هدر موبایل
1397/04/01 13:07:29
سرویس اجتماعی
نوروزی مطرح کرد:

مجازات عربستان برای وارد کردن داروهای ممنوعه توسط حجاج چیست؟

عضو فراکسیون حج و زیارت مجلس به تشریح مجازات های سنگین کشور عربستان برای حجاجی که اقدام به وارد کردن دارو می کنند، پرداخت.
مجازات عربستان برای وارد کردن داروهای ممنوعه توسط حجاج چیست؟ عضو فراکسیون حج و زیارت مجلس به تشریح مجازات های سنگین کشور عربستان برای حجاجی که اقدام به وارد کردن دارو می کنند، پرداخت. https://cdn.icana.ir/d/019/201805101232358474.jpg مجازات,عربستان,برای,وارد,کردن,داروهای,ممنوعه,توسط,حجاج,چیست؟ Icana

حسن نوروزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد اهمیت توجه حجاج به لیست داروهای ممنوعه که از سوی عربستان اعلام شده است گفت: حج و سفر به کشور عربستان به دلیل اینکه کشوری با قانون و فرمول‌های ویژه‌ای بوده یک ضوابط خاصی دارد، بنابراین ما معمولا حجاج را موظف می‌کنیم که برخی موارد را در این سفر رعایت کنند.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی در بیان مواردی که باید از سوی حجاح مورد توجه قرار بگیرد ادامه داد: سازمان حج و زیارت اغلب داروهای ممنوعه حاوی مواد مخدر و داروهای خاصی که در رابطه با مصرف آنها سختگیری وجود دارد را برای حجاج ممنوع اعلام کرده است.

وی یادآورشد: بی‌تردید این اعلام ممنوعیت اقدام خوبی است، چرا که جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و هیات پزشکی بعثه ایران و سازمان حج و زیارت انواع داروهای مورد نیاز حجاج را در عربستان فراهم می‌کنند، بنابراین باید به رعایت قوانین این کشور در خصوص عدم حمل داروهایی که ورود آنها به این کشور ممنوع اعلام شده، توجه ویژه‌ای شود.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اگر حجاج به جرم حمل داروهای ممنوعه در کشور عربستان دستگیر شوند به شدت با آنها برخورد شده و مجازات سختی در انتظارشان خواهد بود به ویژه اینکه با حجاج ایرانی سخت‌تر هم برخورد می‌شود، کما اینکه حتی مجازات نگهداری در قفس آهنی در هوای بالای 50 درجه در نظر گرفته می‌شود یا در زندان‌هایی که معمولا حیوانات را در آنها نگهداری می‌کنند، حبس می‌شوند.

عضو فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه هنوز زندانیان ایرانی که به جرم حمل داروهای ممنوعه در عربستان دستگیر شده‌اند در این کشور هستند تاکید کرد: ما باید قوانین کیفری و مدنی بین دو کشور را اجرا کنیم، بنابراین بنده با هیات رئیسه مجلس صحبت خواهم کرد که اگر کنوانسیون استرداد مجرمان بین ایران و عربستان را امضا کنیم بتوان به گونه‌ای توافق کرد که این مجرمان مجازات کیفری خود را در کشور خودمان سپری کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet