خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/03/30 12:02:00
سرویس فرهنگی
میرزاده خبر داد:

مهلت یک هفته‌ای به آموزش و پرورش برای اعلام میزان بدهی‌‎ها/ از دولت صدای واحدی شنیده نمی‌شود

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از نبود صدای واحد در خصوص بدهی‌های آموزش و پرورش، گفت: مسئولان وزارت آموزش و پروش مکلفند تا هفته آینده گزارشی از میزان معوقات خود به مجلس ارائه دهند.
مهلت یک هفته‌ای به آموزش و پرورش برای اعلام میزان بدهی‌‎ها/ از دولت صدای واحدی شنیده نمی‌شود سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از نبود صدای واحد در خصوص بدهی‌های آموزش و پرورش، گفت: مسئولان وزارت آموزش و پروش مکلفند تا هفته آینده گزارشی از میزان معوقات خود به مجلس ارائه دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/201708108667963010.jpg مهلت,یک,هفته‌ای,به,آموزش,و,پرورش,برای,اعلام,میزان,بدهی‌‎ها/,از,دولت,صدای,واحدی,شنیده,نمی‌شود Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به حجم بالای معوقات فرهنگیان در بخش‌های مختلف، گفت: یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین موضوعاتی که نمایندگان مجلس در قالب کمیسیون‌ آموزش و تحقیقات مجلس، فراکسیون فرهنگیان و کمیته‌های مرتبط پیگیری می‌کنند، میزان دقیق معوقات آموزش و پرورش به فرهنگیان و شرکت و دستگاه‌های طرف حساب وزارت آموزش و پرورش است تا با مشخص شدن میزان دقیق این بدهی‌ها در خصوص پرداخت آن‌ها برنامه‌ریزی کرد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: بر همین اساس نخستین اولویت ما شناسایی دقیق بدهی و معوقات وزارت آموزش و پرورش به کارکنان و فرهنگیان خود و سایر بدهی‌‎های دیگرش است تا لیست دقیقی از بدهی‌های این وزارتخانه به نهادها و افراد به صورت روشن احصا شود تا بتوان به صورت منظم این بدهی را پرداخت کرد.

وی با بیان اینکه امروز یکی از مشکلاتی که آموزش و پرورش با آن مواجه است مشخص نبودن میزان بدهی‌هایش است، ادامه داد: در حال حاضر علاوه بر تناقض در گزارشات مالی مسئولان آموزش و پرورش در گزارش‌های سازمان برنامه و بودجه و دولت نیز در رابطه با معوقات آموزش و پرورش حرف واحدی شنیده نمی‌شود.

میرزاده اضافه کرد: متأسفانه آموزش و پرورش توان پرداخت به موقع پاداش پایان خدمت فرهنگیان را ندارد و این حق را پس از گذشت ماه‌ها و حتی سال‌ها به آن‌ها پرداخت می‌کند که این مسئله بر خلاف رویه حتی سایر دستگاه‌های کشور است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: مجلس نسبت به پرداخت به موقع معوقات فرهنگیان به ویژه پاداش پایان خدمت بازنشستگان و معوقات آن‌ها دارد لذا مهلتی یک هفته‌ای برای وزارت آموزش و پروش تعیین شده است تا گزارشی دقیق درباره بدهی دقیق این نهاد به فرهنگیان و سایر بخش‌ها تدوین و به مجلس ارائه شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet