شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
1397/03/30 15:27:18
سرویس سیاسی
جاسمی تشریح کرد:

تقویت همکاری ایران و روسیه چه پیامدهای مثبت ژئوپولیتیکی به همراه دارد؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد با توجه به شرایطی که امروزه ایالات متحده در منطقه رقم زده و تنش های رخ داده، به نظر می رسد تقویت همکاری کشورمان و روسیه پیامدهای مثبت ژئوپولیتیک به همراه داشته باشد.
تقویت همکاری ایران و روسیه چه پیامدهای مثبت ژئوپولیتیکی به همراه دارد؟ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد با توجه به شرایطی که امروزه ایالات متحده در منطقه رقم زده و تنش های رخ داده، به نظر می رسد تقویت همکاری کشورمان و روسیه پیامدهای مثبت ژئوپولیتیک به همراه داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803100522718294.jpg تقویت,همکاری,ایران,و,روسیه,چه,پیامدهای,مثبت,ژئوپولیتیکی,به,همراه,دارد؟ Icana

سیدقاسم جاسمی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص پیامدهای ژئوپولیتیک تقویت همکاری نظامی کشورمان با روس‌ها، گفت: روس ها خیلی خوب می دانند که ایرانیان با اتکا به ظرفیت داخلی خودشان به قدرت دست یافته اند و این مولفه مهمی برای همکاری بین قدرت ها محسوب می شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رهبر کبیر انقلاب اعلام کردند سیاست ایران مبتنی بر "نه شرقی، نه غربی" است، اظهار کرد: بر این اساس مشاهده می شود که کشورهای مختلف از جمله روسیه برای همکاری و تعامل به کشورمان چراغ سبز نشان می دهند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال بعد از بروز درگیری و تنش در سوریه، دولت مرکزی این کشور درخواست کمک مستشاری به جمهوری اسلامی ایران داد و سپس روس ها به این ائتلاف پیوستند که بیانگر نکته مذکور است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بنابراین با درنظر گرفتن استقلال و منافع ملی کشورمان، می توان به سمت تقویت همکاری نظامی کشورمان با روس‌ها حرکت کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به شرایطی که امروزه ایالات متحده آمریکا در منطقه رقم زده و تنش هایی که رخ داده، به نظر می رسد به نظر می رسد تقویت همکاری کشورمان و روسیه، پیامدهای مثبت ژئوپولیتیک به همراه داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet