هدر موبایل
1397/04/01 17:17:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
تابش:

بسیاری از اتفاقات در حوزه اقتصادی نشأت گرفته از موج روانی است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: هجوم مردم برای خرید بعضی کالاها در شرایط گرانی به دلیل بی‌اعتمادی به حاکمیت است.
بسیاری از اتفاقات در حوزه اقتصادی نشأت گرفته از موج روانی است عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: هجوم مردم برای خرید بعضی کالاها در شرایط گرانی به دلیل بی‌اعتمادی به حاکمیت است. https://cdn.icana.ir/d/019/201711104889466919.jpg بسیاری,از,اتفاقات,در,حوزه,اقتصادی,نشأت,گرفته,از,موج,روانی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا؛ محمدرضا تابش با تاکید به نیاز اعتماد دوطرفه بین مردم دولت بیان کرد: بسیاری از مسائلی که در کشور حادث می‌شود، نشأت گرفته از این است که اعتماد مردم به حاکمیت کم شده و وفاق وحدت‌آفرینی وجود ندارد. 

او با بیان اینکه «بسیاری از اتفاقات در حوزه اقتصادی نشأت گرفته از موج روانی است» یادآور شد: این موج مثبت یا منفی می‌تواند بسیار کارساز باشد. مثلا زمانی که آقای روحانی انتخاب شد با وعده‌هایی که ایشان دادند، موج امیدآفرینی باعث شد شاخص‌های اقتصادی مثبت شود، قیمت سکه پایین بیاید، تورم روند نزولی پیدا کند و رشد اقتصادی افزایش یابد، تنها به این دلیل که اعتماد مردم به حاکمیت بیشتر شد. 

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس ادامه داد: در حال حاضر هم، من ریشه‌ بسیاری از معضلات را روانی می‌دانم، مسئولین ما موظفند سطح اعتماد مردم به حاکمیت را بالا ببرند البته آنها باید برنامه‌های تخصصی خود را در حوزه‌های مختلف داشته باشند و بدانند تصمیمات مقطعی و مجزا گرفتن تبعات سوء اقتصادی و پیامدهای منفی به دنبال دارد. ما باید در حد اعلاء روح امید به مردم و اعتماد به حاکمیت را تقویت کنیم و از طرفی اقدامات مطلوبی در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی انجام دهیم که نتیجه‌بخش باشد و پیامدها را مجزا از یکدیگر تصور نکنیم.

تابش اضافه کرد: ممکن است برخی وزارتخانه‌ها خوب کار کنند و برخی دیگر خوب کار نکنند، اما من این پیوستگی را کم می‌بینم این در حالی است که تصمیم‌گیری در هر حوزه‌ای، حوزه دیگر را تحت تاثیر قرار می‌دهد و از این نظر هم دولت نمی‌تواند نقش تعیین‌کننده خود را که به وجود آوردن وفاق بین همه دستگاه‌ها و وزارتخانه‌هاست، ایفا کند./

پایان پیام

 

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet