعی مجلس در تحقیق و تفحص‌ها می‌شود

کاتب یادآور شد: طرح مباحث حاشیه‌ای و جزئی در افکار عمومی نباید مانع از رسیدگی به مسائل کلان و اصلی در مجلس شود، در بحث تحقیق و تفحص نیز تصمیم گرفته شد تا فرایند تحقیق به نوعی طی شود که دیوان محاسبات پشتیبان واقعی مجلس شورای اسلامی باشد.

نتایج گزارشات باید منجر به صدور احکامی از سوی دستگاه قضایی شود

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: در خصوص برخوردهای که مجلس طبق آیین نامه و ماده 236 و گزارش‌های کمیسیون اصل نود می‌تواند داشته باشد نیز مقرر شد تا نشست مشترکی با مسئولان قوه قضاییه برگزار کنیم تا نتایج اجرای ماده 236 و گزارش کمیسیون اصل نود برای مجلس مشخص شود. متاسفانه در دوره نهم مجلس اکثر گزارش‌ها به یک حکم قطعی منجر نشد.

کاتب تصریح کرد: در حال توافق با قوه قضاییه هستیم تا نتایج گزارشات به صدور احکام منتهی شود، از سوی دیگر قرار شد به دنبال گزارش‌هایی که بر مبنای تخلفات دیوان محاسبات به مجلس ارایه می‌شود، مسئولان و وزرای مربوطه در کمیسیون‌ها حاضر و پاسخگو باشد.

رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در صورتی که تصمیمات در کمیسیون اصلاح شود مجلس به اقتدار واقعی می‌رسد، از این رو مرکز پژوهش‌های مجلس مکلف به انجام مطالعات تطبیقی پالمان ایران با پارلمان سایر کشورها شد تا نتیجه را به کمیسیون ارایه دهد لذا ظرف دو ماه اولویت‌ها تعیین و بعد با فراکسیون‌ها و کمیسیون‌های تخصصی هماهنگی لازم را انجام و در نهایت جمع‌بندی را به صحن علنی ارایه خواهیم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر
  • اولویت‌های مجلس برای ارتقاء انضباط و اقتدار مجلس ظرف دو ماه تعیین می‌شود


آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet