هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جهت تامین نظر شورای نگهبان صورت گرفت؛

اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی نهاد قانونگذاری/ اعتبارنامه های اعتراضی طی 5 روز رسیدگی می شوند

سرویس صحن
نمایندگان مردم در خانه ملت با اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی موافقت کردند.
سه‌شنبه 29 خرداد 1397 ساعت 08:45
اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی نهاد قانونگذاری/ اعتبارنامه های اعتراضی طی 5 روز رسیدگی می شوند نمایندگان مردم در خانه ملت با اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی موافقت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201802103890810663.jpg اصلاح,موادی,از,قانون,آیین,نامه,داخلی,نهاد,قانونگذاری/,اعتبارنامه,های,اعتراضی,طی,5,روز,رسیدگی,می,شوند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 29 خرداد) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی مجلس ارجاعی از شورای نگهبان با اصلاح ماده 6 این طرح با 183 رأی موافق، 8 رأی مخالف و 74 رأی ممتنع از مجموع 231 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

بر اساس ماده 6 طرح مذکور؛ تبصره 1 ماده 30 قانون بدین شرح اصلاح می گردد:

تبصره 1- شعبه موظف است عدم رسیدگی شورای نگهبان به موضوع اعتراض یا حادث شدن آن بعد از اعلام نهایی صحت انتخابات را احراز نماید.

همچنین نمایندگان با اصلاح ماده 7 این طرح نیز با با 197 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 233 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس ماده 7 طرح اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی مجلس، فراز دوم ماده 31 به شرح زیر اصلاح شد؛

اعتبارنامه هایی که مورد اعتراض قرار گرفته است حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری توسط شعبه رسیدگی می شود. در صورتی که نظر شعبه تایید اعتبارنامه باشد، گزارش تایید آن به مجلس ارائه می گردد و چنانچه نظر شعبه رد اعتبارنامه باشد، گزارش آن از طریق هیات رئیسه مجلس به کمیسیون تحقیق ارجاع می شود تا گزارش رسیدگی به اعتبارنامه را جهت رسیدگی به مجلس ارائه کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر