هدر موبایل
1397/03/30 21:58:32
سرویس استان ها
همتی در همایش مجلس و مردم:

تاریخ ابلاغ آئین نامه 70 تا 80 درصد مصوبات قانونی گذشته است/انتقال آب خزر به استان سمنان اجرایی شود

نماینده مردم سمنان در مجلس گفت: تاریخ ابلاغ آئین نامه های ۷۰ تا ۸۰ درصد از مصوبات قانونی گذشته است بر این اساس اگر در بخش نظارتی ایستادگی کنیم دولت باید تعطیل شود.
تاریخ ابلاغ آئین نامه 70 تا 80 درصد مصوبات قانونی گذشته است/انتقال آب خزر به استان سمنان اجرایی شود نماینده مردم سمنان در مجلس گفت: تاریخ ابلاغ آئین نامه های 70 تا 80 درصد از مصوبات قانونی گذشته است بر این اساس اگر در بخش نظارتی ایستادگی کنیم دولت باید تعطیل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201703102326666180.jpg تاریخ,ابلاغ,آئین,نامه,70,تا,80,درصد,مصوبات,قانونی,گذشته,است/انتقال,آب,خزر,به,استان,سمنان,اجرایی,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احمد همتی در همایش مجلس و مردم که عصر امروز (چهارشنبه، 30 خردادماه) در شهر سمنان برگزار شد، اظهار داشت: حدود 2 سال از عمر مجلس می گذرد در این دو سال فراز و نشیب های بسیار زیادی داشتیم و مجلس دهم در ابعاد سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در حوزه های خارجی و داخلی مواردی را تجربه کرده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گاهی جوسازی هایی که علیه مسئولین و نمایندگان صورت می گیرد، واقعیت ندارد، گفت: وظیفه اصلی مجلس قانونگذاری و نظارت است که در هر دو مورد احزاب نقش خود را به خوبی نشان می دهند و نمایندگان باید از حزبی که عضو آن هستند نکات کارشناسی را دریافت کنند.

نماینده مردم سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با کمک دوستان توانسته ایم سازمان نمایندگی را تشکیل دهیم و در این ساختار نظرات کارشناسی را دریافت کنیم، ادامه داد: نمایندگان دوست دارند به کار خود بپردازند اما شرایط کشور به گونه ای است که باید تعامل قوا را در بالاترین سطح داشته باشیم، در بخش قانونگذاری از بخش اجرایی مشورت می گیریم اگر بخواهیم صرف وظیفه اقدام کنیم و بخش نظارتی را آنقدر تقویت کنیم که مدام رودرروی مسئولان اجرایی باشیم، کاری را پیش نمی بریم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قانون چندین ساله داریم که باید بانک اطلاعاتی مدیران را داشته باشیم، عنوان کرد: تاریخ ابلاغ آئین نامه های 70 تا 80 درصد از مصوبات قانونی گذشته است عملا اگر در بخش نظارتی ایستادگی کنیم دولت باید تعطیل شود، امیدواریم کشور به جایی برسد که هیچ کس از شرح نظارتی خارج نشود، در شرایط بحرانی نیاز به تعامل سه قوا و مسئولین حاکمیتی داریم.

همتی با اشاره به اینکه همه باید در یک جهت حرکت کنیم و امیدواریم این مسیر را با تعامل و همکاری پیش ببریم، ادامه داد: در قانون اساسی همه باید در قبال قانون و مردم پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه بخش عمده ای از شعار چهارراه طلایی در حال شکل گیری است، گفت: هرکسی در کشور ثبات را برهم بریزد نتیجه آن این است که دقیق ترین برنامه ریزی ها و بهترین مدیریت ها پاسخ نمی دهد، باید تکلیف خود را مشخص کنیم که اقتصاد سیاسی می خواهیم یا سیاست اقتصادی. در چهار دهه در بسیاری از موارد اقتصاد سیاسی را دنبال کرده ایم و سیاست هایی را اعمال کرده ایم که نه در قانون اساسی و نه در فرهنگ دینی و نه در فرهنگ انقلابی وجود ندارد انگار منابع انسانی و مادی کشور قابل بخشیدن است.

وی افزود: اینکه یک گروهی یک حرکت ساده انجام دهند و سال های سال به شدت مجازات شوند اما عده ای حرکتی مانند بالارفتن از دیوار سفارتخانه ها که تخریب آن می تواند ده ها سال برای کشور هزینه داشته باشد و معلوم نباشد عوامل آن کجا هستند و هیچ برخوردی با آنها صورت نگیرد بی عدالتی است که تبعات آن دامن همه را می گیرد همانگونه که این اتفاق صورت گرفته است. مردم هم تاریخ ساز هستند هم تاریخ نگار، تجربه تاریخی نشان داده که نمی توان برای مردم خط مشی تعیین کنیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حدود 60 تا 70 درصد استان های کشور دچار مشکل کم آبی هستند، اضافه کرد: در بحث آب و سایر موارد خواسته این است که به قانون عمل شود مخصوصا قانون توزیع عادلانه آب که منشا و حق آبه ها را مشخص کرده، خواسته ما اجرای همه مصوباتی است که در استان طبق این چارچوب تصویب شده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه یکی از مسائل مهم آب خزر است که سه یا چهار کشور در حال استفاده از آن هستند، تصریح کرد: تاکید مقام معظم رهبری از 20 سال قبل این بوده که آب های مرزی و آب های سرزمینی باید در اولویت قرار بگیرند همان زمان از صندوق توسعه ملی اعتبار داده شد تا آب های مرزی مهار شوند.

نماینده مردم سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه نباید حرکتی انجام دهیم تا آب های سرزمینی ما را دیگران استفاده کنند و ما خودمان را تحریم کنیم، خوشبختانه سازمان محیط زیست مجوز آن را داده امیدواریم با کمک مسئولین به زودی اجرایی شود نه به خاطر سمنان بلکه برای آینده ای که برای کشور رقم خورده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet