هدر موبایل
1397/04/02 11:28:45
سرویس سیاسی
در گفت‌وگو با نقوی حسینی مطرح شد؛

تشریح جمع‌بندی کمیسیون امنیت ملی از مذاکرات برجامی دولت با اروپایی‌ها/ چقدر از مهلت به اروپا باقی مانده است؟

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس به جمع‌بندی نشست‌های مشترک با دولت درباره مذاکرات برجامی با اروپا پرداخت و گفت: اروپایی‌ها هنوز تضمین لازم درباره جبران خسارات ناشی از خروج آمریکا از برجام را ارائه نکرده‌اند.
تشریح جمع‌بندی کمیسیون امنیت ملی از مذاکرات برجامی دولت با اروپایی‌ها/ چقدر از مهلت به اروپا باقی مانده است؟ سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس به جمع‌بندی نشست‌های مشترک با دولت درباره مذاکرات برجامی با اروپا پرداخت و گفت: اروپایی‌ها هنوز تضمین لازم درباره جبران خسارات ناشی از خروج آمریکا از برجام را ارائه نکرده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/110850.jpg تشریح,جمع‌بندی,کمیسیون,امنیت,ملی,از,مذاکرات,برجامی,دولت,با,اروپایی‌ها/,چقدر,از,مهلت,به,اروپا,باقی,مانده,است؟ Icana

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به بررسی عملکرد دولت در مذاکره با اتحادیه اروپا برای نحوه ادامه کار بعد از خروج آمریکا از برجام در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به جهت وظیفه ذاتی خود و ابلاغ رئیس مجلس پس از خروج آمریکا از برجام مذاکرات دستگاه دیپلماسی با اروپا را به دقت رصد کرد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: بعد از هر دوره مذاکرات جلسه ای در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با حضور مسئولان مربوطه دستگاه دیپلماسی و وزارت امور خارجه کشورمان برگزار و گزارش کار از آنها گرفته شد.

وی افزود: بعد از بررسی های کارشناسانه نتایج مذاکرات دولت با طرف اروپایی جمع بندی کمیسیون این بود هنوز اروپایی ها بسته پیشنهادی و تضمینی را ارائه نکرده اند تا جمهوری اسلامی قانع شود که تعهدات برجامی دقیقا اجرا می شود و خسارات علیه ایران جبران یا از آن جلوگیری می شود.

نقوی حسینی همچنین ادامه داد: همچنان برای ما اثبات نشده که اروپا این توانمندی را دارد که بتواند با خسارات ناشی از خروج آمریکا از برجام علیه ایران مقابله کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه آخرین جلسه کمیسیون پیرامون این موضوع با عراقچی و در دو هفته گذشته بوده است، خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت زمانی که اروپایی ها دارند تا چند هفته آینده باید موضوع روشن شود تا جمهوری اسلامی بتواند در این زمینه تصمیم بگیرد از این رو کمیسیون امنیت ملی نیز ظرف چند هفته آتی و بعد از برگزاری جلسات دیگری با مسئولان وزارت امور خارجه، نظر خود را تعیین و به صورت گزارش به هیأت رئیسه ارائه می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet