هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نمایندگان مخالف طرح یک فوریتی حقوق و دستمزد مقامات کشور:

طرح یک فوریتی حقوق و دستمزد مدیران و مقامات کشور باعث افزایش حقوق مدیران می شود

سرویس صحن
نمایندگان مخالف با کلیات طرح یک فوریتی حقوق و دستمزد مدیران و مقامات کشوری افزایش حقوق مدیران را یکی از اثرات تصویب این طرح دانستند.
سه‌شنبه 29 خرداد 1397 ساعت 10:40
طرح یک فوریتی حقوق و دستمزد مدیران و مقامات کشور باعث افزایش حقوق مدیران می شود نمایندگان مخالف با کلیات طرح یک فوریتی حقوق و دستمزد مدیران و مقامات کشوری افزایش حقوق مدیران را یکی از اثرات تصویب این طرح دانستند. https://cdn.icana.ir/d/019/40705.jpg طرح,یک,فوریتی,حقوق,و,دستمزد,مدیران,و,مقامات,کشور,باعث,افزایش,حقوق,مدیران,می,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نادر قاضی پور در نشست علنی امروز (سه شنبه، 29 خرداد) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی کلیات طرح یک فوریتی حقوق و دستمزد مدیران و مقامات کشوری در مخالفت با این طرح گفت: قانون باید جامع و مانع باشد، جامع یعنی مشخص شود این قانون شامل چه کسانی است و نیازی به تفسیر نداشته باشد. مانع یعنی مانع اظهارنظر باشد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: بهتر بود دولت لایحه جامعی به مجلس ارائه می داد، مجلس قانون شفافیت را تصویب کرد در این قانون دستگاه ها مکلفند اطلاعات درخواستی را ظرف مدت 10 روز اعلام کنند اگر دستگاهی به قانون عمل نکرد این موضوع دلیل موجهی برای نوشتن قانون جدید نیست.  

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: قانون شفاف سازی تصویب شده اما دولت ها اجرایی نکرده اند.

براساس این گزارش محمدرضا صباغیان بافقی در مخالفت با این طرح گفت: در این شرایط سخت اقتصادی که مردم مشکلات بسیاری دارند طرحی پیشنهاد می شود که حقوق مدیران را افزایش می دهد، طراحان با چه دیدگاهی این طرح را ارائه داده اند؟

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی گفت: براساس این قانون سقف حقوق افزایش می یابد، این قانون باعث دریافت حقوق نجومی می شود، با تصویب این قانون حقوق مدیران به 40 یا 50 میلیون تومان افزایش می یابد.

وی اضافه کرد: با این قانون دامنه شمولیت به مدیران کل نیز افزایش می یابد.

در ادامه مهرداد بائوج لاهوتی در مخالفت با این طرح تصریح کرد: این طرح خلاف اصل 75 قانون اساسی است، نمایندگان مجلس حق افزایش بار مالی بر دولت را ندارند، این طرح حقوق مدیران را افزایش می دهد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براساس ماده 76 قانون خدمات کشوری حقوق مدیران نباید بیشتر از 7 برابر حقوق کارمندان باشد اما با تصویب این طرح حقوق فعلی مدیران که 8 میلیون و 750 هزار تومان است به 17 میلیون و 500 هزار تومان افزایش می یابد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر