پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/04/01 19:01:00
سرویس فرهنگی
کوچکی نژاد:

30 میلیارد تومان اعتبار برای صندوق حمایت از موسسان مدارس غیردولتی در بودجه 97 در نظر گرفته شد

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس درخصوص صندوق حمایت از موسسان مدارس غیردولتی، گفت: در بودجه سال ۹۷ اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان برای صندوق حمایت از موسسان مدارس غیردولتی در نظر گرفته شد.
30 میلیارد تومان اعتبار برای صندوق حمایت از موسسان مدارس غیردولتی در بودجه 97 در نظر گرفته شد نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس درخصوص صندوق حمایت از موسسان مدارس غیردولتی، گفت: در بودجه سال 97 اعتباری بالغ بر 30 میلیارد تومان برای صندوق حمایت از موسسان مدارس غیردولتی در نظر گرفته شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801104211988619.jpg 30,میلیارد,تومان,اعتبار,برای,صندوق,حمایت,از,موسسان,مدارس,غیردولتی,در,بودجه,97,در,نظر,گرفته,شد Icana

جبار کوچکی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری  خانه ملت درخصوص صندوق حمایت از موسسان مدارس غیردولتی، گفت: سالیان سال است که با تشکیل این صندوق موافقت شده اما اقدامات چندانی در رابطه با آن انجام نشده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: در بودجه سال 97 اعتباری بالغ بر 30 میلیارد تومان برای صندوق حمایت از موسسان مدارس غیردولتی در نظر گرفته شد تا این صندوق هر چه سریعتر شکل گیرد؛ اگرچه این 30 میلیارد تومان برای این صندوق کافی نیست اما با گذشت زمان سرمایه‌هایی برای صندوق حمایت از موسسان مدارس غیردولتی جمع آوری می‌شود.

وی بیان کرد: صندوق حمایت از موسسان مدارس غیردولتی بیمه معلمان مدارس غیردولتی را تضمین می‌کند، برای مدارس غیردولتی در مناطق محروم وام در نظر گرفته می‌شود و در واقع این صندوق پشتیبان مدارس غیردولتی است.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه اگر صندوق حمایت از موسسان مدارس غیردولتی به درستی شکل گیرد می‌تواند تاثیرات مثبتی در وضعیت مدارس غیردولتی داشته باشد، خاطرنشان کرد: این صندوق در بهبود سرانه آموزش، تجهیزات و امکانات مدارس غیردولتی به ویژه در مناطق محروم کمک بزرگی است اما برای اثرگذاری بهتر به تخصیص اعتبار بیشتر نیاز دارد.

وی اظهار کرد: صندوق حمایت از موسسان مدارس غیردولتی باید حداقل حدود 500 میلیارد تومان اعتبار داشته باشد تا بتواند کمک‌های ویژه‌ای به مدارس غیردولتی انجام دهد؛ برخی از مدارس غیردولتی برخوردارند اما برخی دیگر که در مناطق محروم حاشیه شهرها و مناطق روستایی قرار دارند ضعیف هستند و موسسان توان تامین نیازهای مدرسه را ندارند که با استفاده از این صندوق می‌توان وضعیت را تا حدودی سامان داد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: تمام معلمان مدارس غیردولتی را می‌توان از طریق صندوق حمایت از موسسان مدارس غیردولتی بیمه کرد بیمه یکی از مشکلات معلمان شاغل در مدارس غیردولتی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet