هدر موبایل
1397/03/30 19:35:47
سرویس فرهنگی
کوچکی نژاد:

دانشگاه‌های دولتی نباید تنها به فکر تولید علم باشند/ در راستای توسعه محورهای اشتغال متمرکز شوند

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است دانشگاه‌های دولتی نباید تنها به فکر تولید علم باشند بلکه باید در راستای توسعه محورهای اشتغال متمرکز شوند.
دانشگاه‌های دولتی نباید تنها به فکر تولید علم باشند/ در راستای توسعه محورهای اشتغال متمرکز شوند نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است دانشگاه‌های دولتی نباید تنها به فکر تولید علم باشند بلکه باید در راستای توسعه محورهای اشتغال متمرکز شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201712104034417833.jpg دانشگاه‌های,دولتی,نباید,تنها,به,فکر,تولید,علم,باشند/,در,راستای,توسعه,محورهای,اشتغال,متمرکز,شوند Icana

جبار کوچکی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری  خانه ملت درباره وضعیت هدایت تحصیلی در دانشگاه‌های کشور، گفت: وزارت علوم مسئول جهت‌دهی رشته تحصیلی فارغ‌التحصیلان است بنابراین نباید تنها به فکر تدریس تئوری باشد بلکه می‌بایست علوم را به طریق کاربردی آموزش دهند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما در بخش کاربردی کردن علم و افزایش توانمندی فارغ التحصیلان باید با اراده جدی تلاش کنیم، تصریح کرد: مسئولان می‌بایست جهت‌گیری‌های آموزشی را تغییر دهند.

آموزش نباید باری به هر جهت باشد

کوچکی‌نژاد افزود: دانشگاه‌ها باید بر طبق سیاست‌های اشتغال رو به جلو حرکت کنند و نباید آموزش باری به هر جهت باشد زیرا مشخص است با این اوصاف نمی‌توان به نتایج مطلوب علمی رسید؛ دانشگاه‌ها باید سیاست‌های اشتغال زایی را مدنظر قرار دهند تا به نوعی هدایت تحصیلی شکل مناسبی به خود بگیرد.

دانشگاه‌های دولتی نباید تنها به فکر تولید علم باشند

وی ادامه داد: دانشگاه‌های دولتی نباید تنها به فکر تولید علم باشند بلکه باید در راستای توسعه محورهای اشتغال متمرکز شوند و هدایت تحصیلی دانشجویان نیز به سمتی سوق داد شود که به نوعی آموزش و رشته‌ها، کاربردی شوند تا در راستای فرصت‌های اشتغال حضور مناسبی به عمل آورند.

کوچکی‌نژاد افزود: اگر دانشگاه صرفا به فکر تولید علم باشد بطور حتم می‌تواند فارغ التحصیلان را برای حضور در بازار کار مهیا کند زیرا اشتغال‌زایی ارتباط مستقیم با کاربردی شدن علم دارد بنابراین باید دانشگاه‌ها با یک سیاست مشخص به سمت اتصال علم و صنعت حرکت کنند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: جهت‌گیری وزارت علوم در بحث رشته تحصیلی و فارغ‌التحصیلان باید به نوعی باشد که علم  به سمت کاربردی شدن در دانشگاه حرکت کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet