هدر موبایل
1397/03/30 18:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمدجواد لاریجانی:

شورای حقوق بشر جای صاحبان رکوردهای فضاحت بار نیست

دبیر ستاد حقوق بشر ایران درباره خروج آمریکا از شورای حقوق بشر گفت: شورای حقوق بشر جای مناسبی برای کشورهایی همچون آمریکا که دارای رکوردهای فضاحت بار در مسائل حقوق بشری و جنایات علیه بشریت هستند، نیست.
شورای حقوق بشر جای صاحبان رکوردهای فضاحت بار نیست دبیر ستاد حقوق بشر ایران درباره خروج آمریکا از شورای حقوق بشر گفت: شورای حقوق بشر جای مناسبی برای کشورهایی همچون آمریکا که دارای رکوردهای فضاحت بار در مسائل حقوق بشری و جنایات علیه بشریت هستند، نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/56115.jpg شورای,حقوق,بشر,جای,صاحبان,رکوردهای,فضاحت,بار,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدجواد لاریجانی خروج آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل را خبری مسرت آمیز تلقی کرد و افزود: خروج آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل باید توسط تمام کشورهایی که به حقوق بشر به عنوان یک ارزش رفتاری به دور از استانداردهای دوگانه، سیاست بازی و پوشش‌های فعالیت های تروریستی نگاه می کنند، یک خبر بسیار مسرت آمیز تلقی شود.

دبیر ستاد حقوق بشر یادآورشد: حضور آمریکا در شورای حقوق بشر، کاهش حیثیت این شورا را به دنبال داشته است، من فکر می کنم کشورهای دیگری هم که دستشان به جنایت های عظیم علیه بشریت آلوده است جایشان در شورای حقوق بشر نیست. 

وی ادامه داد: بانیان جنایت هایی که در سوریه، عراق، یمن، بحرین و افغانستان در حال وقوع است، کسانی که در تأسیس، حمایت و هدایت داعش و القاعده نقش داشتند کشورهایی که زندان ابوغریب، گوانتانامو و زندان‌های محرمانه را در نقاط مختلف دنیا برپا کرده اند، جایی در این شورا ندارند.

لاریجانی همچنین با اشاره به پیامد این خروج نیز تأکید کرد: حضور آنها خود به خود و بطور کلی جدی بودن شورا را زیر سوال می برد؛ بنابراین جمهوری اسلامی ایران به همراه همه ملت های آزادی خواه دنیا و دولت هایی که حقیقتا حقوق بشر را به دور ازسیاست بازی ها واستانداردهای دوگانه دنبال می کنند از این اقدام آمریکا خوشحال خواهند بود. 

وی تصریح کرد: آمریکا مجبور شد از شورای حقوق بشر خارج شود. دولت آمریکا با روح استکباری که برای خود قائل است در هر جایی که هستند فکر می کنند باید حرف نهایی را آنها بزنند؛ ایضا این اتفاق باید در سازمان ملل و شورای امنیت هم بیافتد.

به گزارش ایرنا، معاون امور بین الملل رئیس قوه قضائیه گفت: آمریکا باید بفهمد که ادعای رهبری دنیا یک خیال باطلی است؛ دنیا احتیاجی به رهبرهای خود خوانده و استکباری و با این رکوردهای مفتضحانه جنایت ندارد. سازمان ملل و شورای امنیت یک سازمانی است برای همه ملت های دنیا و اعضای شورای امنیت هم باید از این به بعد به دور از سیاست بازی ها در سازمان ملل تعیین شوند. /

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet