هدر موبایل
1397/03/30 08:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نمکی:

اقدامات دولت تدبیر و امید برای مرزنشینان بی سابقه است

معاون توسعه امور اجتماعی و عمومی سازمان برنامه و بودجه گفت: اقدامات خوبی که در دولت تدبیر و امید در بحث مرزها و معیشت مرزنشینان صورت گرفته بی سابقه است و در هیچ زمانی انجام نشده است.
اقدامات دولت تدبیر و امید برای مرزنشینان بی سابقه است معاون توسعه امور اجتماعی و عمومی سازمان برنامه و بودجه گفت: اقدامات خوبی که در دولت تدبیر و امید در بحث مرزها و معیشت مرزنشینان صورت گرفته بی سابقه است و در هیچ زمانی انجام نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201705106471443599.jpg اقدامات,دولت,تدبیر,و,امید,برای,مرزنشینان,بی,سابقه,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سعید نمکی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کردستان اظهار داشت: قطعا امنیت پایدار در قسمت های مرزی جز با امنیت مرزنشینان میسر نخواهد شد.

وی افزود: یکی از اهداف و اولویت های دولت این است که مرزنشینان برخورداری داشته باشیم زیرا مرزنشین برخوردار نمی گذارد ناامنی مرزی بوجود آید.

معاون توسعه امور اجتماعی و عمومی سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: باید تلاش کنیم معیشت مرزنشینان تامین و این قشر به گونه ای آبرومند در وضعیت مناسب زندگی کنند.

نمکی با بیان اینکه سایر مشکلات موجود مرزنشینان به صورت جدی پیگیری می شود، یادآور شد: توسعه کشاورزی و استفاده درست از ظرفیت های مرزی باید با جدیت دنبال شود.

وی در ادامه به ظرفیت های فرهنگی موجود در کردستان اشاره کرد و گفت: فرهنگ جزیی از زندگی مردمان یک سرزمین است که در قرن های متوالی شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه این غنای فرهنگی استان کردستان بزرگترین پشتوانه مردمان این دیار است، اضافه کرد: بزرگترین پشتوانه توسعه کردستان فرهنگ عمیق و غنی است. 

معاون سازمان برنامه و بودجه دومین نقطه قوت ارزشمند توسعه کردستان را نیروی انسانی توسعه یافته دانست و اظهار داشت: انسان توسعه یافته هدف غایی توسعه به شمار می رود و وجود او پشتوانه توسعه عظیم این استان در آینده است.

وی از مدیران و مسئولان کردستان خواست از این ظرفیت و پتانسیل به عنوان یک بضاعت و توان عظیم توسعه ایی بهره بگیرند ضمن اینکه امنیت موجود در استان را از مسایل مهم دانست و یادآور شد: همدلی که در میان نیروهای نظامی و امنیتی وجود دارد در بسیاری جاها مشاهده نمی شود.

معاون سازمان برنامه و بودجه در ادامه به مشکلات موجود در حوزه آموزش و پرورش استان و کشور نیز اشاره کرد و افزود: آموزش و پرورش یک عرصه مهم ملی است که با مشکل عمده و اساسی روبرو است.

نمکی با بیان اینکه ساختار آموزش و پرورش کشور معیوب است، اضافه کرد: باید به جای تعمیر یا ساخت مدارس دارای کمتر از 10 دانش آموز در استان ها به ساخت مجتمع های بزرگ آموزشی برای تعداد زیادی دانش آموز اقدام کنیم.

وی از مسئولان آموزش و پرورش کردستان خواست در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند و گفت: ما نیز در مرکز از هیچ کمکی برای تحقق این مطالبه مهم دریغ نخواهیم کرد.

وی یادآور شد: در عصر حاضر این تفکر که دانش آموز زنگ مدرسه را باید در خانه بشنود قدیمی شده و در هیچ جای دنیا سرمایه ها اینگونه دور ریخته نمی شود.

معاون سازمان برنامه و بودجه در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت زیست محیطی کردستان اشاره کرد و افزود: آلاینده های صنعتی زیست محیطی در کردستان به گستردگی برخی استان های کشور نیست.

نمکی با بیان اینکه کردستان پتانسیل بالایی برای مسایل تنوع زیستی دارد، اظهار داشت: باید تلاش کنیم به جای افزایش محیطبان، زیستگاه ها را هوشمند کنیم و برای همین منظور امیدواریم یک منطقه در کردستان را به صورت پایلوت به سیستم کنترل هوشمند مجهز کنیم.

**بودجه 97 بر مبنای اشتغال فراگیر و رفع فقر برنامه ریزی شده است 
رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور نیز در این جلسه با اشاره به برنامه ریزی دولت در زمینه کاهش فقر در جامعه گفت: رئیس جمهوری در دفاع از بودجه سال 97 اعلام کردند این بودجه بر مبنای ایجاد اشتغال فراگیر و رفع فقر برنامه ریزی شده است.

حمید پوراصغری اظهار داشت: در سیاست های کلی که اقتصاد مقاومتی به آن تاکید کرده از ظرفیت هدفمندی یارانه ها برای رفع فقر و ایجاد عدالت اجتماعی در جامعه استفاده شده است.

وی تامین معیشت، اشتغال، مسکن، امنیت غذایی و حمایت تحصیلی و پوشش بیمه اجتماعی را از جمله اقدامات انجام شده برای کاهش فقر در جامعه اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، پوراصغری همچنین به ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری اشاره کرد و یادآور شد: 150 هزار فرصت شغلی برای مددجویان و عشایر زیر پوشش نهادهای حمایتی و بنیاد شهید در کشور ایجاد می شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet