هدر موبایل
1397/03/30 14:51:05
سرویس دیگر رسانه‌ها_
انارکی محمدی اعلام کرد:

تنها دو درصد از کل کشفیات قاچاق های سازمان یافته حکم خورده اند

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت:بیشتر پرونده های کوچک که ارزش چندانی ندارند،حکم خورده اند و پرونده های بزرگ و سازمان یافته،متاسفانه کمتر به نتیجه رسیده اند.
تنها دو درصد از کل کشفیات قاچاق های سازمان یافته حکم خورده اند رئیس هیئت تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت:بیشتر پرونده های کوچک که ارزش چندانی ندارند،حکم خورده اند و پرونده های بزرگ و سازمان یافته،متاسفانه کمتر به نتیجه رسیده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105568840166.jpg تنها,دو,درصد,از,کل,کشفیات,قاچاق,های,سازمان,یافته,حکم,خورده,اند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،برنامه «بدون خط خوردگی» با موضوع نتایج تحقیق و تفحص از ستاد قاچاق کالا و ارزیابی مجلس از نقش ستاد و ابعاد مبارزه با قاچاق کالا و با حضور احمد انارکی محمدی رئیس هیئت تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز روانه آنتن شد.

احمد انارکی محمدی به تحقیق و تفحص از ستاد قاچاق کالا اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه اهمیت قاچاق کالا در حمایت از تولید و تجارت قانونی همواره مورد تاکید مقامات عالی نظام بوده؛ولی متاسفانه علیرغم تصویب قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به دلیل مشکلات چه در بحث اجرا،چه در بحث نظارت و چه در بحث قضایی و سیاستگذاری مشکلاتی را داشتیم که رفع بعضی از آن ها در موارد ابهامات قانون، در حال انجام است.

وی افزود: با توجه به اینکه تعدادی از نمایندگان در مجلس شورای اسلامی از روند مبارزه با قاچاق سوال داشتند،این مهم در دستورکار کمیسیون قرار گرفت و نهایتا در صحن علنی،برنامه تحقیق و تفحص از عملکرد دستگاه های مختلف  در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام شد.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه 15 تن از نمایندگان مجلس عضو این هیئت هستند، به برنامه هایی که برای تحقیق و تفحص انجام شده اشاره و عنوان کرد:از ابتدا برنامه زمانی مشخص و شرح وظایف و برنامه های عملیاتی برای تشکیل ساختار هیئت را تدوین کردیم،به دستگاه های مختلف سئوالات تخصصی را ارسال کردیم،جلسات کارشناسی و نشست های زیادی را برگزار نمودیم،از مرزهای غربی و مناطق جنوبی کشور و از گمرک شهید رجایی و همچنین از نمایشگاه دستاوردهای وزارت اطلاعات بازدید داشتیم.

وی افزود: الان سه فصل از تحقیق و تفحص ما آماده است و امیدواریم تا پایان تیر بتوانیم این گزارش را به صحن علنی برسانیم.

انارکی محمدی با اعلام اینکه نتایج تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در بسیاری از بخش ها احصا شده است،اظهار داشت:در کشور ما نبود سیستم جامع و کاملی که بتواند بخش های مختلف را بهم متصل کند، چالش ساز است. همچنین نبود تجهیزات و زیرساخت های لازم نیز از دیگر نتایج این تحقیق و تفحص است.

وی با بیان اینکه پرونده های سازمان یافته ای را در دستگاه قضاییه داریم که در حال پیگیری هستیم و هنوز به نتیجه نرسیده است، اظهار داشت:بیشتر پرونده های کوچک که ارزش چندانی ندارند،حکم خورده اند و ارزش چندانی نیز ندارند و اتمام یافته است ولی اگر بخواهیم پرونده های بزرگ و سازمان یافته را پیگیری کنیم، متاسفانه کمتر به نتیجه رسیده اند و حکم برایشان صادر شده است.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خاطرنشان شد:کمتر از 2درصد از پرونده های کل این مقدار قاچاقی که اعلام می شود به نتیجه رسیده ایم و حکم خورده اند.بسیاری از کالاهای قاچاق در انبارهای تملیکی ما هستند و درحال از بین رفتن هستند و همین ها هم هزینه بر هستند.

وی با تاکید براینکه تحقیق و تفحص ما شکلی نیست و قصد مچگیری هم نداریم،در عین حال گفت: تحقیق و تفحص ما بر اساس پژوهش و استفاد از دانشگاهیان بوده و امیدواریم نتیجه آن باعث کاهش قاچاق شود./

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet