هدر موبایل
1397/03/31 10:04:16
سرویس سیاسی
پارسایی:

تاکید بر ضمانت اجرایی برگزاری تجمعات در فضای امن/ حق اعتراض و تجمع برای گروه‌های تقاضا باید قائل شد

عضو کمیسیون اصل نود مجلس، گفت: در راستای ساماندهی قانون باید علاوه بر افزایش و تقویت ضمانت اجرایی برای ایجاد فضای امن برگزاری تجمعات، حق اعتراض و تجمع برای گروه‌های تقاضا قائل شد.
تاکید بر ضمانت اجرایی برگزاری تجمعات در فضای امن/ حق اعتراض و تجمع برای گروه‌های تقاضا باید قائل شد عضو کمیسیون اصل نود مجلس، گفت: در راستای ساماندهی قانون باید علاوه بر افزایش و تقویت ضمانت اجرایی برای ایجاد فضای امن برگزاری تجمعات، حق اعتراض و تجمع برای گروه‌های تقاضا قائل شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103483464985.jpg تاکید,بر,ضمانت,اجرایی,برگزاری,تجمعات,در,فضای,امن/,حق,اعتراض,و,تجمع,برای,گروه‌های,تقاضا,باید,قائل,شد Icana

بهرام پارسایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص ساماندهی تجمعات، گفت: معطل ماندن یکی از بندهای قانون اساسی ایراد جدی و نیازمند اصلاح است، از این رو نحوه اجرای قانون و رفع ابهام باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در قانون اساسی اخذ مجوز برای برگزاری تجمعات مورد تاکید قرار نگرفته است لذا در جریان ساماندهی این موضوع و به ویژه مسئولیت برگزاری تجمعات باید مشخص شود، امروزه نه تنها تجمعات بلکه بسیاری از برنامه‌ها و کنسرت‌ها هم با وجود داشتن مجوز با مشکل رو به رو هستند.

وی افزود: متاسفانه ایجاد ممانعت بر سر راه برخی گردهمایی‌ها و اعتراضات با وجود مجوز هم مشکل ساز شده است بنابراین تعیین تکلیف و رفع ابهام برای برگزاری تجمع و گردهمایی‌ها با مجوز یا بدون مجوز ضروری است.

پارسایی معتقد است: در کارگروه کمیسیون شوراها در جریان بررسی طرح ساماندهی تجمعات بر مبنای اصل 27 قانون اساسی، باید ضمانت اجرای این طرح مورد توجه جدی قرار گیرد زیرا تدوین و اصلاح قانون بدون ضمانت اجرایی تاثیرگذار نخواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: صرف برگزاری تجمع در مکان مشخص و با مجوز یا بدون مجوز کافی نیست لذا ضمن افزایش و تقویت ضمانت اجرایی و فضای امن برگزاری تجمعات، حق اعتراض و تجمع برای گروه‌های تقاضا نیز باید قائل شد. در غیر این صورت اعتراضات به صورت پراکنده و ناهماهنگ مطرح می‌شود.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بی‌توجهی به حقوق معترضان و تامین امنیت تجمع کننده‌ها سبب بروز اخلال در امنیت جامعه می‌شود، همچنین امکان تبدیل تجمعات به اعتراضات خیابانی هم ممکن می‌شود بنابرای برای جلوگیری از بروز خسارات و دامن گیر شدن افراد بسیار باید تجمعات را ساماندهی و تکلیف معترضان و ضمانت اجرایی آن تعیین شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet