هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
طباطبایی نژاد در نطق میان دستور:

اجرای اقتصاد مقاومتی، نسخه شفابخش کشور/ بحران بیکاری در شهرستان اردستان قابل حل است

سرویس صحن
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد که شهرستان اردستان می تواند شهرستان بدون بیکار شود.
سه‌شنبه 29 خرداد 1397 ساعت 11:47
اجرای اقتصاد مقاومتی، نسخه شفابخش کشور/ بحران بیکاری در شهرستان اردستان قابل حل است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد که شهرستان اردستان می تواند شهرستان بدون بیکار شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201612106906190209.jpg اجرای,اقتصاد,مقاومتی،,نسخه,شفابخش,کشور/,بحران,بیکاری,در,شهرستان,اردستان,قابل,حل,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدصادق طباطبایی نژاد در نشست علنی امروز (سه شنبه، 29 خرداد) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: جناب دکتر روحانی مردم از نظر اقتصادی دچار مشکل هستند، سیاست های اقتصادی دولت راه گشا نیست، نوسانات شدید در بازار ارز، سکه، خودرو و عدم امنیت در حوزه اقتصاد مردم را خصوصا قشر ضعیف را تحت فشار قرار داده است. راه علاج و درمان این وضعیت تکیه بر بیگانگان نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: همان طور که رهبری فرموده اند اینکه به جای ایستادن روی پای خود بر عصای بیگانگان تکیه کنیم خطا است، انعقاد قراردادهایی مانند پالرمو و FATF، مبارزه با تامین مالی تروریسم و مبارزه با پولشویی شاید مانند برجام اثر مختصری داشته باشد اما نسخه شفابخش اقتصاد ما راهبرد رهبری معظم به عنوان اقتصاد مقاومتی است.

وی با تاکید براینکه ابعاد مختلف این راهبرد چنانچه باید دنبال نمی شود، ادامه داد: مبارزه با قاچاق کالا، تسهیل تولید، حمایت از تولید کننده، تامین ارز لازم برای تولید کنند، حمایت از کالای ایران به درستی پیگیری نمی شود.

نماینده مردم اردستان در مجلس دهم شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور گفت:جناب آقای روحانی،  مبانی فکری، اعتقادی و تجربه تاریخی ما نشان می دهد به دنبال مقاومت پیروزی است و به دنبال روی خوش نشان دادن به دشمن  شکست.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از نطق خود به مسائل حوزه انتخابیه اشاره کرد و ادامه داد:  مهمترین موضوع امروز شهرستان اردستان تثبیت جمعیت و جلوگیری از مهاجرت به کلانشهرها است برای این منظور در چند محور نیاز به اقدام است، محور اولیه اشتغال زایی است، بحران بیکاری در شهرستان بزرگترین آسیب ما است که قابل حل است، ادعا می کنم با همکاری و همدلی مسئولان و حضور سرمایه گذاران امکان شهرستان بدون بیکار در اردستان دور از دسترس نیست.

وی ادامه داد: در حوزه روستایی زیرساخت های زیادی مانند گاز، برق، آب و راه های دسترسی ایجاد و در طول 40 سال انقلاب اسلامی خدمات زیادی انجام شده که هنوز مسائلی باقی مانده است اما با این حال به علت نبود کار در حوزه روستایی و شهرهای کوچک همچنان مهاجرت وجود دارد.

طباطبایی اظهار داشت: سال گذشته به دولت اجازه اعطای تسهیلات  برای ایجاد اشتغال در مناطق روستا و کم برخوردار داده شد اما توزیع این تسهیلات چنان که باید منجر به ایجاد کار نمی شود چرا که راه صحیح این است که تولیدکنندگان برتر و کارآفرین های نمونه شناسایی شوند و با دادن تسهیلات اولیه در حوزه روستایی اشتغال ایجاد کند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: نه اینکه وام ها به افراد ضعیف داده شود که  به جای ایجاد کار، قرض انجام گیرد. همچنین تامین ارز لازم و تسهیلات لازم و کم کردن بروکراسی اداری و تشکیل ستاد مبارزه با بحران بیکاری برای آسان سازی تولید و ایجاد اشتغال  پیشنهاد می شود.

وی با بیان اینکه یکی از عوامل مهاجرت وضعیت بهداشت در مناطق کم برخوردار از جمله شهرستان اردستان است، گفت: چرا برای متخصیص الزامی برای حضور در این مناطق ایجاد نمی شود و حضور پزشکان در این حوزه کم است؟ از طرفی نیاز به تقویت مدیریت مراکز سلامت در استان اصفهان و شهرستان اردستان احساس می شود.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: بیش از 100 روستا شهرستان اردستان آبرسانی سیار می شود که این فاجعه است و عدم امنیت در این حوزه باعث مهاجرت می شود،  پیشنهاد ایجاد مجتمع آبرسانی در چند دهستان  داده شده که تاسیس آن ها به سرعت بیشتری نیاز دارد.

طباطبایی با بیان اینکه در حوزه کشاورزی هم به علت کمبود منابع آبی حق برداشت آب را به نصف تقلیل داده اند، گفت: آقای اردکانی اگر برای مدیریت آب های زیر زمینی الزام به محدودیت است حداقل به گونه ای خسارت کشاورزان جبران شود که بتوانند زندگی شان را اداره کنند.

وی با اشاره به راه های روستایی تاکید کرد: حدود 2 هزار کیلومتر جاده همسطح در شهرستان اردستان، این شهرستان در  استان اصفهان را ویژه کرده است اما به علت کمبود بودجه و طرح تفکیک دو اداره راه سازی و راه داری اثر منفی بر نگهداری بر این راه داشته است.

نماینده مردم اردستان در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به اهمیت تثبیت وضعیت مرغداران شهرستان بیان داشت: بیشترین تولید مرغ در استان اصفهان در شهرستان اردستان انجام می شود به عبارتی اردستان قطب تولید گوشت سفید در اصفهان است اما مشکل کامیون داران و انحصاری بودن دان مرغ، مرغداران را به خطر انداخته بود که انتظار می رود انحصار طلبی شکسته شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر