هدر موبایل
1397/03/30 10:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابطحی:

مردم انتظار دارند فاصله مجازات و جرم کم باشد

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس گفت: یکی از راه‌های اثبات جرم، اقرار است، آن هم اقرار در کمال آزادی.
مردم انتظار دارند فاصله مجازات و جرم کم باشد نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس گفت: یکی از راه‌های اثبات جرم، اقرار است، آن هم اقرار در کمال آزادی. https://cdn.icana.ir/d/019/201712107094839948.jpg مردم,انتظار,دارند,فاصله,مجازات,و,جرم,کم,باشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدمحمدجواد ابطحی با اشاره به اعدام محمد ثلاث درویش گنابادی اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در حال حاضر وجود دارد و فضای مجازی در ن انحراف ایجاد می‌کند، مسائل حقوقی و منطق حقوق ا ست.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی، افزود:‌ یکی ازراه‌های اثبات جرم، اقرار است، آن هم اقرار در کمال آزادی.

وی ادامه داد: زمنی که کسی اقرار کرد من چنین جرمی را مرتکب شدم که دیگر نیازی به شهدی نداردفل بنابراین یکی از راه‌های اثبات جرم وجود شاهد است.

ابطحی همچنین عنوان کرد: چند نفر از اعضای حاضر در گلستان هفتم پاسداران تهران  و کشته شدن چند مأمور نیروی انتظامی به دست برخی دراویش شهادت دادند که محمد ثلاث سوار بر اتوبوس چنین جنایتی را مرتکب شده است و هم خودش هم بر این جرم اعتراف کرده است، بنابراین این غائله‌ای که درست کرده‌اند که چرا اعدام شده است، بی‌معناست.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس تصریح کرد: بنده معتقدم که چرا محمد ثلاث زودتر از اینها اعدام نشده است، زمانی که جرم مشخص است، مجرم مشخص شده و اعتراف کرده، باید دستگاه قضا به سرعت تصمیم بگیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش اعلام کرد که در این گونه جنایات مردم انتظار دارند فاصله مجازات و جرم کم باشد، بنابراین با توجه به اینکه محمد ثلاث مدتی در بیمارستان بیمار بود و همچنین به دلیل اطاله دادرسی، مقداری زمان مجازات طول کشید.

ابطحی با اشاره به اینکه در همان هفته اول ارتکاب جرم باید محمد ثلاث را محاکمه و  اعدام می‌کردند، گفت:‌در این رابطه هیچ بحثی وجود ندارد چرا که هم فیلم آن موجود است و هم مجرم اعتراف و اقرار کرده است، شاهدان عینی هم که شهادت دادند، دیگر می‌خواهند با  چه چیزی مقابله کنند؟

وی ادامه داد: غائله‌ای را که که درست کرده‌اند مبنی بر اینکه آمریکا باید به این موضوع ورود کند معلوم است که اینها می‌خواهند فشار روانی در جامعه ایجاد کنند، برخی هم متأسفانه از منطق حقوق چیزی سر درنمی‌آورند، ما دیگر چه کار می‌توانستیم بکنیم جز اینکه محاکمه علنی و عادلانه صورت گیرد، حتی برای این مجرم وکیل هم گرفته شد، هر چند وکیل این مجرم پول گرفته است تا هر گونه دلیلی برای تبرئه موکل خود آورد، اما جای تعجب دارد که گفته است این شخص اصلا پشت اتوبوس ننشسته است.

به گزارش فارس، ابطحی در خاتمه گفت:‌ لازم است در این رابطه اطلاع‌رسانی قوه قضائیه هم باید دقیق‌تر باشد، به نظر من ما از لحاظ اطلاع‌رسانی مقداری ضعیف عمل می‌کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet