هدر موبایل
1397/04/01 12:12:33
سرویس فرهنگی
آزادی‌خواه پیشنهاد داد:

پرداخت مجدد حق عائله‌مندی به زنان معلم مجرد با اصلاح قانون یا تغییر عنوان آن

عضو هیات رئیسه فراکسیون فرهنگیان مجلس "اصلاح قانون" یا "تغییر عنوان" را دو راهکار برای پرداخت مجدد حق عائله‌مندی به زنان معلم مجرد پیشنهاد داد و از دولت خواست در این زمینه لایحه بیاورد.
پرداخت مجدد حق عائله‌مندی به زنان معلم مجرد با اصلاح قانون یا تغییر عنوان آن عضو هیات رئیسه فراکسیون فرهنگیان مجلس "اصلاح قانون" یا "تغییر عنوان" را دو راهکار برای پرداخت مجدد حق عائله‌مندی به زنان معلم مجرد پیشنهاد داد و از دولت خواست در این زمینه لایحه بیاورد. https://cdn.icana.ir/d/019/201612100102556234.jpg پرداخت,مجدد,حق,عائله‌مندی,به,زنان,معلم,مجرد,با,اصلاح,قانون,یا,تغییر,عنوان,آن Icana

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص حذف حق عائله‌مندی به معلمان مجرد زن توسط دیوان عدالت اداری، گفت: فرهنگیان سرمایه‌های معنوی کشور هستند و زنان مجرد شاغل در آموزش و پرورش نسبت به دیگر فرهنگیان فراغ‌بال بیشتری برای انجام امر آموزشی و پرورشی در مدارس دارند و تاثیر آن‌ها بر دانش‌آموزان دیده شده است به همین دلیل توجه به تلاش‌های آن‌ها و البته مشکلات‌شان همچون سرپرستی والدین و خانواده‌های‌شان ضروری است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اکثر دختران مجرد معلم درگیر تمشیت والدین خود هستند لذا نباید تعریف‌ها از عائله‌مندی صرفا داشتن فرزند باشد و این معنای ضرورت بازنگری در قوانین است.

وی با بیان اینکه راه دیگر برای پرداخت این حق به فرهنگیان تغییر عنوان این تسهیلات از "حق عائله‌مندی" به هر عنوان دیگری است، گفت: می‌توان با رای مجلس یک بند به فیش حقوقی دختران مجرد اضافه کرد تا این مبلغ مجددا به آن‌ها پرداخت شود چراکه آن‌ها مدت‌های مدیدی است که بر روی آن حساب باز کرده‌اند لذا کاهش حقوق فرهنگیان آن هم در این شرایط اقتصادی انصاف نیست.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه همسان‌سازی در کشور اتفاق نیفتاده است، اضافه کرد: قریب بر یک ششم جمعیت کشور در اختیار مدارس هستند لذا اگر فرهنگیان با فراغ‌بال بیشتر بر سر کلاس‌ها حاضر شوند به‌یقین آسیب‌های اجتماعی کمتر خواهد شد و در مقابل هزینه‌کرد برای کاهش این آسیب‌ها کاهش می‌یابد و این یک معادله شفاف و اثبات شده است به همین دلیل دولت باید لایحه پیشنهادی خود را در این زمینه به مجلس بیاورد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet