ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1386/08/07 12:42:00
سرویس اقتصادی

ناطق نوری: قیمت نفت تابع و تاثیر پذیر مسایل سیاسی است

ناطق نوری عضو کمیسیون انرژی گفت: بالا رفتن قیمت نفت به صورت کاذب برای کشور ما هم زیان دارد.

احمد ناطق نوری عضو کمیسیون انرژی در مصاحبه با خبرنگار خانه ملت، در ارتباط با بالا رفتن قیمت نفت در بازارهای جهانی گفت: نوسانات قیمت نفت جنبه سیاسی دارد .هر چه قیمت دلار در عرصه های جهانی پایین تر برود قیمت نفت افزایش می یابد که البته طبیعی است.

عضو کمیسیون انرژی گفت: خسارتی که نوسانات قیمت نفت بر روی اقتصاد برخی کشورها چه اروپایی چه آسیایی و غیره وارد می شود مقصر اصلی آن آمریکا است.

ناطق نوری افزود: قیمت نفت تابع و تاثیر پذیر مسایل سیاسی است و به دلیل تنش هایی که آمریکا در جهان ایجاد می کند مقصر اصلی این نوسانات است.

 احمد ناطق نوری تصریح کرد: در مسایل سیاسی نوسانات قیمت دلار وجود دارد از جمله اینکه در جوامع مختلف اروپا، آسیا و خاورمیانه قیمت دلار کاهش یافته که باعث افزایش قیمت نفت شده است.

وی افزود: اگر اختلافات و مناقشات نظامی واقع شود بر روی قیمت نفت نیز تاثیرگذار می شود، ولی در حال حاضر افزایش قیمت نفت ناشی از بحران های اقتصادی است که در جامعه اروپایی وجود داشته و کاهش دلار را در پی داشته است.

عضو کمیسیون انرژی در ارتباط با تاثیر بالارفتن قیمت نفت بر اقتصاد کشورمان گفت: ما تولید کننده نفت هستیم و طبیعی است فعلا برای ما مفید باشد، اما بالا رفتن قیمت نفت نیز در حد معقول و متعادل برای کشور ما مفید است اگر بیشتر از آن قالب، قیمت نفت بالا برود کاذب می باشد و برای ما نیز زیان دارد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet