پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/03/30 17:29:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابوترابی:

حکم کشتن به ناحق سه جوان بی‌گناه اشد مجازات است/مدعیان خود را جای خانواده شهدا بگذارند

نماینده حقوقدان مجلس گفت: افرادی که جای جلاد و شهید را عوض کردند و دم از عدالت می‌زنند، ظلم می‌کنند و از لحاظ حقوقی و سایر موارد حرف غیرمنطقی می‌زنند.
حکم کشتن به ناحق سه جوان بی‌گناه اشد مجازات است/مدعیان خود را جای خانواده شهدا بگذارند نماینده حقوقدان مجلس گفت: افرادی که جای جلاد و شهید را عوض کردند و دم از عدالت می‌زنند، ظلم می‌کنند و از لحاظ حقوقی و سایر موارد حرف غیرمنطقی می‌زنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201802104486281030.jpg حکم,کشتن,به,ناحق,سه,جوان,بی‌گناه,اشد,مجازات,است/مدعیان,خود,را,جای,خانواده,شهدا,بگذارند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ابوالفضل ابوترابی، با اشاره به اجرای حکم محمد ثلاث درویش گنابادی اظهار داشت: سؤال بنده از کسانی که جای جلاد و شهید را در این ماجرا عوض کرده‌اند و چنین ادعایی دارند این است که آیا می‌توانند خودشان را جای خانواده های داغدار سه مأ‌مور نیروی انتظامی که در این داستان شهید شدند بگذارند؟ 

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی، افزود: اگر مدعیان و کسانی که جای جلاد و شهید را عوض کرده‌اند، خود را به جای خانواده‌های شهدای نیروی انتظامی بگذارند آیا واقعا این قضاوت را می‌کردند؟ سه جوان را به ناحق و بدون هیچ گناهی اینگونه با اتوبوس زیر بگیرند و له کنند و برخی را هم با وضعیت اسفناک شهید کنند، آیا حاضرند باز هم خود را جای خواهر و برادر این شهیدان بگذارند و چنین قضاوتی داشته باشند. 

وی ادامه داد: واقعاً آنهایی که این حرف‌ها را می‌زنند، ظلم می‌کنند و از لحاظ حقوقی و سایر موارد حرف غیرمنطقی می‌زنند. 

عضو کمیسیون شوراهای مجلس بر همین اساس اضافه کرد:‌ از لحاظ انسانی که حرف این مدعیان کاملا رد است، چرا که اگر خود را جای خانواده شهدا بگذارند، این قضاوت را دیگر نخواهند داشت.

این نماینده حقوقدان مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: از لحاظ حقوقی هم زمانی که کسی فردی را به قتل می‌رساند، محکوم به قصاص می‌شود و این قوانین برای همه است. به طریق اولی هم که در این داستان سه نفر کشته شده‌اند، قطعا حکم آن طبق قانون اعدام است و باید به اشد مجازات محکوم شود. 

عضو کمیسیون شوراهای مجلس با تشکر از قوه قضائیه به علت اینکه محکم و صریح به مجازات محمد ثلاثرسیدگی کرد، گفت: انتظار داریم قوه قضاییه تمام با پرونده‌ها با همین سرعت و صلابت و محکم از جمله در اختلاس‌های بزرگ و همچنین ناامنی‌هایی که ایجاد می‌کنند برخورد کند.

وی  با اعلام آمادگی مجلس شورای اسلامی در راستای اجرای احکام و عدالت اجتماعی یادآور شد: ما هم پشت سر قوه قضائیه هستیم تا قانون اعمال شود و با دانه‌درشت‌های مفاسد اقتصادی برخورد کنند؛ آن هم هر فردی در هر گروه و جناح و در هر پست و مقامی که مخل امنیت عمومی و کسانی هستند که دست به اسلحه می‌برند.

به گزارش فارس، ابوترابی در بخش پایانی سخنان خود عنوان کرد که ما از قوه قضائیه حمایت می‌کنیم و خواستاریم که با جدیت این موارد را دنبال کرده و ادامه دهد. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet