خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/03/29 22:11:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مازنی:

جای شخصیت هایی مانند مرحوم ابوترابی در جامعه خالی است

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: جای شخصیت هایی مانند مرحوم ابوترابی در این شرایط کشور و جامعه بسیار خالی است.
جای شخصیت هایی مانند مرحوم ابوترابی در جامعه خالی است رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: جای شخصیت هایی مانند مرحوم ابوترابی در این شرایط کشور و جامعه بسیار خالی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105590201279.jpg جای,شخصیت,هایی,مانند,مرحوم,ابوترابی,در,جامعه,خالی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حجت الاسلام احمد مازنی در مراسم بزرگداشت سالروز ارتحال حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی اکبر ابوترابی افزود: این مراسم از چند جهت ارزشمند و مفید است. یکی از این جهت که تداعی حال و هوای دوران دفاع مقدس و شهادت، اسارت و جانبازی رزمندگان اسلام را داشت و جهت دیگر هم ویژگی های خاصی است که سید آزادگان مرحوم حجت الاسلام علی اکبر ابوترابی داشت. 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، افزود: برخی از ویژگی های او در این مراسم مرور شد. این ویژگی ها درس بزرگی برای ما در این دوران است. یکی از ویژگی های مرحوم ابوترابی این بود که وقتی صلیب سرخ از او می پرسد شکنجه شده یا خیر، می گوید شکنجه نشدم و وقتی علت این نوع پاسخ دادن را می پرسند، می گوید که ما مسلمان هستیم و نباید دعوا و اختلاف خود را به غریبه ها بگوییم. 

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط فعلی به این دست ویژگی های مرحوم ابوترابی بسیار نیاز داریم تا دعواها و اختلافات خود را به غریبه ها نگوییم و به گوش غریبه ها نرسانیم و بین خودمان، مسائل مان را حل کنیم. 

وی افزود: معنای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت این نیست که همه برویم و شهید شویم، بلکه معنایش این است که این ارزش ها را باید در جامعه ترویج کنیم.

مرحوم سیدعلی‌اکبر ابوترابی، نماینده مردم تهران در مجالس چهارم و پنجم و از اعضای مؤسس جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی و دلاور مردی بود که بیش از 10 سال رنج اسارت را به جان خرید و به هدایت و القای روحیه امید در آزادگان پرداخت.

به گزارش ایرنا، وی که به سید آزادگان شهرت داشت پس از سال‌ها مجاهدت خستگی ناپذیر، دوازدهم خرداد سال 1379، در حالی که به همراه پدر بزرگوارش آیت الله سیدعباس ابوترابی عازم مشهد مقدس بودند، بر اثر سانحه رانندگی به دیدار دوست شتافت. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet