شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/04/01 09:19:42
سرویس اجتماعی
هاشمی:

50 درصد مکمل های ورزشی تقلبی و قاچاق است/ جمع آوری بیش از 3 میلیارد تومان محصولات قاچاق از عطاری ها در سال گذشته

رییس فراکسیون غذا و دارو مجلس با بیان اینکه ۵۰ درصد مکمل های ورزشی تقلبی و قاچاق است از تداوم فروش این محصولات در عطاری ها و باشگاه های ورزشی انتقاد کرد.
50 درصد مکمل های ورزشی تقلبی و قاچاق است/ جمع آوری بیش از 3 میلیارد تومان محصولات قاچاق از عطاری ها در سال گذشته رییس فراکسیون غذا و دارو مجلس با بیان اینکه 50 درصد مکمل های ورزشی تقلبی و قاچاق است از تداوم فروش این محصولات در عطاری ها و باشگاه های ورزشی انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712105343069328.jpg 50,درصد,مکمل,های,ورزشی,تقلبی,و,قاچاق,است/,جمع,آوری,بیش,از,3,میلیارد,تومان,محصولات,قاچاق,از,عطاری,ها,در,سال,گذشته Icana

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از فروش زیرپله ای مکمل های ورزشی و طبیعی در مراکز غیرمجاز، گفت: به دلیل ورود غیرقانونی سلامت این محصولات به هیچ وجه مورد تایید نیست؛ متاسفانه فروش مکمل ها در باشگاه های ورزشی و عطاری ها ادامه دارد در حالی که عرضه مکمل ها در این مراکز تخلف محسوب می شود و تنها داروخانه ها مجاز به عرضه هستند.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری قاچاق هزار و 800 میلیاردی مکمل های ورزشی و غذایی، گفت: در سال 96 بیش از 3 میلیارد تومان محصولات قاچاق  از سطح عطاری ها جمع آوری شد.

وی با انتقاد از اینکه 50 درصد مکمل های ورزشی تقلبی و قاچاق است با تاکید بر لزوم برخورد قاطع با شبکه توزیع زیرزمینی مکمل های قاچاق، تصریح کرد: مصرف نابجای مکمل ها و تهیه آنها از باشگاه ها توسط ورزشکاران رو به افزایش است و سلامت آنها در معرض تهدید قرار دارد این در حالی است که مصرف این مکمل ها مرگ برخی را رقم زده و هزینه زیادی را به حوزه سلامت تحمیل کرده است؛ ورزشکاران باید محصولات را تنها از مراکز مجاز مانند داروخانه ها تهیه کنند تا سلامت آنها با تهدید مواجه نشود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، بر ضرورت ساماندهی بازار مکمل های ورزشی تاکید کرد و گفت: می طلبد سازمان غذا و دارو و وزارت ورزش و جوانان نظارت ها را بر باشگاه های ورزشی و عرضه مکمل ها تشدید کنند زیرا قاچاق مکمل ها جرمی مضاعف است.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس دهم، با بیان اینکه رسانه های جمعی باید خطرات ناشی از مصرف مکمل های قاچاق و تقلبی را به مردم اطلاع رسانی کنند، ادامه داد: رسانه ها به ویژه صدا و سیما باید در قالب برنامه های مناسب اطلاع رسانی لازم را داشته باشند.

رییس فراکسیون غذا و دارو مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: نظارت ها باید به گونه ای انجام شود که حتی یک قلم مکمل قاچاق در کشور نداشته باشیم زیرا این موضوع با سلامت مردم سروکار دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet