خبرگزاری خانه ملت

شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
1397/03/30 21:07:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
طالبی:

ظرفیت های قانونی به درستی شناسائی و مورد استفاده قرار گیرند

رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور گفت:‌ باید به منظور رفع چالش‌های قانونی ناشی از تشتت، تکثر و تعارض مقررات جاری، پیشنهادات مدون کارشناسی شده، برای تنقیح مقررات و قوانین به دولت و مجلس ارائه شود.
ظرفیت های قانونی به درستی شناسائی و مورد استفاده قرار گیرند رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور گفت:‌ باید به منظور رفع چالش‌های قانونی ناشی از تشتت، تکثر و تعارض مقررات جاری، پیشنهادات مدون کارشناسی شده، برای تنقیح مقررات و قوانین به دولت و مجلس ارائه شود. https://cdn.icana.ir/d/019/53472.jpg ظرفیت,های,قانونی,به,درستی,شناسائی,و,مورد,استفاده,قرار,گیرند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، علی طالبی رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور در چهارمین نشست شورای مدیران مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی که  با حضور مدیران کل بازرسی سازمان های تابعه و استانداری های تهران و البرز  برگزار شد، با اشاره به ضرورت بررسی فرایند ارتقاء سلامت اداری و مقابله با فساد در شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از فرایند صدور مجوز ساخت و ساز و نظارت پیشینی و پسینی در عملیات شهرسازی، تغییر کاربری اراضی، جابجایی اعتبارات بودجه‌ای، عدم نظارت دقیق بر اجرای آیین نامه معاملاتی شهرداری‌ها، عدم حسابرسی به موقع و دقیق، نحوه نصب و عزل شهرداران و دهیاران توسط شوراهای اسلامی شهر و روستا، فرایندهای غیرالکترونیکی و استانداردسازی نشده و عملکرد کمیسیون های ماده 77 و 100 به عنوان برخی مسائل رایج و مفسده زا در شهرداری ها نام برد.

طالبی تاکید کرد: مسئول مستقیم اصلاح این وضعیت وزارت کشور و به صورت تخصصی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور هستند و برای این منظور نیز باید ضمن پرهیز از سیاه نمایی در وهله نخست، ظرفیت‌های قانونی موجود به درستی شناسایی و مورد استفاده قرار گیرند.

وی افزود: در این زمینه می توان برای نمونه به نقش قانونی وزارت کشور در فرایند انتصاب و نظارت بر عملکرد شهرداران، نقش و جایگاه کمیته های انطباق مصوبات شوراها و توانمندسازی شهرداران و دهیاران اشاره کرد.

وی ادامه داد: در وهله دوم نیز باید به منظور رفع چالش‌های قانونی ناشی از تشتت، تکثر و تعارض مقررات جاری، پیشنهادات مدون کارشناسی شده، برای تنقیح مقررات و قوانین به دولت و مجلس ارائه شود.

رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور همچنین نقش و عملکرد تشکل های مردم نهاد و رسانه ها به ویژه سازمان صدا و سیما برای صیانت از حقوق شهروندی در نظام اداری و آموزش حقوق شهروندان در قانون شهرداری ها و دهیاری ها از طریق صدا و سیما را مهم و کارساز توصیف کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet