خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/03/30 13:00:00
سرویس سیاسی
کمالی پور در واکنش به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا؛

اقدام ایالات متحده در پی اعدام محمد ثلاث، نقض حقوق بین الملل است/اجازه دخالت در امور داخلی کشورمان را نمی‌دهیم

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد اقدام مداخله جویانه وزارت خارجه آمریکا در پی اعدام محمد ثلاث، بر اساس قوانین و حقوق بین المللی دخالت در امور داخلی کشورمان محسوب می شود.
اقدام ایالات متحده در پی اعدام محمد ثلاث، نقض حقوق بین الملل است/اجازه دخالت در امور داخلی کشورمان را نمی‌دهیم عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد اقدام مداخله جویانه وزارت خارجه آمریکا در پی اعدام محمد ثلاث، بر اساس قوانین و حقوق بین المللی دخالت در امور داخلی کشورمان محسوب می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201707106442369947.jpg اقدام,ایالات,متحده,در,پی,اعدام,محمد,ثلاث،,نقض,حقوق,بین,الملل,است/اجازه,دخالت,در,امور,داخلی,کشورمان,را,نمی‌دهیم Icana

یحیی کمالی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به اقدام مداخله جویانه وزارت خارجه آمریکا در پی اعدام محمد ثلاث، گفت: باید اذعان کرد بر اساس قوانین و حقوق بین المللی بیان چنین اظهاراتی از سوی مقامات آمریکایی دخالت در امور داخلی کشورمان محسوب می شود.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن دخالت ایالات متحده نسبت به موضوع اعدام ثلاث، تصریح کرد: محمد ثلاث عامل شهادت 3 نفر از ماموران ناجا در حادثه خیابان پاسداران بوده و شخصا در این خصوص اعتراف کرده است لذا غربی ها نمی توانند با جوسازی منفی و سیاه‌نمایی نسبت به این موضوع واکنش نشان دهند.

وی ادامه داد: روزانه ده‌ها تن از شهروندان آمریکایی دراین کشور اعدام می شوند و هیچگاه مسئولین این کشور این امر را محکوم نمی کنند از این رو با چه استدلالی اقدام به دخالت در امور کشور دیگری می کنند؟.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: همچنین باید اذعان کرد اعدام صورت گرفته بر اساس قوانین کشور و شرع اسلام است و برای انجام چنین موضوعی دادگاه برگزار شده تا همه چیز قانونی باشد؛ این مهم در حالیست که آمریکایی ها مصداق های فراوانی از نقش حقوق بشر از طریق اعدام را در کارنامه خود دارند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: در این بین باید اذعان کرد که امروزه ایالات متحده سردمدار تمام توطئه ها، جنگ ها، تنش ها و درگیری های منطقه است؛ به عنوان مثال دخالت نظامی و کمک به عربستان برای کشتار مردم بی دفاع یمن نمونه ای از نقض حقوق بشر آمریکا محسوب می شود که باید نسبت به آن پاسخگو باشند نه اینکه بخواهند افکار عمومی کشورهای دیگر را منحرف کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، هیتر نائورت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در اظهاراتی نخ نما و مداخله جویانه گفت: اعدام عجولانه محمد ثلاث آخرین نمونه از نقض حقوق بشر در ایران است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet