شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
1397/04/02 10:21:06
سرویس اجتماعی
محجوب:

مجلس از افزایش اختیارات شوراها استقبال می کند/ برخی نظارت بر مباحث مالی را کاهش اختیارات شورا می دادند

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، گفت: درقانون نیز به افزایش اختیارات شوراها تاکید شده و مشکل قانونی هم دراین رابطه وجود ندارد.
مجلس از افزایش اختیارات شوراها استقبال می کند/ برخی نظارت بر مباحث مالی را کاهش اختیارات شورا می دادند عضو مجمع نمایندگان استان تهران، گفت: درقانون نیز به افزایش اختیارات شوراها تاکید شده و مشکل قانونی هم دراین رابطه وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/74316.jpg مجلس,از,افزایش,اختیارات,شوراها,استقبال,می,کند/,برخی,نظارت,بر,مباحث,مالی,را,کاهش,اختیارات,شورا,می,دادند Icana

علیرضا محجوب در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص انتقادهای نایب رییس شورای عالی استان ها مبنی بر اینکه اختیارات شوراها کاهش پیدا کرده است، گفت: مجلس شورای اسلامی در همه دوره ها به دنبال افزایش اختیارات شوراها بوده و از این مسئله استقبال کرده است، بنابراین توسعه اختیارات شوراها همیشه مورد توجه بوده و خواهد بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهرو پردیس درمجلس شورای اسلامی، با تاکید براینکه مجلس آماده واگذاری همه اختیارات اداره شهر به شوراهای شهر و روستاها بوده است، افزود: یعنی به نوعی از اختیارات فرمانداران و مجریان کشور کم و به اختیارات شوراها افزوده شود، به طورحتم مجلس از اداره تمامی مسائل شهر توسط شوراها استقبال می کند؛ خوشبخاته درقانون نیز به افزایش اختیارات شوراها تاکید شده  ومشکل قانونی هم دراین رابطه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه درحال حاضر نواقص بسیاری درفعالیت شوراها وجود دارد، تصریح کرد: یکی از مهم ترین نواقص کار شوراها دراین است که شورا باید از محله  و نه شهر شروع شود، درعین حال مجلس بدون توجه به اینکه شوراها چه ترکیبی دارند، همیشه از این آمادگی برخوردار بوده که درحد توان اختیارات شوراها به حداکثر افزایش دهد؛ البته محدودیت هایی دربرخی شرایط درخصوص سقف مصوبات شوراها وجود دارد، به عنوان مثال مرجعی ثالثی باید مصوبات شوراها را برای جلوگیری از سوء استفاده تایید کند.

محجوب با اشاره به اینکه محدویت ها و کاهش اختیارات شوراها بیشتر حول مباحث مالی است، گفت: مگر کارمند دولت و یا مدیرکلی می تواند بدون اجازه ممیزی هزینه کند، برای شورا نمی توان ذی حساب در نظرگرفت؛ بنابراین توجه به سقف مصوبات طبق نظر مرجع ثالث یعنی فرماندار، از نظر برخی محدودیت به حساب می آید، اما باید یک مرجع ناظر قوه بالغه ای وجود داشته باشد.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، با یادآوری اینکه مجلس به دنبال افزایش اختیارات شوراها بوده است، افزود: مگر در شرایطی که نیازبه نظارت های بیشتری وجود دارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet