هدر موبایل
1397/04/02 10:15:16
سرویس سیاسی
رضایی تشریح کرد:

سال 97 زمانی مناسب برای اصلاح قانون انتخابات / روایت تلاش مجلس نهم برای تعیین شرط سنی و حواشی سیاسی آن

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: : سال ۹۷ سال بسیار خوبی برای اصلاح قانون انتخابات است زیرا انتخاباتی در این سال برگزار نمی‌شود و شائبه سیاسی کمتری ایجاد خواهد شد.
سال 97 زمانی مناسب برای اصلاح قانون انتخابات / روایت تلاش مجلس نهم برای تعیین شرط سنی و حواشی سیاسی آن عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: : سال 97 سال بسیار خوبی برای اصلاح قانون انتخابات است زیرا انتخاباتی در این سال برگزار نمی‌شود و شائبه سیاسی کمتری ایجاد خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607102758757007.jpg سال,97,زمانی,مناسب,برای,اصلاح,قانون,انتخابات,/,روایت,تلاش,مجلس,نهم,برای,تعیین,شرط,سنی,و,حواشی,سیاسی,آن Icana

محمد ابراهیم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص لزوم اصلاح قانون انتخابات، اظهار داشت: برای اصلاح قانون انتخابات تا شورای نگهبان، دولت و مجلس هم نظر نشوند، مشکلاتی به وجود می‌آید که مانع از اصلاح می‌شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در دوره نهم مجلس شورای اسلامی کمیسیون شوراها تلاش بسیار زیادی کرد تا رجل سیاسی، مدیر و مدبربودن را تفسیر کند و قانونمند شود ولی شورای نگهبان با تمام ظرفیت خود شروع به موضع گیری منفی در این خصوص کرد.

وی افزود: یکی از اهداف برای تفسیر رجل سیاسی در آن مقطع رفع مشکلات شورای نگهبان بود زیرا این شورا فشار زیادی را متحمل می‌شد ولی متاسفانه این شورا با مجلس همراهی نکرد و اکنون پس از تذکر مقام معظم رهبری، شورای نگهبان مجبور به تعیین مصادیق رجل سیاسی شد.

در دوره نهم مجلس شورای اسلامی می‌خواستیم 40 سال سن را شرط حضور در انتخابات قرار دهیم ولی عده‌ای می‌گفتند این شرط برای ممانعت از حضور سیدحسن خمینی است یا می‌خواستیم حداکثر 70 سال سن را تعیین کنیم، بازهم عده‌ای می‌گفتند این شرط برای جلوگیری از ثبت نام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی است، در حالیکه ما اصلا نیت سیاسی نداشتیم

رضایی با بیان اینکه در مقطع کنونی نیز اگر شورای نگهبان، دولت و مجلس هم نظر نشوند، باز هم موضوع به جایی نخواهد رسید، ادامه داد: اصلاح قانون انتخابات در این مقطع امری ضروری است زیرا با قوانین فعلی انتخابات، کشور دچار مشکل می‌شود.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: سال 97 سال بسیار خوبی برای اصلاح قانون انتخابات است زیرا انتخاباتی در این سال برگزار نمی‌شود و شائبه سیاسی کمتری ایجاد خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مقطع گذشته از اصلاح قوانین انتخابات، برداشت های سیاسی می‌شد، اظهار داشت: در دوره نهم مجلس شورای اسلامی می‌خواستیم 40 سال سن را شرط حضور در انتخابات قرار دهیم ولی عده‌ای می‌گفتند این شرط برای ممانعت از حضور سیدحسن خمینی است یا می‌خواستیم حداکثر 70 سال سن را تعیین کنیم، بازهم عده‌ای می‌گفتند این شرط برای جلوگیری از ثبت نام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی است، در حالیکه ما اصلا نیت سیاسی نداشتیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet