هدر موبایل
1397/04/02 17:48:42
سرویس اجتماعی
جمالی سوسفی:

هزینه های غیرضروری سبد سلامت کاهش پیدا کند/ نحوه عملکرد برخی پزشکان سبب افزایش هزینه ها می شود

عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: نظارت بر عملکرد پزشکان توسط بیمه ها برای کاهش هزینه های حوزه سلامت ضروری است.
هزینه های غیرضروری سبد سلامت کاهش پیدا کند/ نحوه عملکرد برخی پزشکان سبب افزایش هزینه ها می شود عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: نظارت بر عملکرد پزشکان توسط بیمه ها برای کاهش هزینه های حوزه سلامت ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201710109551717266.jpg هزینه,های,غیرضروری,سبد,سلامت,کاهش,پیدا,کند/,نحوه,عملکرد,برخی,پزشکان,سبب,افزایش,هزینه,ها,می,شود Icana

منوچهر جمالی سوسفی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات وزیر بهداشت و درمان مبنی براینکه بدهی انباشته بیمه ها باید به شکل اورژانسی حل شود، گفت: مشکلات بیمه ها تنها اختصاص به این بخش نداشته و اعتبارات مورد نیاز بیمه ها باید از بخش های مرتبط به موقع تامین شود، خوشبختانه سال گذشته کمک موثری به بیمه سلامت برای پرداخت بدهی ها شد؛ البته در نشست با مسئولان سازمان تامین اجتماعی هم مقرر شد که پول درمان کارگران درحساب مشخصی و با نظارت واریز شود.

نماینده مردم رودبار درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه منابع حوزه سلامت در مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته پایین است، افزود: ضمن اینکه اعتبارات فعلی هم به درستی هزینه نمی شود، یعنی هزینه های اضافه، دوباره کاری و هزینه کرد اعتبارات در محل های نامناسب سبب شده که همین مقدار اندک اعتبارات در زمان مناسب و محل موردنظر هزینه نشود.

وی تاکید کرد: با همین شرایط طرح تحول نظام سلامت هم اجرایی شد که خوشبختانه مردم هم از اجرای آن رضایت داشتند، اما باید نظارت دقیق تری بر نحوه هزینه کرد ها انجام می شد؛ به عنوان مثال در بخش اقدامات پاراکلنیکی باید دید بیمه ها چه نظارتی درخصوص درخواست آزمایش های گران قیمت صورت دادند، یا اینکه کدام پزشک بیشترین درخواست اقدامات درمانی نظیر ام آر آی و آزمایش ها را داشته است، اما به دلیل نبود پرونده الکترونیک سلامت این نظارت ها انجام نشده است.

این نماینده مردم درمجلس دهم، با بیان اینکه هزینه های اقدامات درمانی بی ضابطه به سبد منابع بیمه ها تحمیل می شود، گفت: چشم انداز 1404، قوانین حوزه سلامت، سیاست های بخش سلامت طبق دستورات مقام معظم رهبری و قانون برنامه ششم برای رفع مشکلات حوزه سلامت باید مورد توجه قرار گیرد، اگر قانون به دنبال اجرای پزشک خانواده و سیستم ارجاع است چرا مسئولان آن را اجرایی نمی کنند.

عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به اینکه هزینه ها باید به ضرورت و براساس قانون صورت گیرد، افزود: بیمه ها باید عملکرد پزشکان مختلف را دربخش های مختلف رصد کنند، بنابراین نظارت ها سبب هزینه کرد اعتبارات براساس قانون می شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وزیربهداشت و درمان مشکل اصلی تولیدکنندگان داخلی را مشکل نقدینگی دانست و گفت: بیمه‌ها بدهی انباشته‌ای به بیمارستان‌ها چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی دارند که باید رفتارشان اصلاح شود. اگرچه این کار سخت‌تر شده اما باید به شکل اورژانسی حل شود تا تولید کنندگان بتوانند مواد اولیه‌شان را وارد کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet