هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کبیری در نطق میان دستور:

فرماندهی واحد برای مقابله با جنگ اقتصادی دشمنان ضروری است

سرویس صحن
نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس گفت: اکنون که دشمن مرکز فرماندهی جنگ اقتصادی را در خزانه داری آمریکا مستقر کرده است، جا دارد که دولت نیز مقر فرماندهی مقابله با جنگ اقتصادی را نیز در بخش اقتصادی مستقر کند.
سه‌شنبه 29 خرداد 1397 ساعت 11:49
فرماندهی واحد برای مقابله با جنگ اقتصادی دشمنان ضروری است نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس گفت: اکنون که دشمن مرکز فرماندهی جنگ اقتصادی را در خزانه داری آمریکا مستقر کرده است، جا دارد که دولت نیز مقر فرماندهی مقابله با جنگ اقتصادی را نیز در بخش اقتصادی مستقر کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201704106103020993.jpg فرماندهی,واحد,برای,مقابله,با,جنگ,اقتصادی,دشمنان,ضروری,است Icana

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری خانه‌ ملت، سیدتقی کبیری در نشست علنی امروز (سه شنبه، 29 خرداد ماه) در نطق میان دستور با تبریک حلول ماه شوال و عیدسعید فطر به تمامی مسلمانان جهان، اظهار داشت: با توجه به اوضاع اقتصادی و معیشتی مردم و دشمنی تمام قد دشمنان انقلاب اسلامی به خصوص آمریکا و رژیم کودک کش اسرائیل و اذناب منطقه‌ای آن‌ها، امروز اولویت کشور وفاق و همدلی همه مسئولان، مردم و به ویژه ارکان قوای سه گانه کشور برای حل مشکلات بیکاری و معیشتی مردم است.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس بیان کرد: اکنون که دشمن مرکز فرماندهی جنگ اقتصادی را در خزانه داری آمریکا مستقر کرده است، جا دارد که دولت نیز مقر فرماندهی مقابله با جنگ اقتصادی را نیز در بخش اقتصادی مستقر کرده و همه ارکان اقتصادی دولت ضمن پرهیز از مواضع چندگانه، تحت فرماندهی واحد اقتصادی به عملیاتی کردن سیاست‌های اقتصادی بپردازد.

وی افزود: درچند ماهه اخیر گرانی‌های افسارگسیخته در حوزه ارز، سکه مسکن و خودرو و به تبع آنها کالاهای دیگر امان مردم به خصوص اقشار کم درآمد را بریده و فاصله طبقاتی را افزایش داده است. آیا دولت، مجلس و قوه قضاییه برنامه‌ای برای مهار گرانی‌ها دارند؟ تا کی باید به روزمرگی دچار شویم و شاهد فشار  اقتصادی بر مردم باشیم؟

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک پیروزی تیم ملی ایران در مقابل تیم ملی مراکش در بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از شادمانی مردم ابرازی خرسندی کرد و گفت: از دولت درخواست می‌کنم با برنامه ریزی صحیح و عملیاتی برای رفع مشکلات بیکاری و معشیت مردم این شادی و نشاط را در زندگی روزمره مردم دوام بخشد.  درچند روز اخیر خبری مبنی بر پیشنهاد مذاکره مستقیم با آمریکا ازسوی اپوزیسیون خارجی و برخی وادادگان داخلی  مطرح شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این جانب به پیشنهاد دهندگان مذاکره با شیطان بزرگ با عهدشکنی اخیر رئیس جمهور بی خرد آمریکا هشدار می دهم بیشتر از این موجب ذلت و خواری ملت ایران نشوید وآبروی خود را به حراج نگذارید. یقینا وجدان‌های بیدار آینده در مورد شما قضاوت خواهند کرد. در این راستا به هیات  رئیسه مجلس پیشنهاد می‌کنم که این موضوع را پیگیری کنند که چرا رابطه‌ای بین این پیشنهاد و شروط دوازده گانه وزیر خارجه آمریکا برای مذاکره با ایران وجود دارد؟ برخی از عوامل داخلی چه نقشی در موضوع دارند؟

 کبیری ادامه داد: در سه ماهه‌ اخیر شاهد افزایش ۷۰ درصدی قیمت‌ ارزهای خارجی هستیم که آسیب‌های جدی به فضای کسب و کار وارد کرده و اقتصاد کشور را با چالش‌های جدی روبرو ساخته این نوسانات تثبیت شود و تجار از بلاتکلیفی خارج شوند. اخلال در سیستم حمل و نقل کشور، تولید کننده مرغی و گوشی را با مشکلات عدیده ای روبرو ساخته است. از طرفی به دلیل کمبود امکانات، امکان کشتار مرغ‌ها قبل از موعد مقرر وجود ندارد. کارکنان زحمت کش شهرداری‌ها در ردیف پرنسل نهادهای غیر دولتی  بوده و از مزایای قانون مدیریت خدمات کشوری بی بهره هستند.

وی افزود: افزایش ۹ تا ۱۷ برابری عوارض خروج زمینی از کشور مشکلات اقتصادی،‌ اجتماعی شهرهای مرزی از جمله شهر خوی را  افزایش داده است. مرزنشینان این منطقه با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند. ضروری است با  تجدید نظر در این لایحه مربوطه و توجه به تجار مرزی از  چالش‌های به وجود آمده جلوگیری شود.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از هیات رئیسه درخواست دارم طرحی را که  در این راستا به صورت دو فوریتی  به خواسته تعداد کثیری از نمایندگان ارائه شده در دستور کار صحن قرار بدهند تا بتوانیم هدیه‌ای به مرزنشینان بدهیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر