هدر موبایل
1397/04/02 14:56:19
سرویس فرهنگی
میرزاده:

آموزشکده‌های علمی به هیچ وجه اجازه صدور مدرک تحصیلی را ندارند

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات می‌گوید مجوز برخی از آموزشکده‌های علمی تنها برای افزایش مهارت یابی صادر است و این نوع موسسات به هیچ وجه اجازه صدور مدرک تحصیلی را ندارند.
آموزشکده‌های علمی به هیچ وجه اجازه صدور مدرک تحصیلی را ندارند سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات می‌گوید مجوز برخی از آموزشکده‌های علمی تنها برای افزایش مهارت یابی صادر است و این نوع موسسات به هیچ وجه اجازه صدور مدرک تحصیلی را ندارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201801108743668003.jpg آموزشکده‌های,علمی,به,هیچ,وجه,اجازه,صدور,مدرک,تحصیلی,,را,ندارند Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت فعالیت آموزشکده علمی در کشور، گفت: موازی‌کاری در فعالیت آموزشگاه‌های علمی برای ساماندهی آموزش در این راستا باید متوقف شود و این درحالی است که خروج آموزشگاه علمی از مجوز و رسالت مصوب شده نیازمند نظارت ویژه دولت است.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدول برخی از موسسات آموزشی از مجوزشان سطح کیفیت آموزش را نیز دچار مشکل می‌کند، تصریح کرد: مجوز برخی از آموزشکده‌های علمی تنها برای افزایش مهارت یابی دانش آموزان صادر شده است و به هیچ وجه این نوع موسسات اجازه صدور مدرک تحصیلی  را ندارند.

وی ادامه داد: متاسفانه مشاهده می‌کنیم که برخی از آموزشگاه‌ها اعلام می‌کنند که در ظرف چند روز دیپلم صادر می‌کنند در صورتی که مجوز قانونی از مراجع ذی ربط اخذ نکرده‌اند زیرا برخی از آموزشکده‌های علمی تنها مجاز به صادر کردن گواهی نامه مهارتی هستند ونه اینکه مدارک دانش آموزشی و تحصیلی را صادر کنند.

میرزاده با بیان اینکه برخی از آموزشگاه‌ها تنها مجوز برگزاری کلاسهای آموزشی و تقویتی دارند، تصریح کرد: موازی‌کاری در فعالیت آموزشگاه‌های علمی موجب می‌شود که برخی از آموزشگاه پا را فراتر از گلیم بگذارنند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه جلوگیری از موازی‌کاری در فعالیت آموزشگاه‌های علمی کشور الزامی است، یادآور شد: منافع بسیاری از آموزشگاه‌های علمی در برگزاری کنکور است./

پایان  پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet