هدر موبایل
1397/03/30 11:25:00
سرویس اجتماعی
سلیمی:

تشکیل وزارت مدیریت بحران در شرایط فعلی به صلاح نیست/ تصویب لایحه مدیریت بحران از اولویت بیشتری برخوردار است

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس با تاکید بر اینکه تشکیل وزارت مدیریت بحران در شرایط فعلی به صلاح نیست، گفت: بهتر است لایحه مدیریت بحران تعیین تکلیف و سپس در مورد تشکیل وزارت خانه تصمیم گیری شود.
تشکیل وزارت مدیریت بحران در شرایط فعلی به صلاح نیست/ تصویب لایحه مدیریت بحران از اولویت بیشتری برخوردار است سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس با تاکید بر اینکه تشکیل وزارت مدیریت بحران در شرایط فعلی به صلاح نیست، گفت: بهتر است لایحه مدیریت بحران تعیین تکلیف و سپس در مورد تشکیل وزارت خانه تصمیم گیری شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104442930067.jpg تشکیل,وزارت,مدیریت,بحران,در,شرایط,فعلی,به,صلاح,نیست/,تصویب,لایحه,مدیریت,بحران,از,اولویت,بیشتری,برخوردار,است Icana

اصغر سلیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه تشکیل وزارت مدیریت بحران در شرایط فعلی به صلاح نیست، گفت: در اغلب کشورها برای مدیریت بحران وزارت خانه واحد تشکیل شده اما در ایران هنوز نتوانسته ایم قوانین اولیه مدیریت بحران را تنظیم و اجرا کنیم.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، افزود: کمیسیون شوراها بعد از چندین سال توانسته آیین نامه مدیریت بحران را تنظیم و مهیا و به مجلس ارائه کند.

وی با بیان اینکه لایحه مدیریت بحران و حوادث غیرمترقبه در کمیسیون شوراها مورد بررسی و تحول اساسی قرار گرفت و در نوبت بررسی صحن علنی قرار دارد، ادامه داد: تصویب و تبدیل این لایحه به قانون از اولویت بیشتری نسبت به تشکیل وزارت مدیریت بحران برخوردار و بهتر است این لایحه تعیین تکلیف و سپس در مورد تشکیل وزارت خانه تصمیم گیری شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه تصمیم گیری در مورد تشکیل وزارت مدیریت بحران نیاز به کارکارشناسی دقیق و قوی بیشتر دارد، تصریح کرد: تشکیل وزارت خانه اقدامی مهم است و نمی توان بدون کار کارشناسی در مورد آن تصمیم گیری کرد؛ به طور قطع این موضوع در مجلس به جایی نخواهد رسید.

سلیمی با تاکید بر اینکه در رابطه با مدیریت بحران نیاز به انسجام و هماهنگی دستگاه ها داریم نه تشکیل وزارت خانه، گفت: بهتر است در وهله اول نسبت به ساماندهی مسئولیت پذیری دستگاه ها اقدام کرد سپس به موضوعاتی مانند تشکیل وزرات خانه مدیریت بحران پرداخت.

وی افزود: بحران هایی مانند زلزله، فرونشست زمین، خشکسالی و ریزگردها کشور را تهدید می کند و ضروری است امر پیشگیری و کاهش آسیب های ناشی از این بحران ها در کانون توجه قرار گیرد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس دهم، با یادآوری اینکه فاصله زیادی تا تشکیل وزارت مدیریت بحران داریم، گفت: دولت نباید فربه شود زیرا اهدافی که دنبال آن هستیم محقق نمی شود؛ موضوع بحران را رییس جمهور یا معاون وی باید مدیریت کنند و در حال حاضر نیز وزارت کشور این موضوع را به عنوان دبیر مدیریت بحران بر عهده داشته و هماهنگی لازم را انجام می دهد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در لایحه مدیریت بحران این امر به معاون رییس جمهور محول شده تا بتواند بحث هماهنگی را در زمان بحران داشته باشد و جلسات را تنظیم و هماهنگی لازم را با وزارت خانه ها و دستگاه داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet