هدر موبایل
1397/04/01 17:18:00
سرویس سیاسی
دهقانی فیروزآبادی:

جدا کردن فرزندان مهاجر نقض آشکار حقوق بشری ترامپ/ دست آهنی آمریکا از زیر دستکش مخملی بیرون زد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به موارد متعدد نقض حقوق بشر در آمریکا، گفت: با روی کار آمدن ترامپ دست آهنی آمریکا از زیر دستکش مخملی بیرون زد.
جدا کردن فرزندان مهاجر نقض آشکار حقوق بشری ترامپ/ دست آهنی آمریکا از زیر دستکش مخملی بیرون زد نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به موارد متعدد نقض حقوق بشر در آمریکا، گفت: با روی کار آمدن ترامپ دست آهنی آمریکا از زیر دستکش مخملی بیرون زد. https://cdn.icana.ir/d/019/201802106541569034.jpg جدا,کردن,فرزندان,مهاجر,نقض,آشکار,حقوق,بشری,ترامپ/,دست,آهنی,آمریکا,از,زیر,دستکش,مخملی,بیرون,زد Icana

کمال دهقانی فیروزآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره سیاست‌های آمریکا در منطقه و عرصه بین‌المللی، گفت: مقام معظم رهبری وضعیت فعلی آمریکا و نقض آشکار حقوق بشر در آمریکا را یادآور شدند، امروزه ملت آمریکا نیز صدای اعتراض خود را بلند کردند. جدایی هزاران فرزند از والدین مهاجر یکی از این اقدامات در سال‌های اخیر است.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آمریکایی‌ها فرقه داودیه را به شکل وحشتناک از بین بردند و تعداد زیاد انسان‌های بی‌گناه را زنده در آتش سوزاندند، دستگاه‌های حقوق بشری باید این موضوعاترا پیگیری کنند، هم‌اکنون نیز جدا کردن هزاران فرزند پناه‌جویان از مادرانشان را شاهدیم که در دنیا بی‌سابقه است و یادآور اقدامات فاشیست‌ها و نازی‌ها در آلمان است.

وی افزود: آمریکایی‌ها با اعمال محدودیت برای برخی کشورها جهت جلوگیری از مهاجرت به آمریکا، نادیده گرفتن حقوق فلسطینیان و هم پیمان شدن با عربستان برای بمباران مردم بی گناه یمن حقوق بشر را نقض کرده است، لذا اگر روزی دیوان بین‌المللی کیفری بخواهد به این موضوعات ورود کند، در تمام جنایات علیه بشریت و نسل کشی اثراتی از آمریکایی‌ها دیده می‌شود علی رغم شعارهای که در حمایت از حقوق بشر و حمایت از ارزش‌های دموکراسی سر می‌دهند.

دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه آمریکایی‌ها از تروریست حمایت کرده و سبب آوارگی شهرها و مردم سرزمین های اسلامی مثل سوریه و عراق و یمن شدند، تصریح کرد: آمریکایی‌ها ابتدایی ترین قوانین بین‌الملل را زیر پا گذاشته و با حمایت از رژیم اشغال گر به سرکوب ملت مظلوم فلسطینی پرداختند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: همه این مسائل در پشت فضای امپراتوری رسانه‌ای آمریکا و در ظاهر با مدیریت روسای جمهور قبلی آمریکا قرار گرفته بود، اما با روی کار آمدن ترامپ چهره واقعی آمریکا به نمایش گذاشته شده است و به اصطلاح دست آهنی آمریکا از زیر دستکش مخملی بیرون زد، ترامپ در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به نقض حقوق بشر روی آورده است. اقداماتی که هر روز مورد انتقاد و اعتراض هم پیمانان دولت آمریکا هم قرار می‌گیرد.

دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: چهره واقعی آمریکا با این اقدامات و پیمان شکنی در سطح جهانی و با خروج از معاهده پاریس و برجام به شکل واقعی نمایش داده شده است، این در حالی است که جمهوری اسلامی از سال‌ها پیش به این جنایات واقف شده بود اما امروزه برای سایر ملت‌ها و کشورها ملموس گشته است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه خروج آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، گفت: با وجود عربستان سعودی و آمریکا در شورای حقوق بشر، دورغ جهانی شکل گرفته بود زیرا حقوق بشر تنها موضوعی بود که در این شورا مورد بررسی قرار نمی‌گرفت اما حال با خروج آمریکا فرصتی برای توجه به نقض حقوق بشر آمریکا و عربستان ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس با اشاره به آشکار شدن روزافزون خباثت ذاتی زورگویان بین‌المللی، گفتند که با دیدن تصاویر جنایت جدا کردن هزاران فرزند از مادرانشان در آمریکا، انسان را بی‌طاقت می‌کند اما آمریکایی‌ها با خباثت کامل، فرزندان را از والدین مهاجر جدا می‌کنند.

گفتنی است؛ ایشان حملات جنایت‌بار و خونین چند کشور دارای تسلیحات پیشرفته برای خارج کردن یک بندر از دست مردم مظلوم یمن را نمونه‌ای دیگر از ذات خبیث زورگویان جهانی خواندند و افزودند: این دشمنان بشریت به علت ایستادگی و عدالت طلبی ملت ایران با جمهوری اسلامی نیز دشمنی می‌کنند اما ملت ایران به فضل الهی با حفظ استحکام داخلی، بر آمریکا و دیگر دشمنان پیروز خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet