خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/03/31 03:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مهدی چمران:

شهید چمران پس از تحریم آمریکا خدا را شکر کرد

رئیس ستاد بزرگداشت مصطفی چمران گفت: شهید چمران در زمانی که وزیر دفاع بود پس از این که اطلاع یافت آمریکا کشورمان را تحریم کرده دستانش را بالا برد و خدا را به خاطر این مساله شکر کرد.
شهید چمران پس از تحریم آمریکا خدا را شکر کرد رئیس ستاد بزرگداشت مصطفی چمران گفت: شهید چمران در زمانی که وزیر دفاع بود پس از این که اطلاع یافت آمریکا کشورمان را تحریم کرده دستانش را بالا برد و خدا را به خاطر این مساله شکر کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/83016.jpg شهید,چمران,پس,از,تحریم,آمریکا,خدا,را,شکر,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مهدی چمران در مراسم بزرگداشت شهید چمران که در حوزه هنری تهران برگزار شد،درباره خاطره خود افزود: دلیل وی (شهید چمران) این بود که در آن زمان دستور داده بود که تجهیزات نظامی را خودمان بسازیم ولی با این جواب روبه رو بود که می گفتند، هنوز تجهیزات داریم و از آنها استفاده کنیم.

وی ادامه داد: شهید چمران اوایل جنگ در اهواز دستور تاسیس واحد مهندسی را دادند و اولین موشک را منطقه «دب حردان» ساختیم و همچنین نخستین زیردریایی چریکی هم در این واحد ساخته شد که اکنون در باغ موزه دفاع مقدس موجود است.

رئیس پیشین شورای شهر تهران به ذکر خاطره ای دیگر از شهید چمران اشاره کرد و گفت: یکی از دوستان نیجری چمران در زمان تصدی وزارت دفاع و زمانی که در کشور برخی اختلاف های داخلی اوج گرفته بود، به وی گفت که اگر به فکر خودتان نیستید به فکر ما باشید چرا که اگر انقلاب اسلامی شکست بخورد دیگر ما تا قرن ها نمی توانیم سرمان را بلند کنیم ولی امروز به پشتیبانی انقلاب اسلامی در برابر دشمنان خود ایستاده ایم.

به گزارش ایرنا، چمران در دانشکده فنی دانشگاه تهران رشته الکترومکانیک خواند و با استفاده از بورس تحصیلی شاگردان ممتاز برای ادامه تحصیل راهی امریکا شد. درجه کارشناسی ارشد مهندسی برق را از دانشگاه تگزاس گرفت و برای ادامه تحصیل به دانشگاه برکلی رفت و دوره دکتری در رشته الکترونیک و فیزیک پلاسما را با درجه ممتاز به پایان رساند. در آمریکا به سبب مبارزه سیاسی ـ اعتقادی بورس تحصیلی‌اش قطع شد. در مصر و لبنان دوره آموزش نظامی را طی کرد. با دعوت امام موسی صدر به لبنان رفت و هشت سال آنجا ماند. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران وزیر دفاع دولت موقت جمهوری اسلامی، نماینده مجلس و فرمانده ستاد جنگ‌های نامنظم در جنگ عراق با ایران بود. چمران در دهلاویه در ۳۱ خرداد ۱۳۶۰ بر اثر اصابت ترکش خمپاره دشمن به شهادت رسید./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet