هدر موبایل
1397/04/02 16:45:35
سرویس استان ها
بختیاری تاکیدکرد:

بحران کمبود سویا و ذرت توازن اقتصادی مرغداران را برهم زد/ خرید گران نهاده های دامی و کاهش دوره جوجه ریزی پیامدهای ورشکستگی مرغداران

نماینده مردم بافت در مجلس با اینکه بحران کمبود سویا و ذرت توازن اقتصادی مرغداران کرمان را برهم زد،گفت:کاهش جوجه ریزی در مرغداری ها کشور در صورتی که مهار نشود،بسترهای ورشکستگی را رقم می‌زند.
بحران کمبود سویا و ذرت توازن اقتصادی مرغداران را برهم زد/ خرید گران نهاده های دامی و کاهش دوره جوجه ریزی پیامدهای ورشکستگی مرغداران نماینده مردم بافت در مجلس با اینکه بحران کمبود سویا و ذرت توازن اقتصادی مرغداران کرمان را برهم زد،گفت:کاهش جوجه ریزی در مرغداری ها کشور در صورتی که مهار نشود،بسترهای ورشکستگی را رقم می‌زند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102494316089.jpg بحران,کمبود,سویا,,و,ذرت,توازن,اقتصادی,مرغداران,را,برهم,زد/,خرید,گران,نهاده,های,دامی,و,کاهش,دوره,جوجه,ریزی,پیامدهای,ورشکستگی,مرغداران Icana

علی بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت مرغداری‌های کشور در استان کرمان،گفت:بحران کمبود نهاده های دامی بویژه سویا وذرت مانع تنظیم اقتصاد تولید مرغداران شده است زیرا زمانی که مرغداران در زمان مقرر جوجه ریزی را آغاز نکند با بحران تولید روبرو می‌شوند.

نماینده مردم بافت،رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:میزان خوراک مرغ برمبنای نیاز در اختیار مرغداران قرار نمی‌گیرد و این امر موجب می‌شود که چرخه تولید مرغداران استان کرمان به نحو مطلوب در جریان تولید قرار نگیرند.

وی ادامه داد:بطورکلی قیمت نهاده‌های دامی نسبت به بازار فروش برای مرغداران گران تمام می‌شود؛اما در زمینه نوسانات ارزی شرکت پشتیبانی دام با نرخ 3700 تومانی نهاده های دامی را توزیع کرد،اما متاسفانه کسری نهاده‌های دامی تنظیم اقتصادی مرغداران را بر هم می‌زند.

بختیاری افزود:زمانیکه در  دوره‌های جوجه ریزی  امکانات برای تولید در مرغداری‌های کشور در نظر گرفته نشود،مرغداران مجبور می‌شوند،خوراک نهاده‌های دامی را گران خریداری کنند بلکه امکان دارد بسیاری از مرغداران ورشکست شوند.

نماینده مردم بافت در مجلس ادامه داد: سازمان بازرسی و نظارتی بازار مرغ را کنترل کرده و دولت نیز در فصل‌های تولید در مرغداری هایی که  با مازاد تولید روبرو هستند به جای اینکه موانع برای صادرات ایجاد کند، صادرات مرغ را تسهیل کند.

عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه بحران کمبود سویا و ذرت  توازن اقتصادی مرغداران کرمان را برهم زده است، یادآورشد:کاهش جوجه‌ریزی در مرغداری‌ها کشور در صورتی که مهار نشود،بسترهای ورشکستگی را رقم می‌زند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet